יב תמוז התש"פ (04.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כותבים לרבי » סיפורי ניסים


גילוי מידת הרחמים
כאשר תאר הרב גרינברג לפיני מתי שב הוא הביתה והחליט 'לכתוב' במחשבתו לרבי ולפתוח כרך "איגרות קודש", הגיע תורו של פיני להשתנק. "לא ייאמן! הרי בדיוק באותה שעה בה פנית לרבי, נעלמו כאביי כליל"...

יב תשרי התשע"ד (16.09.2013)

חב"ד
היה זה בליל שבת חורפי, לפני כשנתיים. עם תום תפילת קבלת-שבת יצא פיני יאנג מבית הכנסת "ג'ואיש דיסקוברי סנטר אוף בופלו", יחד עם שליח הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, הרב השל גרינברג. יחד עמם צעדו עוד כעשרה אנשים, עסוקים כולם בשיחה ערה. ברקע ניכרו היטב אותותיה של סופת השלגים הקשה שהתחוללה בבופלו באותו שבוע. על המדרכה עדיין נותר שלג בוצי מחליק, שאילץ את הולכי הרגל לרדת אל הכביש.
 
הרב גרינברג ופיני פסעו ראשונים. לפתע, הגיח רכב במהירות מסחררת מכיוונו של פיני. אורות הרכב הם הדבר האחרון שפיני זוכר מאותם רגעים. הרכב פגע בו חזיתית והעיף אותו לגובה רב. לאחר מספר גלגולים באוויר נחת פיני על הכביש. אחד הנוכחים רץ לבית סמוך וביקשם לחייג למוקד החירום 911. בתוך דקות פילחו צפירות האמבולנסים את האוויר הקר. צוות עזרה ראשונה ניסה במשך שעה ארוכה לייצב את מצבו של פיני, ולאחר מכן הסיע אותו במהירות לבית הרפואה.
 
סוניה יאנג, רעייתו של פיני, ציפתה בבית לפסיעות המוכרות של בעלה בחדר המדרגות. אלא שבמקומו של פיני הגיע שוטר אדיב, שסיפר לה מה קרה לפיני והציע עזרה, אם תזדקק.
 
"תודה רבה", הצליחה סוניה ללחוש מתוך התדהמה. היא נכנסה אל הסלון ונחתה אל הכורסה. מה עליי לעשות עכשיו? שאלה את עצמה. לנסוע אל פיני ממילא לא יכלה, בשל השבת. הדבר הטוב ביותר שהיה בידיה הוא לפתוח ספר תהילים ולקרוא פרק אחר פרק לרפואת בעלה.
 
ובבית הרפואה: לשמחת הרופאים, הצליחו ניסיונות ההחייאה. פיני התעורר וכמובן לא זכר את התאונה. רק כאב בלתי נסבל ברגל השמאלית הבהיר לו כי נפגע כהוגן. הוא גם לא הצליח להזיז את הרגל הזו.
 
הרופאים בחנו את הרגל מכל עבר וקבעו שהרגל שבורה ויש לנתחה. הם ערכו צילומי רנטגן מקיפים על כל חלקי הגוף, כדי לאתר פגיעות נוספות. ברוך השם, לא היו.
 
באותם רגעים, נכנס הרב גרינברג לביתו בהרגשה קשה. 'לו היה זה יום חול', הרהר, 'הייתי מתיישב מיד לכתוב מכתב לרבי'. בזיכרונו עלו סיפורים אודות חסידים שפנו לרבי במחשבתם בהיותם בבתי הכלא הסובייטיים, וזכו באורח פלא למכתבי תשובה וברכות שהגיעו אל בתי משפחותיהם.
 
הוא ניגש בדחילו ורחימו אל תמונתו של הרבי שהייתה תלויה בסלון ביתו, וביקש בלב מורתח לרפואה שלמה, קרובה ומהירה לפיני, למעלה מדרכי הטבע.
 
לאחר מכן פנה אל ארון הספרים, נטל באקראי את כרך י"ג של איגרות-קודש (סדרת המכתבים של הרבי מליובאוויטש) ופתח אותו. המכתב שנפתח שלפניו היה בעמוד קפ"ה, ואלו המילים שצדו את עיניו (בתרגום מאידיש):
 
בנוגע למה שכותב, אודות ההיזק שאירע לו . . צריך הוא להיות סמוך ובטוח שזוהי אך ורק עגמת נפש זמנית, והמצב יחזור לקדמותו.
 
ועוד זאת, שלאחר מדת הדין ועגמת נפש – תתגלה מדת הרחמים שהיא גדולה ממדת החסד שלפניה.
 
הרב גרינברג חש כי הברכה-הבטחה שהכול יהיה בסדר גמור, מיועדת לפיני.
 
את המשך הסיפור מספר פיני בעצמו: "זמן קצר שכבתי בחדר הרנטגן, עברתי סדרת צילומים מקיפה. לפתע כמו הבזיקה הרגשה מוזרה ונמסכה ברגלי השמאלית. חשתי שהכאב פשוט נעלם! מיששתי את הרגל הפגועה, לחצתי על המקומות בהם חשתי את עיקר הכאב, וכאילו מאומה לא אירע.
 
"ניסיתי בחשש להניע את רגלי – ולהפתעתי הרבה היא נשמעה לי. המום לגמרי, ניסיתי לעמוד על שתי רגליי – והצלחתי. הרופא שבחדר הבקרה זינק אליי: 'מה אתה עושה?', צעק ספק בכעס ספק בתדהמה. 'חזור מיד למיטה! אתה עלול להסב לעצמך נזק בלתי הפיך'.
 
"חייכתי. 'אדוני הרופא, זה אולי מוזר, אבל שום דבר לא כואב לי!'. הוא הביט בי בתימהון והזעיק לחדר סוללת רופאים. הללו אילצו אותי לחזור למיטה לצילומים נוספים, ואלה אישרו כי הרגל בריאה ואין כל סימן לשבר כלשהו. 'פשוט נס', סיכמו בתדהמה. 'אתה משוחרר'...".
 
אחד הרופאים שהכיר את פיני הציע לו כי יסיעו לביתו, אולם פיני סרב. הוא הסביר לו בעדינות כי כיהודי אינו נוסע בשבת. הלה הרים גבה והביט בחוסר אמון על אדם שלאחר תאונה קשה כזו, יוצא לדרך של מייל וחצי.
 
בדרכו הביתה עצר פיני לרגעים ספורים בבית הרב גרינברג. הוא תיאר לעצמו שעליו להרגיע מעט את הרב גרינברג לאחר האירוע. הרב גרינברג הביט בפיני בעיניים קרועות. "ברוך מחייה המתים", פלט גרונו בקול נשנק.
 
כאשר תאר הרב גרינברג לפיני מתי שב הוא הביתה והחליט 'לכתוב' במחשבתו לרבי ולפתוח כרך "איגרות קודש", הגיע תורו של פיני להשתנק. "לא ייאמן! הרי בדיוק באותה שעה בה פנית לרבי, נעלמו כאביי כליל"...
 
למחרת עשה פיני את הדרך לבית הכנסת ללא קושי, וברך 'הגומל' במעמד כל העדים לתאונה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter