כב אלול התשע"ט (22.09.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כותבים לרבי » סיפורי ניסים


ספרות נבואיות
התרגשות מילאה אותה עת פתחה את הספר ומצאה בעמודים החופפים למכתבה תשובה לאישה שהייתה במצב זהה לשלה. הרבי עודד את אותה אישה והורה לה לעבור למרכז רפואי אחר מזו שמטופלת בו, ושולי הבינה כי כך גם עליה לעשות. 

כג חשון התשע"א (31.10.2010)

שני נחשולים אנושיים השתרכו במשך שעות ארוכות. אלפי גברים ונשים עמדו בתורות נפרדים והמתינו לרגע הגדול שלהם – הרגע בו יעמדו לפני הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, יקבלו מידו הקדושה דולר לצדקה ויזכו בברכה.
 
בין האלפים עמדה שולי שרון, תושבת אילת בשנות העשרים לחייה. שולי יצאה לטיול בארצות-הברית, 'לנקות ראש' בעגה הישראלית, ואמרו לה שהיא חייבת לעצמה להקדיש זמן לביקור אצל הרבי מליובאוויטש. לכן היא כאן.
 
שולי כבר ידעה מה תשאל את הרבי. במהלך הטיול הכירה צעיר יהודי בשם דיויד והתלבטה האם כדאי לה לשזור עמו את עתידה. היא בחרה כי הרבי יכריע עבורה.
 
כאשר עמדה מול הרבי, שאלה את שאלתה. הרבי הביט בה במבט עמוק וחודר והשיב במילים ספורות, שנתנו לה להבין כי דיויד אינו מיועד לה.
 
המומה מהבהירות בה נאמרו הדברים ובכלל מהתחושה לעמוד מול עיניים שמאומה לא נסתר מהן, יצאה שולי מלפני הרבי. ידיה אחזו בדולר אותו קיבלה כעת. הסבירו לה כי את הדולר היא שומרת לעצמה, ואת תמורתו – עם תוספת כלשהי – עליה לתת לצדקה. שולי ציפתה את הדולר בלמינציה קשיחה ושקופה, ומאז הוא מונח למראשותיה.
 
כמובן, היא שמעה לעצת הרבי ועזבה את דיויד. כעבור זמן-מה שבה לארץ, מצאה עבודה וחייה נכנסו לשגרה. שנים רבות נקפו, עד שהגיעו רגעים גורליים בחייה שהוכרעו בזכות הדולר.
 
שולי הקימה את ביתה לפני עשר שנים. היא כבר הייתה בגיל 48, והיה בה ובבעלה רצון עז לזכות בילדים. היה ברור להם כי ללא התערבות רפואית המשימה לא תעלה בידם ואמנם הם עברו כמה טיפולים. אך כולם נכשלו.
 
באותם ימים שמעה שולי מקרובת משפחה שהתקרבה לחסידות חב"ד, על האפשרות לשאול את הרבי מליובאוויטש שאלות ולהתברך באמצעות 'איגרות קודש'. 'איגרות' קודש' הוא שמה של סדרת כרכים המכילים אלפים ממכתבי הרבי בכל תחומי החיים. על בסיס דברי הרבי עצמו, נוהגים חסידים להפנות בקשות ושאלות אל הרבי דרך ספריו. כותבים מכתב, מכניסים אותו אל בין דפיו של הספר, וכך מתברכים. בחלק ניכר מהפעמים גם מוצאים באורח פלא בעמודים החופפים על המכתב שהוכנס, התייחסות מנחה מהרבי לנושא המבוקש.
 
שולי החליטה לנסות זאת בעצמה. לאחר הטיפולים הכושלים היא הייתה מרירה ומאוד קיוותה כי תצליח למצוא בספרי הרבי תקווה וברכה. היא נסעה לביתה של אותה קרובת משפחה ובסיועה כתבה מכתב לרבי והכניסה אותו לכרך 'איגרות קודש'.
 
התרגשות מילאה אותה עת פתחה את הספר ומצאה בעמודים החופפים למכתבה תשובה לאישה שהייתה במצב זהה לשלה. הרבי עודד את אותה אישה והורה לה לעבור למרכז רפואי אחר מזו שמטופלת בו, ושולי הבינה כי כך גם עליה לעשות.
 
כאשר ביקרה שולי לראשונה במרפאה החדשה, נח מבטה על התיק שפתחו עבורה. משהו שם היה לה מוכר. כן, זה המספר הסידורי של התיק – 26603. מה כל כך מוכר לה במספר הזה? היא חשבה וחשבה, ופתאום הכתה בה ההכרה: הן המספר הזה מונח למראשותיה! אלו הספרות הראשונות במספר הסידורי של שטר הדולר אותו קיבלה מהרבי! שולי האמינה בכל לבה כי אין זה סתם צירוף מקרים. היא ראתה בכך איתות כי אכן היא נמצאת כעת בדרך אל האושר.
 
לאחר מספר שבועות הגיעה שולי לבדיקה שגרתית בבית הרפואה 'יוספטל' באילת. ד"ר צוברי, מנהל מחלקת יולדות. ערך לה סדרת בדיקות ובסיומן הייתה בפיו בשורה מעורבת: אכן שולי עומדת ללדת, אך ככל הנראה העובר סובל מתסמונת דאון.
 
תסמונת דאון! הדבר האחרון לו חיכתה שולי. ימים ארוכים היא הסתובבה כסהרורית ולא ידעה מה לעשות עם עצמה. מי שהרעיף עליה אמונה וביטחון היה שליחו של הרבי באילת, הרב מענדי קליין. בעזרתו, כתבה לרבי מכתב נוסף, ושוב זכתה באמצעות 'איגרות קודש' למענה מעודד ומבטיח. הרבי כתב שם על המשך ימי ההיריון וכי לרופאים ניתנה משמים רשות רק לרפא ולא לחזות תחזיות.
 
בהמלצת הרב קליין, החלה שולי להשתתף בשיעור שבועי ביהדות. הוסבר לה כי מעשה מסוג כזה הוא כלי כביכול, שבו תשרה עבורה הברכה האלוקית.
 
בהגיע זמנה, הגיעה שולי לחדר הלידה. נפשית, הייתה מאוששת ומלאה אמונה כי ברכות הרבי תעשינה את שלהן. בהברקה פתאומית לקחה פיסת נייר וכתבה עליה שלוש ספרות: 943. היו אלה הספרות המסיימות את המספר הסידורי של שטר הדולר מהרבי. היא קיפלה את הנייר, נתנה אותו לד"ר צוברי שליווה אותה, וביקשה ממנו כי יפתח את הנייר רק לאחר הלידה.
 
שולי ילדה תינוקת חמודה, בריאה ושלמה, כנגד התחזיות הרפואיות. לאחר הלידה פתח הרופא את הנייר ולא הצליח לכלוא את התרגשותו מול שולי: "כיצד ניחשת את הזמן המדויק של שעת הלידה?".
 
"זה לא ניחוש", חייכה שולי באושר. "הרבי מליובאוויטש גילה לי"...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter