טז תמוז התשפ"ד (22.07.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חדשות


תפילין לזכות 136 החטופים
באירוע מיוחד שנערך בבית הכנסת האורתודוכסי בשכונת אויבודה (הרובע ה-11) בבודפשט בירת הונגריה במלאות 4 חודשים למלחמה, הניחו 136 מיהודי האזור תפילין לזכות 136 אחיהם היהודים השבויים בעזה

א אדר התשפ"ד (10.02.2024)

באירוע מיוחד שנערך בבית הכנסת האורתודוכסי בשכונת אויבודה (הרובע ה-11) בבודפשט בירת הונגריה במלאות 4 חודשים למלחמה, הניחו 136 מיהודי האזור תפילין לזכות 136 אחיהם היהודים השבויים בעזה.

"המלחמה הקשה בישראל זעזעה כמובן גם אותנו ואינה נותנת לנו מנוח" אומר רב הרובע ושליח הרבי הרב יצחק שטיל "ומכיוון שכך החלטנו לעשות משהו מעשי לטובת החטופים. כיוון שעל מצוות התפילין נאמר 'וראו כל עמי הארץ כי שם השם נקרא עליך ויראו ממך' הבנו שהנחת התפילין היא הדבר הטוב ביותר שאנו יכולים לעשות עבורם והחלטנו לגייס לצורך כך את יהודי הסביבה באירוע שכותרתו Arms for israel (הנשק הסודי של ישראל)".

אחרי פרסום נרחב ברובע, הנחשב למאוכלס ביותר בבירה ההונגרית, ואחרי רישום מסודר מראש שנועד להבטיח כי האירוע יתקיים בהשתתפות מספר האנשים הדרוש, התאספו 136 יהודי אויבודה בבית הכנסת המקומי בשעה שנקבעה מראש. בתחילת האירוע קיבל כל משתתף פלייר עם תמונתו ופרטיו של אחד החטופים אותו הוא מתבקש "לאמץ" ולאחר מכן החלו הרב שטיל וכמה ממתפללי בית הכנסת הקבועים בהנחת התפילין לכלל הנוכחים.

10 זוגות התפילין שיועדו לכך הונחו בזה אחר זה על זרועותיהם וראשיהם של הנוכחים ורק אחרי שעה ארוכה הושגה המטרה לשמה התכנסו – כאשר 136 יהודים זכו להניח תפילין, חלקם לראשונה בחייהם.

לדבריו "ניתן היה לראות את הכמיהה של כל המשתתפים לעשות משהו טוב ולתרום מעצמם לטובת השבויים בעזה. כמה עשרות מהם היו כאלו שלא הניחו תפילין מימיהם, ורבים מהמשתתפים קיבלו על עצמם להניח תפילין מכאן ואילך בכל יום חול".

אחרי הנחת התפילין השתתפו הנוכחים בתפילה משותפת לזכות החטופים ואנשי כוחות הביטחון אותה הקריא מר טומי לוונגר, ממתפללי בית הכנסת שבו התגייס לצה"ל ונלחם בעזה.

לקראת סיום האירוע סיפר הרב שטיל לנוכחים על בקשתו של הרבי מלך המשיח מחסידי חב"ד במלחמת 'ששת הימים' להניח תפילין לכל יהודי בשל הסגולה הטמונה במצווה החשובה הזו, וביקש שכל אחד מהם יחפש בסביבתו יהודי ויניח עימו תפילין, למען החטופים ועם ישראל כולו".

השליח הרב שלמה כובש, הרב הראשי של 'אגודת הקהילות שומרי תורה בהונגריה' ( (EMIH אומר "הפעילות המבורכת הזו היא חלק מפעילות נרחבת שהקהילות היהודיות בהונגריה עושות למען החטופים, בתפילה ובתקווה שבקרוב מאוד יוכלו החטופים לחזור לחיק משפחותיהם והשקט והשלום יחזרו לארץ הקודש".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter