טז תמוז התשפ"ד (22.07.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת
|
שתפו:  


קריאה בלתי צפויה
בתוך זמן קצר נפקדה אשתי וזכינו לחבוק את בננו בכורנו. כל בני משפחתי ומכריי ידעו בזכות מי זכינו להיפקד. קראנו לבן בן א-ל. רצינו לתת ביטוי לתחושתנו, כי הוענקה לנו ברכת אלוקים על-ידי הציר הנאמן – הרבי מליובאוויטש
ללא טעות ב"כתובת"
הן שבו הביתה, והאחות לא הצליחה לשוב לעצמה. היא נסערה מאוד ממה שעבר עליה. נסחפה למקום נגד רצונה, נגד רצון בעלה כמובן, ועוד 'קיבלה על הראש' איחול לבבי...
הדולר מילא את משימתו
אברהם יצא החוצה מבולבל כולו. "האם לא קלט הרבי כי אבי מחוסר הכרה?", 'תקף' את בנצי. "כיצד בדיוק מסוגל הוא לשים צדקה במצב כזה?"
בניין אחד ועוד אחד
"הפקיד הקשיב בעניין גובר לכל מילה שיצאה מפי. מסתבר שאכן הוא שמע על הרבי, אך זה עדיין לא הצדיק תגובה כה מפתיעה כפי שיצאה מפיו: 'הרבי שלך נביא!'.
תרופה לא שגרתית
הרבי חזר על דבריו המפתיעים: "חיכיתי שתבואו אליי", והוסיף: "אני שב ואומר, כי הרפואה היא שתניח תפילין". בסך הכול, חזר הרבי שלוש פעמים על כך שהתרופה היא הנחת תפילין.
הצלה כפולה
"האישה הוציאה את הכרטיס והראתה לו. העובד נראה כמוכה-רעם. הוא הביט בפניה ואמר: 'הגידי תודה לאיש הזה. את חבה לו את חייך. לפני דקות אחדות התרסק המטוס בו הייתם אמורים להימצא, אל תוך הים'...".
מכתב יקר
הצלחות רבות בחייו זוקף ארז לברכות שהרבי הרעיף עליו באותו מכתב. אחת מהן כרוכה בסיפור מרתק ומדהים, שקשור אף הוא ברבי.
כוחה של תורת-אמת
המחזה הזה הגדיש את הסאה אצל היהודי שחי אתה. במיוחד לאחר הדברים החמורים ששמע מהמוהל על המשמעות של נישואי תערובת. בו במקום החליט להיפרד ממנה לחלוטין, לצמיתות!
המצודה פרושה גם בסיביר
קרוב לתחנה, נעצרה פתאום לידי מכונית פרטית ויצא ממנה אותו רופא שהציק לי בבית הרפואה. נדרכתי. מה הוא רוצה ממני עכשיו? נתקפתי חרדה, שמא החופש שלי ישוב ויילקח ממני.
המטען שלא התפוצץ
הקדוש-ברוך-הוא סיכל את מזימת המחבלים, ובכל כלי התקשורת דברו על זה. מה שלא ידעו בכלי התקשורת זו הברכה שישעיה אהרון קיבל מהרבי בתחילת אותה שנה לנסיעות מוצלחות.
מסיבת יום-הולדת
"אתה יודע למה ביקשתי ממך לספר לי על רבאיי שניאורסון?", סיפר הרופא תוך כדי 'מסיבה', "הבוקר קיבלתי טלפון מרופא עמית, גוי, שצרח לי מתוך האפרכסת: 'ארווינג, הוא ענה לי! קבלתי ממנו תשובה!'.
נרות השבת שריפאו
הייתה זו נקודת ציון, שלאחריה חלו שיפורים משמעותיים ביותר. בתוך ארבעה חודשים שוחררה יוכבד-חנה, לשמחתה ולשמחת משפחתה. אמנם נותרה מרותקת לכסא גלגלים, אך הצליחה לנהל אורח-חיים תקין ואף לשחות בבריכה.
מוסד תלת ממדי
וכך הפך המבנה כולו לקומפלקס מוסדות חב"ד בסרסל – בדיוק כפי שחזה הרבי בשאלותיו המפתיעות. הוקם במקום גם בית חב"ד וגם בית ספר ל-350 ילדים.
הרבה יותר מהאף.בי.איי
"רבי, אני אמנם לא מהחסידים האדוקים, אבל אני מקושר אליך. שמעתי שאתה מרגיש כל אחד ואחד מישראל. אם כן – שלח מישהו שילמד איתי".
חמישים שקלים ושרשרת ניסים
מזכירו הראשי של הרבי, הרב חיים מרדכי אייזיק חודקוב, הסביר לאליהו כי הגימטרייה של חמישים זו האות נ', ובגמרא נאמר כי מי שרואה אות זו בחלומו יזכה לניסים. "כנראה, הרבי רומז כי צפויים לך ניסים ונפלאות".
המומחה שהפך לידיד
החביבות המופגנת מצד הרופא הייתה לחידה בעיני האב. שעות רבות לאחר הביקור, המשיך האב לנבור בתאי מוחו, בניסיון להיזכר אם פגש אי פעם בפנים הללו. אך לא. התופעה נותרה עבורו חידה בלתי פתורה.
כך הכרתי את עצמי
"'תודה רבה', פלטתי בקול רפה וניתקתי את השיחה – נפעם והמום. המילים הספורות הללו הלמו באוזניי כסופת רעמים. הרבי מציע לי להתייעץ עם... עצמי. איזו רוח הקודש! נפעמתי בלא קול. הרבי יודע בדיוק מי אני!
המקום הנכון
הדברים הלמו בדני. מה פתאום לחזור לארץ ישראל? – התקומם בסתר לבו. אני מאושר, מרוויח נפלא, חי בטוב ובנעימים. מה חסר לי כאן?! הוא הדחיק את מילות הרבי לתא נסתר בירכתי מוחו ושב לקליבלנד, לשגרת חייו.
הדמות, החיזיון והתמונה
בעוד הרב פסח מעכל את מה שסיפרה, המשיכה העובדת להפתיע: "יש ברשותי ציור שמן של הרב, ומזה זמן רב אני מחפשת למי למסור את התמונה. התסכים לקבל את התמונה? אני מרגישה לא ראויה להחזיק תמונה קדושה כזו".
חריטה במסתורי עמוד-התפילה
"הכול בסדר, תודה לא-ל. הניתוח הסתיים בהצלחה", חייך אליהם. כעת הבינו, כי האנחה ששמעו הייתה אנחת רווחה. "אלוקים כנראה שמע לתפילותיכם", הוסיף לחייך בחמימות.
חוצה עדות וחוגים
"לא תאמין, הרב שמואל. הקבלן החליט בפתאומיות להיפטר מהר מהכסף הגנוב, משום שהלילה הגיע אליו בחלום פעמיים 'הרב הגדול שלכם' כלשונו, והזהירו להזדרז להשיב את הגזלה לבעליה"...
זיכרון מופלא ועדינות מופלגת
"אם אתה זוכר, כששאלת אותי לפני שנה שאלה זו, עניתי לך...". הרב סובל יצא מכליו לא רק מהזיכרון המדהים, אלא בעיקר מהעדינות בה ניסח הרבי את דבריו. 
המעריץ הערבי
"עודי מעכל את מה שאמר, החל מוחמד וותד לחזור בפניי על כל התוכן של המכתב האחרון, זה שבו החליף הרבי את כל המילים 'יהודי' ל'אדם'...
ברכה ופשרה
הפשרה אליה הגיע משה עם סוזן הייתה, כי שניהם יטוסו לניו-יורק, במטרה מוצהרת של טיול נחמד במטרופולין הגדול. בחצר הרבי יבקרו רק כדי לצאת ידי חובה, להצדיק את השימוש בכסף שקיבלו מבית חב"ד. אך לא מעבר לכך.
אוד מוצל מאש
אנשי ה'הצלה' השכונתית הפעילו קשרים והצליחו לגייס מסוק מיוחד שיטיס במהירות את פתחיה מהמרכז הרפואי הקרוב לביתם של קורף אל המרכז הרפואי בברונקס. בינתיים, חיברוהו לחמצן – וחיכו לנס.
משפט צדק
"עורך-דין שאליו פניתי הסביר לי, כי בהתחשב בגיל הרך של הילדים, צפויה האם לזכות במערכה המשפטית. 'במקרה הטוב, אולי יואיל השופט להשאיר אצלך ילד או שניים. אך גם בשביל זה צריך להרבות בתפילה', הדגיש.
שני שטרות – שתי לידות
"יהיו לכם שני ילדים", 'ניבאו' להם חסידים לפי מספר הדולרים שקיבלו יוסי ואשתו. ואכן, 'נבואתם' התגשמה. אמנם לא מיד. זה ארך עוד כמה שנים, אולם העיקר שבסוף זה הגיע.
עגמת-נפש מיותרת
הניסיון של יחזקאל לתרץ את עצמו עם השביתה, ממש לא הצליח. לדעת הרב, היה עליו לקבל את הצעת חברת התעופה ולטוס לאירופה, כדי לקצר את הדרך לישראל. "הוראה של הרבי מקיימים מיד, עד כמה שניתן!".
המחאות בעליית-גג
לאחר לבטים ארוכים, החליט הרב קוניקוב להמר ולטוס. הייתה לו תקווה אירונית כי התרומה תכסה לפחות את מחיר הטיסה...
המנהל האמתי
המנהל החדש, שהיה שפוט בידי אותם הורים, נתן בידיו של הרב אלפרוביץ' מכתב פיטורין. הוא ניסה להסתתר מאחורי הטיעון שכביכול התקבלה החלטה לרענן את הצוות עם כוחות צעירים.
1   2   3   4   5   6   7   8   9  


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter