יג סיון התשפ"ד (19.06.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש אדר


המעבר ממגננה למתקפה
ט' אדר הוא יום של ציון דרך היסטורי. ביום זה עברה היהדות העולמית ממגננה וניסיונות שימור של הקיים, למתקפה רוחנית של השבת הבנים האובדים אל חיק הבורא

ו אדר התשע"ה (25.02.2015)

חב"ד
השבת תמלאנה 75 שנים למעברה של הנהגת חסידות חב"ד לארצות-הברית. לאחר יותר מ-150 שנים של הנהגה ברוסיה (הלבנה) ועשר שנים נוספות בפולין – עבר נשיאה השישי של חסידות חב"ד, כבוד קדושת אדמו"ר הריי"צ (רבי יוסף יצחק) לארצות-הברית.
 
שנים קשות במיוחד עברו על אדמו"ר הריי"צ ברוסיה הסובייטית. הרבי היה חוד החנית במערכה על שמירת הגחלת היהודית ולכן נעצר מספר פעמים ואף נידון למוות. הרבי פעל ללא חת וייסד במחתרת עשרות ישיבות, תלמודי תורה ומקוואות, כדי לשמר ולהגדיל בכל מקום את שלהבת האמונה של עם ישראל.
 
גם לאחר שבניסים גדולים הצליח לעבור את מסך הברזל ולצאת אל אירופה החופשית, המשיך בפעילותו וייסד גם שם מוסדות תורה וחסידות ובמרכזם ישיבת 'תומכי תמימים'. ישיבה שהיוותה המשך לרשת הישיבות של חב"ד-ליובאוויטש ברוסיה, שבוגריה היו מי שחרפו את נפשם בשליחות הרבי כדי להפיץ יהדות ברחבי ברית המועצות.
 
מלחמת העולם השנייה תפסה את הרבי בוורשה המופגזת כשהוא חולה ופצוע. גופו לא הצליח מעולם להתאושש מהעינויים שאותם עבר בכלא הסובייטי. בדרך ניסית מופלאה ניצל הרבי מעמק הבכא האירופי והגיע בבטחה לחופי ארצות-הברית בתאריך ט' אדר שני ת"ש (19 במרץ 1940).
 
*
 
ניתן היה לחשוב כי הרבי העייף והיגע ינצל את הגיעו אל העולם החדש לשמירה על כוחותיו ולמנוחה. היבשת החדשה הייתה לכאורה מזמינה וידידותית, שונה מהעולם הרע שמאחור כרחוק מערב ממזרח ומאפשרת לכל אחד לחיות כרצונו. אך לרבי היו תוכניות אחרות.
 
כבר ביום הגעתו הכריז "אמריקה אינה שונה" והודיע על הקמת ישיבה חדשה בארצות הברית. אלו שכבר שהו מספר שנים במקום זקפו גבה. באותן שנים כמעט לא הייתה בארצות-הברית מציאות של דור שני דתי, וגם הדור הראשון לא שמר על יהדותו כפי ששמר עליה באירופה.
 
אך הרבי הפשיל שרווליו לקראת האתגר החדש שניצב לפניו. ברוסיה מסרו יהודים את טיפת דמם האחרונה עבור היהדות שלא סופקה להם. בארצות הברית פרקו יהודים מעליהם עול תורה ומצוות למרות (ויש שיאמרו בגלל) שלא היה שום רודף אחריהם. ברוסיה הייתה היהדות עברה על החוק. בארצות הברית פשוט ראו בה נחלת העבר. ואת המוסכמה הזו החליט הרבי בנחישות לעקור ולשרש.
 
ביום למחרת קמה בפועל הישיבה הראשונה. בעשר השנים הבאות עד להסתלקותו של הרבי קמו עוד עשרות. הרבי ששלח שלוחים לשמור על גחלת היהדות ברוסיה, המשיך לשלוח שלוחים ברחבי אמריקה כדי לעורר את היהדות שקצת נשכחה או נעזבה. שלוחים אלו היו אבות הטיפוס למפעל השליחות האדיר שהקים ושכלל חתנו וממלא מקומו – הנשיא השביעי של חסידות חב"ד, הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.
 
*
 
ט' אדר שני הוא יום של ציון דרך היסטורי. ביום זה עברה היהדות העולמית ממגננה וניסיונות שימור של הקיים, למתקפה רוחנית. ביום זה עוצבה התפיסה היהודית התואמת לדורותינו אלה – להשתמש בכל הדרכים שמאפשרת התורה ולהתאמץ בכל הכוח להשיב אל חיק הבורא את הבנים האובדים.
 
נכון לכתיבת השורות, עוד לא תמה המערכה. המצביא הראשי, הרבי, קורא לכל אחד ואחת מאתנו להצטרף אל שורות המניפים בעוז את דגל האמונה ומביאים אותה לכל הלבבות היהודים בעולם. כך נזכה להגיע תכף ומיד אל משאת הנפש של עם ישראל לדורותיו – התגלותו לעין כול של מלך המשיח – הרבי – בגאולה האמיתית והשלמה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter