ב אייר התשפ"א (14.04.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.חבד » הרבי מלובביץ » כותבים לרבי » סיפורי ניסים
|
שתפו:  


כנגד כל הסיכויים
הרב דניאל קרא את התשובה המיוחדת פעם ופעמיים, תוך שהוא חוכך בדעתו כיצד ימצא את בעלה של האישה ויעביר לו את דברי הרבי. לא היו לפניו ברירות רבות. הוא צילם את מכתבו של הרבי מהספר ושם את פעמיו אל בית הרפואה תל השומר.
בזכות השם המלא
מדי יום התקיימה עליה לרגל למחלקה בה היה גדי מאושפז. הצוות הרפואי כולו הגיע לחזות בנס המהלך ששב לחיים באופן פלאי לחלוטין, בזכות ברכתו של הרבי מלך המשיח.
פרנסה ללא יזע
כעבור כמה ימים מאותה חתונה, צלצל הטלפון בבית. שניאור הרים כלאחר יד. על הקו דיברו ממחלקת כוח אדם של בנק דיסקונט. כן, שניאור התקבל למשרה אותה רצה. הוא השיג פרנסה בלי "בזיעת אפך תאכל לחם", בדיוק כפי שכתב הרבי.
האבן חזרה לבעליה
המתווך שב וסיפר את הסיפור המצוץ מן האצבע על המזוודה שנעלמה. אלא שהפעם יוסי וחיים 'תיקנו' אותו וסיפרו לו כי מצאו את המזוודה...
ממוות מוחי – לחיים
"יומיים לאחר שהייתי אצלך, התעוררה פתאום הנכדה והתיישבה במיטה. פשוט כך! האחיות נדהמו לראות כך מישהי שהגדירו ככמעט מתה. הרופאים שהוזעקו אל מיטתה השתאו גם הם לנוכח הפלא שהתרחש לנגד עיניהם."
איתותים וניסים
"במכתב סמוך כתב הרבי: הרי יש כמה וכמה ענינים עליהם כדאי להודיע ולפרסם. לאור הנחיה זו החלטנו לפרסם את הסיפור המיוחד שבו זכינו לראות במו עינינו כי יש נביא בישראל.
גילוי מידת הרחמים
כאשר תאר הרב גרינברג לפיני מתי שב הוא הביתה והחליט 'לכתוב' במחשבתו לרבי ולפתוח כרך "איגרות קודש", הגיע תורו של פיני להשתנק. "לא ייאמן! הרי בדיוק באותה שעה בה פנית לרבי, נעלמו כאביי כליל"...
'חשיפתו' של מעבר הדירה
"תשמע, זה מדהים! אני עומד לעבור דירה וביקשתי מהבנק משכנתא גבוהה במיוחד. הבנק התנה את מתן ההלוואה בהצלחתי במבחן של לשכת עורכי הדין".
וטהר לבנו
לאחר שלושה חודשים שבו ההורים עם עידן לעריכת הבדיקות הנדרשות. בסיומן, שאל הרופא בהומור, מדוע בכלל הגיעו. "הצילומים מראים כי הלב שלם מכל מום!".
פרקי אמונה
רותם ביקש מבני לחזור על צילומי הרגליים, ולאחר שבחן את הצילומים, המליץ להתחיל בניתוח של ברך שמאל. גם הרב שיינברג, האיש ממנו קיבל בני עד כה ייעוץ רפואי, תמך בהמלצתו של ד"ר רותם, לאור ממצאים שהוצגו בפניו.
שלושה ניסים ועוד אחד
את החוויה הזו לא ישכח יוסי סוויסה כל ימי חייו. טיול בתורכיה שהתחיל נחמד והסתיים רע, בעטיה של תאונת דרכים קשה. יוסי נותר אחריה מדמם, שבור ופצוע אנושות, והוטס ארצה בבהילות, במצב קשה מאוד.
הרגעה נבואית
"יש התראה חמה על פיגוע קרוב באחד מבתי חב"ד בהודו, עם דגש על ניו-דלהי. ניתנה כעת הוראה לכל הקהילה שלא להתקרב לבית חב"ד".
הצלחה ללא תנאים
למחרת התרחש הפלא. מיוזמתו, התקשר האיש למספר הטלפון שהשאיר לו הרב אורן, ואמר: "החלטתי. אני מוכן לתת גט, ללא תנאים".  
פיתרון התעלומה
כאשר הגיעה סוף סוף ועדת המומחים, הם מצאו בבדיקתם כי המקווה אכן מהודרת, אך יש לשפר כמה וכמה פרטים – בדיוק כפי שהבין השליח ממכתבו של הרבי. 
משפט צדק
כבוד השופט! יש לי הוראה מהרבי מליובאוויטש, לא לוותר על החינוך היהודי של אף אחד מילדיי. דרישתי אפוא להשאיר את כל הילדים למשמורתי, כדי שימשיכו להתחנך בדרכם הטבעית'. 
'חלב' צרפתי במימון נסי
ימים ספורים לאחר רצף התרומות הנסי, זכיתי בהגרלה בתמונה מרהיבה של הרבי בעת מעמד חלוקת 'לחיים'. חשתי כי דרך התמונה, הרבי כמו מוזג לי 'לחיים' ומעניק לי כוחות מחודשים להמשך עבודת הקודש".
עמל מבורך
ואז 'נפל האסימון' בראשו של הרב אלבז. יומיים קודם לכן זכה לקבל מענה מהרבי כי יראה ניסים ונפלאות בעמלו. לתומו, חשב על הטיול המתוכנן שלו. אך הרבי כנראה התכוון לעמל אחר לגמרי...
ברכה עד קצה העולם
הבן כתב כי איבד את הטעם לחיות. הוא מואס בחייו. ההורים המתוסכלים לא ידעו את נפשם. הפחד מפני האפשרות שהבן ישלח יד בנפשו הוציא אותם מדעתם. במיוחד לנוכח חוסר האונים שלהם לעזור לו. את התחושות הללו העביר האב בשיחת טלפון לידיד-אמת שלו, הרב יעקב בן-ארי. 
ספרות נבואיות
התרגשות מילאה אותה עת פתחה את הספר ומצאה בעמודים החופפים למכתבה תשובה לאישה שהייתה במצב זהה לשלה. הרבי עודד את אותה אישה והורה לה לעבור למרכז רפואי אחר מזו שמטופלת בו, ושולי הבינה כי כך גם עליה לעשות. 
כמה ניסים נעשו על היבשה?
מאז לא ראינו אותו במשך כמה חודשים. בז' בכסלו לפתע פגשנו בו ברחוב. אותו יהודי זיהה אותנו ראשון, ואץ רץ לקראתנו. "אתם לא מאמינים", נזעק בהתרגשות, "הרבי מליובאוויטש הוא ענק שבענקים! העניינים הסתדרו כל כך מהר, שעד עכשיו אני בשוק ומדי פעם אני צובט את עצמי לוודא שאכן הם נכונים הדברים!"
טרם יקראו ואני אענה
בעל הדירה לחץ לחתום חוזה לשנה נוספת, השליח באשקלון לחץ לבוא לגור בעירו, וגם השלוחים בבאר שבע לא טמנו ידם בצלחת. באמצע עמדו ההורים והמחותנים...  סיפור מופת מופלא על תשובה שהתקבלה מהרבי מבלי שנשלח מכתב שאלה...
שידוך הולם
“דקה ארוכה נותרתי כמסומר למקומי, וכמעט שלא יכולתי לפצות את פי. הרבי פרך אחת לאחת את טענותיי וצידד בשידוך. לתשובה כל כך ברורה אפילו לא פיללתי... לא איבדתי זמן, ומיד קראתי לבני...”
"עבודה מתאימה ועשירות מופלגה"
היא חוותה שוד טראומתי, עברה תאונת דרכים קשה ולבסוף גם פוטרה ממקום עבודתה - זה היה המצב בו פנתה גב’ רבקה לרבי שליט”א מלך המשיח וביקשה את ברכתו. התשובה המופלאה לא הותירה מקום לספיקות. מצוקותיה נפתרו הרבה יותר מהר מכפי שציפתה... ♦ סיפור מופלא ומרגש
"אין מזרזין אלא למזורזין"
“נפעמתי מהמכתב. דרך הלחצן שעל-יד מיטתי קראתי לרופא התורן שהיה באותו עת במחלקה והודעתי לו על מבוקשי. כשהרופא התעניין לפשר השינוי שחל לפתע בהחלטתי, סיפרתי לו על התשובה שקיבלתי מהרבי דרך ה’אגרות קודש’. “אם זה הרבי מליובאוויטש אין ספק שצריך לציית” - הפטיר לעברי - ומיהר לעבר דלפק הקבלה בכדי לסדר לי תור מזורז”
טעות שהצילה
“במענה על מכתבו מט”ו כסלו, בו כותב ראשי פרקים מאשר עבר עליו, ומה שתולה ומזכיר בעניני מכשפים כשפים וכו’” -זה היה מענה הרבי ב’אגרות קודש’ לזוג צעירות ממנהטן שביקשו ברכה עבור אביהן שנסגר בביתו מפחד רוחות רעות ומכשפים ♦ מופת מדהים ומרגש


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter