כב אלול התשע"ט (22.09.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כותבים לרבי » סיפורי ניסים


שידוך הולם
“דקה ארוכה נותרתי כמסומר למקומי, וכמעט שלא יכולתי לפצות את פי. הרבי פרך אחת לאחת את טענותיי וצידד בשידוך. לתשובה כל כך ברורה אפילו לא פיללתי... לא איבדתי זמן, ומיד קראתי לבני...”

נתן אברהם
ה תשרי התשע"א (13.09.2010)

משפחת ה’ (השם המלא שמור במערכת) היא משפחה מפורסמת בקראון-הייטס, לא מעט בזכות מידת ה’הכנסת אורחים’ המופלאה שטבועה בה. זכתה המשפחה ועשרות, אם לא מאות, בחורים סעדו תדיר על שולחנם. 
לפני כמה שבועות, בעיצומה של סעודת שבת, בין הדגים למרק, סיפר אב המשפחה סיפור מדהים שריתק את כל באי הבית: 

“היה זה לפני קצת יותר מארבע שנים. בננו השני הגיע לפרק ‘האיש מקדש’ וההצעות לשידוכים החלו לזרום אלינו משדכניות שונות. לאחר זמן קיבלנו הצעה מסוימת. בננו שבדק את ההצעה, נטה לקבל אותה, ובאחד הפעמים אף אמר כי ‘זהו זווגו מן השמים’. 

“את חטאי אני מזכיר, כשנודע לי שהמיועדת הנה בת להורים יוצאי מדינת צפון אפריקה - בקשתי ממנו לוותר על השידוך. עבור בני זו לא היתה סיבה מספקת לבטל את ההצעה, וכך נגרם מתח רב בבית. בני עמד על שלו ואני הסברתי לו באופן שלא משתמע לשתי פנים שההצעה אינה מקובלת עלי. 

“שעות ארוכות ישבתי עמו וניסיתי לשדלו לדחות את ההצעה. כשראיתי שדברי נופלים על אוזניים ערלות, צירפתי למסכת הלחצים את העובדה שהבן הגדול עדיין אינו נשוי, ואין זה יאה ומקובל להינשא לפניו. 

“כל הנושא הזה גרם לי עגמת נפש רבה. הסתובבתי כאוב, ולא ידעתי לשית עצה בנפשי. בצר לי, גמלה בלבי החלטה לכתוב לרבי באמצעות ה’אגרות קודש’ וכתשובתו, כך הבטחתי לעצמי, אעשה. 

“כנהוג, קיבלתי על עצמי החלטה טובה, נטלתי עט ודף וניגשתי ברתת ובזיע לנסח מכתב בו פירטתי את כל ההתלבטויות והטוענות השונות, שהיו לי באותה העת, על השידוך. 

“כשסיימתי לנסח את המכתב, הוצאתי מהספריה ‘אגרות קודש’ חלק כ’ ולאחר שתחבתי את המכתב לתוכו פתחתי את הספר בהתרגשות מה. העמוד שנפתח היה רכז-ח: 

לאחרי הפסק הכי ארוך נתקבל מכתבו מי”ז אייר ומובנת התמי’ לסגנון כתבו, ששידוך עם בנות אחב”י הספרדים הרי זה בגדר נחות דרגא, ח”ו וח”ו. ויש להתעניין בזה. 

ב. להצעות נכבדות עבור בנו . . . שי’ אף שלע”ע לא נשתדך אחיו המבוגר ממנו, אלא שאחיו המבוגר אומר שלא איכפת לו זה, ושואל דעתי בזה. 

מובאת דעות מהאחרונים בזה, שבהגיע לגיל בן שמונה עשרה אין מקפידים על קדימה האמורה ובפרט בכגון דא שהאח המבוגר ימחול במחילה גמורה, ויש מקום לומר וקרוב לומר, שזה עצמו יהי’ סגולה למהר בברכת השי”ת בשידוך מתאים בשביל אחיו המבוגר...
 

“דקה ארוכה נותרתי כמסומר למקומי, וכמעט שלא יכולתי לפצות את פי. הרבי פרך אחת לאחת את טענותיי וצידד בשידוך. לתשובה כל כך ברורה אפילו לא פיללתי... 

“לא איבדתי זמן, ומיד קראתי לבני, ואמרתי לו שאני מסכים לחלוטין שייפגש עם המדוברת. לפני שהצליח להביע תמיהתו, הגשתי לו את התשובה הברורה שיצאה לי זה עתה”. 

   

“חלפו כמה חודשים, את דעת ה’נגד’ החליפה הרגשה חזקה יותר של ‘בעד’. בני נשא את כלתו בשעה טובה ומוצלחת. את השמחה המיוחדת ששררה ביום חתונתם לא ניתן לתאר במילים”. 

מסיים האב את סיפורו: “כיום בני הזוג חיים חיי אושר ושלווה; הקימו בית חסידי אמיתי לנחת רוח הרבי, הוריהם ומוריהם”. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter