יב תמוז התש"פ (04.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כותבים לרבי » סיפורי ניסים


כנגד כל הסיכויים
הרב דניאל קרא את התשובה המיוחדת פעם ופעמיים, תוך שהוא חוכך בדעתו כיצד ימצא את בעלה של האישה ויעביר לו את דברי הרבי. לא היו לפניו ברירות רבות. הוא צילם את מכתבו של הרבי מהספר ושם את פעמיו אל בית הרפואה תל השומר.

כא כסלו התשע"ו (03.12.2015)

חב"ד
הרב דניאל כהן היה בדרכו אל בית הרפואה תל השומר. את הדרך מהצומת אל תוך המרכז הרפואי עשה ברגל. לפתע עצר לידו רכב, ונהג אדיב הציע לו להיכנס לרכב ולחסוך מעצמו הליכה רגלית בחום.
 
מיד כשנכנס הרב דניאל אל הרכב הוא שם לב כי מבע פניו של הנהג מוטרד באופן בולט. הוא שיער כי הדבר קשור במקום שאליו מועדות פניהם. והוא לא טעה.
 
הנהג סיפר שהוא בדרך לבקר את אשתו במחלקת יולדות, אך לא מזל טוב ושמח ממתין לו שם, אלא אישה כאובה. אילו הכול היה בסדר היא הייתה אמורה ללדת בעוד שלושה חודשים, אך נוצרו בעיות רפואיות מהותיות שמסכנות את עתיד העובר ואת חיי האישה גם יחד. הנהג עצר לרגע את הרכב. הוא התקשה לדבר על כך תוך כדי נהיגה. "הרופאים ממליצים באופן חד משמעי על הפלה", אמר בסערת רוח.
 
כאבו של האיש נגע ללבו של הרב דניאל. הוא רשם לפניו  את שמה של היולדת בכדי שיוכל להתפלל עליה.
 
הנהג החנה את המכונית בחניה פנויה והשניים עמדו להיפרד איש לדרכו. רגע לפני טריקת הדלת נזכר לפתע הרב דניאל בהוראתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח למקרים בהם נדרשת התערבות רפואית. "הרבי מליובאוויטש ממליץ בהזדמנויות מסוג זה להתייעץ עם שני רופאים מומחים שאינם עובדים יחד", אמר לנהג. הוא איחל מקרב לבו רפואה שלמה ובשורות טובות והמשיך הלאה.
 
למחרת נסע הרב דניאל ברכבו שלו עם ידיד. אותו ידיד המליץ לו להאזין לתחנת רדיו חרדית שהייתה חדשה באותה תקופה. "סוף סוף יש רדיו חרדי", התרגש.
 
הרב דניאל מעולם לא נמנה על חובבי הרדיו. מכל מקום הוא נענה בנימוס להמלצת הידיד. תכנית רדיו כלשהי נשמעה בחלל הרכב, ולפתע לכד את תשומת לבו של הרב דניאל משפט שאמר אחד השדרנים. האיש ביקש להתפלל לרפואתה של אישה צעירה, שאת שמה הוא שמע גם אתמול – מהנהג עמו נסע לבית הרפואה. מסתבר שמצבה לא השתפר, בלשון המעטה.
 
מיד כשהגיע לביתו התיישב הרב דניאל לבקש מהרבי ברכה עבור אותה אישה. את הבקשה הכתובה הוא הכניס לאחד מכרכי 'איגרות קודש' (סדרה המכילה אלפי מכתבים) של הרבי וייחל לברכה. לאחר מכן, פתח הרב דניאל את הספר והחל לקרוא מה כתוב בעמודים החופפים על בקשתו. הייתה שם תשובה מדהימה לפנייתו:
 
"כדי לדעת אם העובר חי יש להמתין שלושים יום לכל הפחות ויש מקרים שעד תשעים יום...". המכתב התייחס לכך שהיריון טבעי צריך להימשך תשעה חודשים, והסתיים בהפניה לפתגם של הרבי הקודם מליובאוויטש, כי "אין דבר אבוד ותמיד אפשר לתקן".
 
הרב דניאל קרא את התשובה המיוחדת פעם ופעמיים, תוך שהוא חוכך בדעתו כיצד ימצא את בעלה של האישה ויעביר לו את דברי הרבי. לא היו לפניו ברירות רבות. הוא צילם את מכתבו של הרבי מהספר ושם את פעמיו אל בית הרפואה תל השומר.
 
לאחר חיפושים ובירורים הגיע למחלקה המבוקשת ומצא את האיש מסתובב במסדרונות נבוך ומודאג. הלחץ של הרופאים עליהם לבצע הפלה הולכים וגוברים. הם מנפנפים בנימוקים רפואיים ומנבאים שחורות. הרב דניאל סיפר לו כי ביקש את ברכת הרבי, והראה לו את מכתבו של הרבי מהעמודים בספר שחפפו לבקשה הכתובה שהכניס.
 
האיש קרא את הדברים שוב ושוב, אחר נכנס עם הצילום לחדרה של אשתו והראה גם לה את הדברים. כאשר נפגשו מבטיהם של בני הזוג היה ברור לשניהם מהי מסקנתם.
 
הרופאים המשיכו לבצע בדיקות שונות, ודעתם לא השתנתה, אך המאושפזת ובעלה הביעו התנגדות נחרצת וחד משמעית לביצוע הפלה. הם אילצו כביכול את הרופאים להסכים להימנע מלהתערב ולהשאיר את האישה תחת השגחה בבית הרפואה. הרופאים התנו זאת בהחתמתה של האישה על מסמך כי היא עושה זאת על אחריותה בלבד.
 
כמה חודשים אחר כך קיבל הרב דניאל טלפון משמח, כי לאותם הורים נולד בן בריא ושלם.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter