יב תמוז התש"פ (04.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כותבים לרבי » סיפורי ניסים


פרנסה ללא יזע
כעבור כמה ימים מאותה חתונה, צלצל הטלפון בבית. שניאור הרים כלאחר יד. על הקו דיברו ממחלקת כוח אדם של בנק דיסקונט. כן, שניאור התקבל למשרה אותה רצה. הוא השיג פרנסה בלי "בזיעת אפך תאכל לחם", בדיוק כפי שכתב הרבי.

א ניסן התשע"ד (01.04.2014)

ביום האחרון ללימודים, סיים המורה שניאור את השיעור ונפרד במבטו מהעבודה שאהב. מסיבות שונות שאינן תלויות בו ידע שבשנה הבאה כבר לא ישוב למסדרונות בית-הספר.
 
באיזו תעסוקה לבחור? המצב היה מבחינתו מבלבל ולא ברור. לעתות כאלה ביקש הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מכל יהודי לקיים את הוראת המשנה "עשה לך רב" ולמנות לעצמו רב, לא רק רב מורה הוראה בהלכה, אלא רב יועץ מסייע ומכוון בהחלטות חשובות בחיים, הן בעניינים רוחניים והן בעניינים גשמיים. מה שנקרא בעגה החסידית 'משפיע'. וזה בדיוק מה שעשה שניאור – הוא החליט להתייעץ עם המשפיע שלו.
 
המשפיע הכיר את הנטיות המתמטיות של שניאור והוביל אותו למסקנה שהנהלת חשבונות זו אפשרות מומלצת עבורו. שניאור התעניין בקורסים בנושא וסיים את לימודיו בהצלחה.
 
כעת נותרה רק בעיה 'קטנה': למצוא מקום תעסוקה. כידוע לכול, המרחק בין לימודים לתעסוקה הוא לעיתים רב. התעודה המפוארת שבאמתחתו התמהמהה מלהוכיח את יכולותיה, והעבודה המיוחלת בוששה מלהגיע. שניאור שלח קורות חיים לכתובות שהופיעו בכל מודעת 'דרוש', אך בכל מקום צצו בעיות מבעיות שונות שגרמו לו להידחות. שאלת השאלות הייתה "האם יש לך ניסיון?". ברוב מקומות העבודה העדיפו מנהל חשבונות מנוסה ושרזי המקצוע אינם חדשים לו. לא כזה שבא ללמוד במקום הכול מבראשית.
 
במסגרת חיפושיו העקשניים לעבודה נתקל במודעה בה נכתב שבנק דיסקונט מחפשים מנהל חשבונות. "מה יותר טוב מזה?", ניסתה האופטימיות לדפוק בדלתו. "חברה גדולה ומסודרת, בנק ידוע ומכובד". אלא שהמציאותיות לא הניחה לו להשתעשע בתקוות הקסומות זמן רב. 'כן, בטח. עד שהם ישאלו אותך אם יש לך ניסיון – או אז תיאלץ להגיד להם תודה רבה בנימוס ולהסב פניך אל הדלת'.
 
מכל מקום הוא הגיש מועמדות, אך השתדל לא לתלות בה תקוות גדולות. בינתיים הזדמנה לו עבודה פשוטה ולא מכניסה במיוחד והוא לקח אותה בשתי ידיים.
 
חודשים נקפו. חודשים של ציפייה תמידית למצוא עבודה אחרת. רגעים יקרים מזמנו בזבז שניאור על ראיונות עבודה שונים ומבחני מועמדות. התוצאה של כולם הייתה זהה.
 
הדבר כמובן נתן את אותותיו בבית. כשחשים חסר אפילו בדברים הבסיסיים ביותר, המצב הולך ונהיה מתוח. באחד הימים הוא נכנס הביתה כשאשתו מראה לו מעטפה שהתקבלה בדואר. שמא מדובר בבשורה טובה? ניסה להשתעשע בתקווה, אף שידע היטב שהודעה על קבלה לעבודה מודיעים בדרך כלל בטלפון ולא בדואר.
 
מסתבר שאשתו התכוונה למשהו שונה לחלוטין. "חברתי הטובה עומדת להתחתן". זו הייתה הזמנה לחתונה שעמדה להתקיים בעוד ימים מספר. היה ברור לאשתו שהיא תגיע לחתונה וגם שניאור הסכים שחשוב להשתתף בחתונה. אך המצב הכלכלי הדחוק עמד מולו ולא נתן לו מנוח. "כיצד נוכל להרשות לעצמינו להוציא הוצאה משמעותית כמתנת חתונה – הרי בקושי רב אנו מצליחים לממן את הוצאות היום יום?".
 
אשתו הנהנה בעגמומיות. אכן המצב לא פשוט, אך מדובר בחברה טובה.
 
המקרה הזה גרם לשניאור צער מיוחד והוא החליט לכתוב לרבי מלך המשיח על מצבם הכלכלי העגום. במכתבו הוא פרט את הקשיים והניסיונות, את הלימודים שלמד ואת כל מקומות העבודה אליהם הגיש מועמדות.
 
לאחר ההכנות הראויות, הוא הכניס את המכתב לאחד מכרכי 'איגרות קודש' – סדרת המכתבים של הרבי – כמנהג החסידים כיום, על סמך הוראות בעבר של הרבי. היה זה כרך ט"ו, והעמוד שנפתח לו הופיעה איגרת ה'תצ"א (5491), שם מתייחס הרבי לפשרו של המנהג לתת מתנה לחתן ולכלה ביום חופתם. הרבי מסביר כי ביום שמוחלים לחתן ולכלה על כל עוונותיהם הם עומדים במצב שקדם לגזירה "בזיעת אפך תאכל לחם" ולכן מעניקים להם מתנות, שזו פרנסה ללא זיעה ויגיעה.
 
שניאור נדהם. הרבי אפוא מורה לו ברמז עבה כי עליהם להשתתף בחתונה ולהעניק מתנה...
 
נו טוב, הרהר. נקווה כי גם עלינו תחול הברכה שנתפרנס ללא זיעה ויגיעה.
 
כעבור כמה ימים מאותה חתונה, צלצל הטלפון בבית. שניאור הרים כלאחר יד. על הקו דיברו ממחלקת כוח אדם של בנק דיסקונט. כן, שניאור התקבל למשרה אותה רצה. הוא השיג פרנסה בלי "בזיעת אפך תאכל לחם", בדיוק כפי שכתב הרבי.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter