יז תשרי התש"פ (16.10.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
בטחון בגאולה
ירמיה הנביא אמר (יז, ז): "ברוך הגבר אשר יבטח בה' והיה ה' מבטחו". אחד הפירושים בפסוק הוא שכל יהודי צריך לשים מבטחו בקדוש-ברוך-הוא שיביא את הגאולה האמתית והשלמה על-ידי משיח צדקנו תכף ומיד ברגע זה ממש.
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם
|
שתפו:  


למי קראתם 'טבע'?
חזרה זו של האדם אל הטבע והכרה בחכמתו האינסופית של הבורא, היא תהליך שהחל להתעצם בעשרות השנים האחרונות כחלק מחשיפת הרובד הפנימי של הדומם הצומח והחי. 
לב בשר
המגבלה הרגשית זוכה היום לתשומת לב מדעית רצינית. אם פעם כלל מונח האינטליגנציה פוטנציאל שכלי בלבד, הרי שהיום מדברים רבות על אינטליגנציה רגשית, שחשובה לא פחות, וברוב שטחי החיים – הרבה יותר.
"עוד ינובון בשיבה"
לעתיד לבוא אנו צפויים למהפכה של ממש בתחום הזה: הגיל יפסיק לשחק תפקיד לחלוטין. בריאות אולטימטיבית, שהזמן כלל איננו אחד הפרמטרים שלה, תהיה מנת חלקנו. 
פשוט מאוד
כשממציא צעיר ושמו סטיב גובס רצה לתת גישה וכוח מחשוב בידי אנשים "שאין להם ניסיון במחשבים ושאינם מעוניינים או מסוגלים לרכוש ניסיון כזה" הוא קידם את העולם מהמערכות המגושמות של טכנולוגיית המחשבים המרכזיים אל הפיתוחים הקלילים של מקינטוש ואיפון.
הכול מכול כול
הדרך להגיע לחשיבה המנצחת האמתית נובעת מהבנה פנימית של חוקי התורה הנצחיים הכוללים-כול. לומדי תורה לאמיתתה רוכשים יכולת לראות בבריאה כולה על כל מרכיביה מערכת אחת שחלקיה משלימים זה את זה.
גאולת הדיבור
מה הסיבה לגמגום? מה גרם לגדול הנביאים שהיה איש אלוקים, להתקשות בדיבורו, להיות מוגבל באמצעי התקשורת הכל-כך בסיסי ואנושי?
החללית של הילדים
מיליוני עיניים ואוזניים בארצנו הקדושה עקבו בהתעניינות אחר 'בראשית', גשושית החלל הישראלית, ששוגרה אל הירח לפני שבועות ספורים.
כל פרט חשוב
לא צריך לחשוב רק גרנדיוזי. ראוי שגם נסתכל על הסביבה הקרובה בעיניים שמצפות לגאולה. ואפשר – וצריך – להסתכל גם אל תוכנו פנימה. 
אפקט הפרפר
כיצד התפורר לפתע משטר חזק ומבוסס, אולי יותר מכל המשטרים שקדמו לו, ללא שפיכות דמים, ללא כוחות מאורגנים של מורדים?
חם!
מטרתה של כל האנרגיה הזו הייתה תמיד אחת: גילוי המשיח. כניצוץ הנמשך אל המאור, נשאבת כל האנרגיה, התנועה והפעילות האנושית עלי-אדמות אל האש הגדולה הזאת.
"ולעובדו שכם אחד"
זו בעצם המהות המרכזית של התורה, שניתנה כדי 'לשום שלום לעולם', כלשון הרמב"ם. וכמאמרו המפורסם של רבי עקיבא: "'ואהבת לרעך כמוך' – זה  כלל גדול בתורה".
לא שנאה, לא קנאה ולא תחרות
כמו ביחס לתינוקות – הדרך היחידה להשפיע היום היא בחיבה, קירוב ואהבה. וגם אם הם ממשיכים בהנהגה "תינוקית" מטופשת או מזיקה, צריך לזכור שבגרות אמתית איננה תואמת בהכרח את הגיל הרשום בתעודת הזהות.
מעל לגנטיקה
בכל התאים שבגוף מצוי בדיוק אותו מידע גנטי. עם זאת, יש בגופנו מאות סוגי תאים שונים, שנוצרו כולם מתא יחיד. אם כולם בעלי גנים זהים, מהיכן השוני בין התאים?
לחשוב טוב, לחשוב גאולה
אך ההצעה לטיפול יסודי ועמוק בהרבה נמצא בידי "רופאי הנפשות", הלוא הם חכמי ישראל לדורותיהם, שהשכילו לחנך ולהדריך צעירים כמבוגרים לאורח החיים המבטיח בריאות אופטימאלית
כאיש אחד בלב אחד
תפקידנו הוא להתחיל כבר עתה לטעום מהאחדות הנפלאה שתשרור כאן בזמן הגאולה. במקום לפתח נוגדנים זה כלפי זה – לפתח 'בעדונים'! לחפש את הטוב והיפה שבכל אחד ולחדול לתת לכל מי שמדבר ונוהג אחרת – לתעתע בנו.
מה יהיה
יש 'טכניקה' נטולת סיכונים לחלוטין להערכת סיכונים ולחיזוי עתידות: נבואה. נבואה היא הכלי היחיד, שאין ולא יכולה להיות בו טעות.
תחבורת העתיד
עוד יבוא יום בו רכבים ינועו על אנרגיה סולארית בלבד והנסיעה תהפוך לחינמית. כי כשיש שמש, למה לשלם על דלק. והפעם, קרוב יותר מתמיד.
לגעת בשמש
האדם הסקרן לא משך את ידו. הוא מתקרב אל השמש ועוד יגע בה. ואין זה אלא חלק מתהליך הגאולה, חלק מהעתיד בו נוכל להביט ולהכיל את 'אור אין סוף' – את הרמות העליונות והרוחניות ביותר – מבלי להישרף
גאולת הפסולת
זה גם הזמן שלנו לצמצם את תקציבי כוחות הנפש שאנו מקדישים למלחמה בחיינו ולהפנות אותם לחינוך הילדים ולעזרה לזולת. וכך, בין שאר הפעולות הטובות, לקבל את פני משיח צדקנו בפועל ממש.
הדבר האמתי
אפילו סרטי המדע הבדיוני מעוגנים היום היטב בתיאוריות מדעיות. אמנם אנשים כותבים וקוראים עלילות, אך אי אפשר בשום אופן להשוות את העניין הציבורי בספרות, לפופולאריות לה זוכה האקטואליה. הריאליטי כבשה את השטח – בגדול.
יהלומים אינסטנט
לגבי הרבי, כל יהודי, קטן כגדול (מכל בחינה שהיא...) הוא יהלום. גרעין-יהלום שיכול – תוך שימוש בטכניקה הנכונה – לגדול בכמות ובאיכות ובמהירות-שיא לאבן חן יקרה ומדהימה.
ביולוגיה סינטטית
המבנה החדש של החומר הגנטי הוא לב ליבה של הביולוגיה הסינטטית, שתאפשר ליצורים החדשים לפעול לעשות ולהיות דברים ששום אורגניזם (בעל חיים) טבעי אינו יכול לבצע. העסק עדיין בחיתוליו, אך בהחלט כבר נולד ומתפתח.
לאכול בריא
באותה תקופה לא יהיה עוד צורך באכילה על מנת לחיות. כוחות החיים לא יהיו עוד "ארוזים" במולקולות מזון אורגאניות, אלא הקשר בין חיי-החיים לבין החיים יהיה ישיר.
ייתמו חטאים מן הארץ
קיימת זיקה מובהקת בין נוכחות ההנהגה הרוחנית העולמי של העם היהודי, בניו-יורק, לבין התחזקותה של ארצות-הברית. 
קידום חיים
"היות הגוף בריא ושלם – מדרכי עבודת השם הוא". הלכה זו מתארת את הזכות לבריאות אולטימטיבית ככוונה האלוקית היסודית, ומציגה גם את מטרתה של הבריאות הנכספת: עבודת השם המושלמת.
לשנות את המוח לטובה
במקרים רבים, חלקה של הגנטיקה בעיצוב תפקודו של המוח הבוגר קטן מזה של תהליכים המעצבים אותו באופן בלתי פוסק. כך שהתוצר הסופי רחוק מלהיות מוגדר מראש ונמצא במצב תמידי של שינויים.
ממה צריך לפחד
יראת-שמים היא האוצר האמתי, שכל אחד אחראי בעצמו על מידת ביטויו. יראת-שמים היא התנאי המוקדם לכל התקדמות רוחנית. בלעדיה – יכול אדם להגיע להישגים שכליים, אך לא לרוחניות אמתית. 
מצאתי!
על משיח נאמר שיבוא 'במקרה'. הוא אחד משלושה דברים עליהם אמרו חז"ל כי הם באים בהיסח הדעת. מה הפירוש "היסח הדעת"?
המקום הפרטי שבתוך היחד
אל לנו לסבור כי תפקידנו, חיינו, ייעודנו נמצאים במקום אחר. המקום הנכון לפעול הוא תמיד המקום בו אנו נמצאים כאן ועכשיו, עם האנשים שסביבנו דווקא, ובתיאום עמם. ומחר – אם נהיה במקום אחר – נידרש לאותו הדבר בדיוק גם שם. 
לראות את הכוח
הבנת תהליכים קיומיים אינה חידוש לכולם. מי שנחשף לתורת החסידות, יודע כי הדברים כבר מופיעים בספר התניא שנכתב לפני כמאתיים וחמישים שנה, והוא ספר היסוד של חסידות חב"ד.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter