טז אדר התשע"ט (21.02.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
עם ישראל הזית
חז"ל אומרים כי עם ישראל משול לזית. כשם שהזית מפיק שמן לאחר שכותשים אותו – כך גם נשמות ישראל מאירות כשמן בוער על-ידי הצער שעברו בגלות. זו בעצם כל המטרה שהקדוש-ברוך-הוא הביא עלינו צער – כדי לזכך את נשמותינו ולהביא לכך שיבקע מהן אור רוחני גדול, שיתגבר על חשכת הגלות ויביא את הגאולה השלמה.חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת
|
שתפו:  


כך הכרתי את עצמי
"'תודה רבה', פלטתי בקול רפה וניתקתי את השיחה – נפעם והמום. המילים הספורות הללו הלמו באוזניי כסופת רעמים. הרבי מציע לי להתייעץ עם... עצמי. איזו רוח הקודש! נפעמתי בלא קול. הרבי יודע בדיוק מי אני!
המקום הנכון
הדברים הלמו בדני. מה פתאום לחזור לארץ ישראל? – התקומם בסתר לבו. אני מאושר, מרוויח נפלא, חי בטוב ובנעימים. מה חסר לי כאן?! הוא הדחיק את מילות הרבי לתא נסתר בירכתי מוחו ושב לקליבלנד, לשגרת חייו.
הדמות, החיזיון והתמונה
בעוד הרב פסח מעכל את מה שסיפרה, המשיכה העובדת להפתיע: "יש ברשותי ציור שמן של הרב, ומזה זמן רב אני מחפשת למי למסור את התמונה. התסכים לקבל את התמונה? אני מרגישה לא ראויה להחזיק תמונה קדושה כזו".
חריטה במסתורי עמוד-התפילה
"הכול בסדר, תודה לא-ל. הניתוח הסתיים בהצלחה", חייך אליהם. כעת הבינו, כי האנחה ששמעו הייתה אנחת רווחה. "אלוקים כנראה שמע לתפילותיכם", הוסיף לחייך בחמימות.
חוצה עדות וחוגים
"לא תאמין, הרב שמואל. הקבלן החליט בפתאומיות להיפטר מהר מהכסף הגנוב, משום שהלילה הגיע אליו בחלום פעמיים 'הרב הגדול שלכם' כלשונו, והזהירו להזדרז להשיב את הגזלה לבעליה"...
זיכרון מופלא ועדינות מופלגת
"אם אתה זוכר, כששאלת אותי לפני שנה שאלה זו, עניתי לך...". הרב סובל יצא מכליו לא רק מהזיכרון המדהים, אלא בעיקר מהעדינות בה ניסח הרבי את דבריו. 
המעריץ הערבי
"עודי מעכל את מה שאמר, החל מוחמד וותד לחזור בפניי על כל התוכן של המכתב האחרון, זה שבו החליף הרבי את כל המילים 'יהודי' ל'אדם'...
ברכה ופשרה
הפשרה אליה הגיע משה עם סוזן הייתה, כי שניהם יטוסו לניו-יורק, במטרה מוצהרת של טיול נחמד במטרופולין הגדול. בחצר הרבי יבקרו רק כדי לצאת ידי חובה, להצדיק את השימוש בכסף שקיבלו מבית חב"ד. אך לא מעבר לכך.
אוד מוצל מאש
אנשי ה'הצלה' השכונתית הפעילו קשרים והצליחו לגייס מסוק מיוחד שיטיס במהירות את פתחיה מהמרכז הרפואי הקרוב לביתם של קורף אל המרכז הרפואי בברונקס. בינתיים, חיברוהו לחמצן – וחיכו לנס.
משפט צדק
"עורך-דין שאליו פניתי הסביר לי, כי בהתחשב בגיל הרך של הילדים, צפויה האם לזכות במערכה המשפטית. 'במקרה הטוב, אולי יואיל השופט להשאיר אצלך ילד או שניים. אך גם בשביל זה צריך להרבות בתפילה', הדגיש.
שני שטרות – שתי לידות
"יהיו לכם שני ילדים", 'ניבאו' להם חסידים לפי מספר הדולרים שקיבלו יוסי ואשתו. ואכן, 'נבואתם' התגשמה. אמנם לא מיד. זה ארך עוד כמה שנים, אולם העיקר שבסוף זה הגיע.
עגמת-נפש מיותרת
הניסיון של יחזקאל לתרץ את עצמו עם השביתה, ממש לא הצליח. לדעת הרב, היה עליו לקבל את הצעת חברת התעופה ולטוס לאירופה, כדי לקצר את הדרך לישראל. "הוראה של הרבי מקיימים מיד, עד כמה שניתן!".
המחאות בעליית-גג
לאחר לבטים ארוכים, החליט הרב קוניקוב להמר ולטוס. הייתה לו תקווה אירונית כי התרומה תכסה לפחות את מחיר הטיסה...
המנהל האמתי
המנהל החדש, שהיה שפוט בידי אותם הורים, נתן בידיו של הרב אלפרוביץ' מכתב פיטורין. הוא ניסה להסתתר מאחורי הטיעון שכביכול התקבלה החלטה לרענן את הצוות עם כוחות צעירים.
עמל מבורך
הרב אלבז ניגש לשגרירות האמריקאית בבואנוס-איירס כדי להסדיר ויזות לכל בני משפחתו. לרוע מזלו, נפל על פקיד אנטישמי. "אני מכיר אתכם היהודים", סינן בשנאה, "אתם מבקשים ויזה לשבוע ולבסוף משתקעים בארצנו".
המרצה הסופר
המום כולו יצא הרב ברוור מהבניין. בחוץ, ניגש אליו ידיד שעמד בסמוך אליו שעה שהרבי דיבר עמו ושאל: "מה, אתה סופר?". "כן", השיבו הרב ברוור. "מעכשיו".
מזוזות בדיוור נסי
אפרת חלמה כי לנוכח הפלא המוחשי, ייאות אביה לשתף עמה פעולה ולקנות מזוזות. אך לשווא. אביה לגלג על כל העסק. "די לי בכך שאיני מפריע לך לחיות אחרת ממני. אל תצפי כי אלך אחרייך ואנהג במנהגייך!".
מילים מעלפות
הדברים הצוננים השפיעו גם על יובל. אמנם הוא כבר נסוג מעמדותיו הניציות כלפי חרדים, אך עדיין לא הפך לחסיד מוצהר, כך שלא היה קשה למילים של מאיר לקנות שביתה גם בלבו של יובל.
אכפתיות מופלגת
השותף לא העלה בדעתו כי לטובתה של קרובת-המשפחה עדיף כי יגיע אל הרבי ויבקש ברכה עבורה. בכמה משפטים הצליח הרב בסר לשכנעו בכך והשותף ניאות ללכת אל הרבי.
בקשה מפתיעה
הסיפור הדליק נורה אדומה במוחו של יצחק-צבי. כרטיס הטיסה המקורי שלו עצמו עדיין היה שמור באמתחתו והוא רץ לבדוק אותו. כן, הוא לא טעה. גם הוא היה אמור לעלות על המטוס שנחטף – אילולי ביקשו הרבי לדחות את הטיסה...
התחייבות מול התחייבות
הנס הכי גדול קרה לאחר מכן: בורט החליט לאמץ את שמירת התורה והמצוות כדרך חיים. "אם הרבי מליובאוויטש היה מסוגל אפילו להתחייב לעיתוי בו יקרה המהפך – אני חש כי גם עליי להתחייב".
עזרה מדהימה
היא לא הייתה בטוחה שהכושי יודע בכלל מה זה בית-כנסת. אך הסתבר שהוא ידע. ומה שעוד יותר הפתיע – ואולי בעצם, לאור דברי הרבי, זה לא הפתיע – האיש נענה ללא היסוס.
מחיקה מוחלטת
הדולר הקדוש כבר היה בידי הרב והוא התקדם לכיוון היציאה, כאשר נקרא על ידי המזכיר לשוב אל הרבי. הרבי עמד מחויך ושאלו באידיש: "שוין אינגאנצן אפגימעקט? (נמחק לגמרי?) ברכה והצלחה".
עסקה יהודית מובהקת
פיטר, שכאמור מתעניין ביהדות ידע היטב מה הן תפילין. מסתבר שהוא היה כמה פעמים בארבע אמותיו של הרבי כדי להתברך. "פיטר אתה מוכרח להניח תפילין. בפעם הבאה שתגיע אל הרבי, בקש מחסידים כי יניחו לך תפילין".
ניצחונן של ברכה ואמונה
ואמנם, למחרת התחוללה התפנית. הכליות חזרו לעבוד בזו אחר זו וגם בריחת הדם מגופו של ויקטור נעצרה. ניכר היה בעליל כי מתרקם לו תהליך ריפוי לא טבעי.
'ונהרו אליו גויים'
להפתעתו, האיכר נענה בשמחה. הם סיכמו על נקודת מפגש על אם הדרך למחרת בשעה אחת בצהריים. "אני בוודאי אזהה אותך. אבל גם לך יהיה קל לזהות אותי. אני אלבש סרבל ואנהג במכונית מסחרית ישנה.
עשרה שטרות וצוואה אחת
אלא שהפעם זה לא 'עבד'. אנשים דחו אותו בתואנות שונות מסוג "תבוא בעוד חודשיים", "אין לי כרגע אפשרות" וכדומה. הרב קונין הרגיש כי הרבי מכוונו להשגת הכספים בצורה אחרת.
מסחר יהודי
כאשר מספר הרב שפירא את הסיפור הוא מתרגש מאוד. "לא בכדי דרש הרבי כי לא אוותר על רישום לספר התורה לפחות של ילד יהודי אחד בכל עיר. הרבי פשוט רצה כי אגיע אל אותו יהודי ואחבר אותו חזרה לשורשים".
החום שגבר על הקור
"בניו יורק פגשו ההורים בבחורים יהודים, לא יודע בדיוק היכן, והם שהביאו אותם אל הרבי מליובאוויטש. אינני יודע מה יעץ להם הרבי, אך זמן קצר לאחר פגישתם עם הרבי נעלמה בעייתו של הילד!".
קליטה מוצלחת
אולם אותה חסידת חב"ד לא הרפתה מהצעתה, עד שאלו נכנעו. יעקב אמר, 'אם לא יועיל – לא יזיק'. גוללו אפוא יעקב ואסתר בכתב את סיפור הרשלנות הרפואית, את סבלה של מילכה וביקשו את ברכת הרבי לרפואה שלמה ומהירה.
1   2   3   4   5   6   7   8  


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter