טז תמוז התשפ"ד (22.07.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » מגזין


כך הכרתי את עצמי
"'תודה רבה', פלטתי בקול רפה וניתקתי את השיחה – נפעם והמום. המילים הספורות הללו הלמו באוזניי כסופת רעמים. הרבי מציע לי להתייעץ עם... עצמי. איזו רוח הקודש! נפעמתי בלא קול. הרבי יודע בדיוק מי אני!

ה אדר התשע"ט (10.02.2019)

המשפט שנשמע בחלל הרכב הדריך את חושיו של הרב שמואל לו. הרב לו מכהן כשליחו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח בלונדון, ומרבה להסתובב בעולם כמרצה מבוקש ליהדות. כעת, עשה הרב לו את דרכו בקליפורניה, שם נועדה לו הרצאה, ותוך כדי נסיעה האזין לתוכנית רדיו פופולארית, בה התארחה דמות ידועה בציבור היהודי בארצות-הברית.
 
מסיבות שונות, נימנע מלנקוב בשמה של הדמות. לצורך הסיפור נקרא לה מר גולדברג מאטלנטה. מר גולדברג סיפר על עצמו, ובין הדברים התבטא כי כל הצלחתו בחיים נזקפת לזכותו של הרבי מליובאוויטש.
 
הרב לו הסתקרן מאוד. מה לאותו גולדברג ולרבי מליובאוויטש? הרב לו לא שקט על שמריו ומיהר ליזום פגישה בינו לבין מר גולדברג. כעסקן ציבורי, הרבו אנשים להיפגש עם מר גולדברג, ומר גולדברג היה בטוח שגם הפגישה הזו תישא אופי עסקני. לכן הוא הופתע מאוד משאלתו של הרב לו שעה שישב מולו: "שמעתי אותך לא מזמן ברדיו, זוקף את הצלחתך בחיים לרבי מליובאוויטש. אפשר לשמוע על כך פרטים?".
 
"בהחלט", חייך מר גולדברג לשמע הפנייה הבלתי צפויה והואיל לשטוח את סיפורו:
 
"בימי עלומיי למדתי באחת הישיבות בניו יורק ועשיתי חייל בלימודיי. נחשבתי לסמל ומופת של תלמיד, המרווה נחת את הוריו ומוריו. לאחר כמה שנים הכרתי את אשתי ונישאנו בשעה טובה.
 
"כמה שנים לאחר החתונה, התחלתי להרגיש שהתורה ומצוות שאני מקיים חסרות רוח-חיים. מין משהו שמבוצע מכאנית, 'מצוות אנשים מלומדה'. הרגשתי עם זה רע מאוד. הוטרדתי מאוד מהמחשבה, להיכן נעלמה כל בערת הקדושה הפנימית שאפיינה אותי כבחור צעיר. הרגשתי בנפשי, כי למרות כל הידע התורני הצבור בתודעתי, אני עומד להילכד במלתעות האדישות, מה שעשוי מאוד לגרום לי להימנע חלילה מלהקפיד כראוי על קיום כל המצוות.
 
"הדרדור הפנימי שלי החריף והעמיק מיום ליום. לכתחילה, לא שיתפתי את אשתי בסוד העניין. לא מצאתי בעצמי כנות ואומץ לב במידה הנדרשת לכך. עד שיום אחד, החלטתי לשים קץ לתהליך הרע אליו נקלעתי. אזרתי אומץ ושוחחתי עם אשתי בגילוי לב. התוודיתי בפניה, חשפתי את מצפוניי והבעתי חשש כבד כי בדרך בה אני שרוי לא ירחק היום ואגיע להתנתקות מוחלטת מאורח חיים דתי.
 
"רעייתי העריכה את גישתי הכנה. היא חשבה מעט, אחר הציעה רעיון: 'לדעתי, אתה מוכרח לפגוש מישהו שמעורה היטב בנעשה בעולמנו ויחד עם זאת קשור בעבותות אמת לקדוש-ברוך-הוא ותורתו. בעיניי, האישיות היחידה שעונה באבסולוטיות על הגדרה כזו היא הרבי מליובאוויטש'.
 
"שמעתי לדבריה והחלטתי ליזום לעצמי פגישה עם הרבי. התקשרתי למזכירות הרבי ונעניתי על ידי הרב חדקוב (ז"ל) – מזכירו האישי של הרבי עשרות בשנים. 'אני רוצה לקבוע פגישה עם הרבי', השתדלתי להישמע הכי נחוש שאפשר.
 
"'מי הדובר?', שאל הרב חדקוב בטון מתנגן.
 
"'יהודי מאטלנטה', השבתי, מתוך רצון להישאר בעילום שם.
 
"'התור הפנוי הקרוב ביותר הוא בעוד שבעה חודשים', אמר לי.
 
"הרגשתי שעולמי חרב עליי. שבעה חודשים?! מי יודע מה יקרה עד אז?! 'זה דחוף!', זעקתי לתוך השפופרת. 'כל קיום התורה ומצוות שלי תלוי בזה!', קראתי מנהמת לבי.
 
"הרב חדקוב זיהה כנראה בקולי מצוקת אמת וביקשני להמתין מעט. שמעתי אותו מדבר עם מישהו באמצעות קו טלפון נוסף. כעבור כמה שניות חזר אליי: 'הרבי אומר כי אין צורך שתבוא לפגישה. תוכל להתייעץ בעניינך עם מר גולדברג מאטלנטה'...
 
"'תודה רבה', פלטתי בקול רפה וניתקתי את השיחה – נפעם והמום. המילים הספורות הללו הלמו באוזניי כסופת רעמים. הרבי מציע לי להתייעץ עם... עצמי. איזו רוח הקודש! נפעמתי בלא קול. הרבי יודע בדיוק מי אני!
 
"הכתה בי ההכרה, כי הרבי בעצם אומר לי: שאל את עצמך את כל השאלות, משום שיש לך את התשובות עליהן. הרבי פשוט כיוון אותי לדלות מעצמי אוצרות רוח שהדחקתי.
 
"וזה הספיק לי. עשיתי כעצת הרבי, שאלתי את עצמי – ונעניתי! גיליתי את אוצרות הרוח הכבירים שנמצאים בנפשי פנימה. בתוך זמן קצר עליתי על דרך המלך, חזרתי אל ממדיי הטבעיים הישנים והאהובים, שבתי לחוש מחובר אל התורה והמצוות בכל נימי נפשי".
 
מר גולדברג הישיר מבט לרב לו. "זו אפוא המשמעות של המשפט שהשמעתי בתוכנית הרדיו. הרבי, במילים ספורות, יישר את כל ההדורים בנפשי ועזר לי להכיר את האמונה האיתנה והמוצקה שלי עצמי – ולפרוח".

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter