יב תמוז התש"פ (04.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כותבים לרבי » סיפורי ניסים


איתותים וניסים
"במכתב סמוך כתב הרבי: הרי יש כמה וכמה ענינים עליהם כדאי להודיע ולפרסם. לאור הנחיה זו החלטנו לפרסם את הסיפור המיוחד שבו זכינו לראות במו עינינו כי יש נביא בישראל.

כט שבט התשע"ד (30.01.2014)

חב"ד
חודש החגים תשע"ד. בבית המדרש של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שוררת צפיפות מבורכת. חסידים ואורחים מכל העולם באו להסתופף בד' אמותיו של הרבי. האולם של 770 – כפי שמכונה בית המדרש (על שם מספר הבית בשדרה בה הוא ממוקם – איסטרן פארקווי) – המה אדם. חלקם יושבים, חלקם עומדים. אלו מתפלפלים בסוגיה בגמרא והללו לומדים מאמר חסידות. בין לבין נשמעים קולות תפילה מהמניינים הרבים הפזורים במתחמי התפילה.
 
עמיחי, אברך צעיר חובש כיפה סרוגה, שהתקרב לחסידות חב"ד בשנים האחרונות, פסע פנימה במהירות סערה. הוא ביקש מכל מי שנתקל בו שיתפללו וילמדו לרפואת אביו, שמאושפז בבית רפואה בארץ הקודש. הוא שיחזר במחשבתו את השיחה שניהל עם אימו דקות ספורות לפני כן.
 
אביו נכנס לבית הרפואה לבדיקה שגרתית והיה אמור להשתחרר עוד באותו היום. צלצול שגרתי שצלצל הטלפון לא העיד על הבשורות הקשות שהוא נושא בחובו. "אבא בטיפול נמרץ", בישרה אימו. "חזור כמה שיותר מהר לארץ". בין השורות הוא הבין שהמצב הוא כזה שכדאי כי יגיעו להיפרד, רחמנא ליצלן, ומי יודע אם יספיקו...
 
את המשך הדברים מספר ברגש רב עמיחי בעצמו:
 
רצתי ל-770 עמוס חששות כפי שיכולים להיות לבן שיודע כי במרחק אלפי קילומטרים שוכב אביו מחוסר הכרה ונלחם על חייו... בתוך כל הלחץ, הבלגן וחוסר האונים ניגש אליי מישהו והציע לי להצטרף ללימוד בחברותא. הסכמתי. מבלי שידע מה עובר עליי, ההוא בחר בשיחה של הרבי העוסקת בביטחון גמור בהשם (ליקוטי שיחות חלק לו פרשת שמות).
 
היה לי ברור שמדובר באיתות מהקדוש-ברוך-הוא. מה שלא ידעתי זה שמדובר בחוליה ראשונה בשרשרת ארוכה ומופלאה של איתותים וניסים שעוד נזכה לראות.
 
כשסיימנו את החברותא ניגש אליי ידיד ששמע על מצבו של אבי והציע לי לכתוב לרבי באמצעות "אגרות קודש". ערכתי את ההכנות הנחוצות ובדמעות התיישבתי לכתוב לרבי, כי יברך את אבי שיחיה ברפואה שלימה.
 
נפתח לי במענה שמופיע בכרך ט"ז וכך נכתב שם:
 
במענה למכתבו בו כותב אודות מצב בריאות... השם יתברך יצליחו לבשר טוב בהאמור וכן בכלל בעניניו, ובהעיקר שבהם מעניני תורה ומצוות. בברכה לבשורות טובות....
 
התמלאתי מיד בביטחון שהשיפור המיוחל במצב בוודאי קרוב. לאכזבתי המצב המשיך להידרדר עוד ועוד.
 
לאחר שחזרתי לארץ, ביום ה' במרחשוון אחר הצהריים, מיהרתי להגיע לבית הרפואה. הרופא עמו שוחחתי אמר לי בכנות, כי אם לא יהיה שיפור בתפקוד המערכת החיסונית ביממה הקרובה הם אינם יודעים אם יהיה אחר כך את מי להציל. שאלתי אם הסיכוי הוא 'חמישים-חמישים'? הרופא השפיל מבט ולחש: "לצערי, הרבה פחות מחמישים".
 
המצב היה נורא ואיום. מצד אחד, תשובה ברורה כל כך של הרבי ומצד שני – מהצד השני של החדר שכב אבי שיחיה חסר הכרה, מורדם ומונשם.
 
נעמדנו כל בני המשפחה על יד מיטתו חסרי אונים. מה יהיה? אנו רוצים לראות כבר את ברכת הרבי מתממשת!
 
נזכרתי שהתאריך של המכתב אותו קיבלתי מהרבי נשא את התאריך ו' מרחשוון. באותו ערב היה בדיוק אור לו' מרחשוון, והרגשה טובה החלה לחלחל בעצמותיי: ביממה זו יחול השינוי! אני בטוח!
 
למחרת בבוקר, בניגוד לתקווה ולביטחון שלי – טרם השתנה דבר. מכל מקום נותרתי חדור באמונה בדברי הרבי.
 
הגענו בני המשפחה שוב אל בית הרפואה. אחים ואחיות מסתובבים במחלקה, אדם נוסף נכנס לאשפוז, רעש רגיל של מיון. לפתע מגיעים הרופאים ותמורת המבט המיואש של אתמול – היה סבר פניהם שמח. "חל מהפך במצב מערכת החיסונית", הם בישרו בגיל. לאט לאט המצב הוטב, השתפר והתייצב.
 
בחלוף כמה ימים הודיעו הרופאים כי אבי צריך לעבור ניתוח. לא מורכב אך דורש את הסכמתנו. נזכרנו כי באותה איגרת בה ברך אותנו הרבי ברפואה שלימה לאבא גם הוזכר ניתוח
 
ונכון לעשות ניתוח זה, כיון שכשנעשה על-ידי מומחה דבר קל הוא... בכל אופן ידוע שבכגון דא סומכים על שני רופאים מומחים במקצוע.
 
בהתייעצות עם מומחים אבא עבר את הניתוח ומצבו הלך והשתפר, ברוך השם. מיהרנו לבשר לרבי את הבשורות הטובות. המענה שקיבלנו, שוב באמצעות 'אגרות קודש'  היה:
 
מאשר הנני קבלת מכתבם... ותשואות חן על הבשורות הטובות... ויהי רצון כשם שנתרבו... הנה יתרבה עוד יותר... וכפסק רבותינו ז"ל מעלין בקודש... בברכה לבשורות טובות תמיד כל הימים...
 
מסיים עמיחי: "במכתב סמוך כתב הרבי: הרי יש כמה וכמה ענינים עליהם כדאי להודיע ולפרסם. לאור הנחיה זו החלטנו לפרסם את הסיפור המיוחד שבו זכינו לראות במו עינינו כי יש נביא בישראל.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter