טז תמוז התשפ"ד (22.07.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » מאמרים


זמן הגאולה
לכל האנושות נדמה כי משהו גדול ושונה עומד להתרחש:הזמן נע במהירות! במבט לאחור, קשה להאמין שאירועים כל כך חשובים התרחשו בזמן כה קצר: כל אלה לא מותירים ספק וכפי שהסכימו כל גדולי ישראל שבדורנו שאכן התקיימו סימני חז"ל אודות התקופה ואנו ערב הגאולה האמיתית והשלימה.

יב אייר התש"ע (26.04.2010)

לפי כל הסימנים - הגיע זמן הגאולה

לכל האנושות נדמה כי משהו גדול ושונה עומד להתרחש:

נראה כי עדיין לא לכולם הדבר ברור, אך אי אפשר שלא לשים לב להלך הרוח של האנושות: אין ספור סדנאות רוחניות, צעירים מחפשים מהות חיים בארצות המזרח, פילוסופיות רוחניות וכמיהה למשהו רוחני וחזק שימלא את החלל שהעולם החומרי כבר חדל למלא.

העולם גילה חידושים מדהימים בכל תחומי המדע ובעשור האחרון אנו רואים שהמדע חדר בעזרת מדע הקוואנטים לתחום המטאפיזי, למקומות בהם המדע כבר מודע שאינו מבין מה מונח לפניו.

האם כל זה קורה במקרה או שזה סדר השתלשלות מובנה ומכוון המכין את האנושות לשלב הבא...?
  
הזמן נע במהירות! במבט לאחור, קשה להאמין שאירועים כל כך חשובים התרחשו בזמן כה קצר:

האירועים המרכזיים:

•   ישנה שאיפה עולמית למשטרים הומאניים, לפירוק נשק ולשלום.

•   ארגוני צדקה וחסד בכל העולם, העולם שואף לנתינה וחסד, בישראל בלבד כל יום נרשמות 5 עמותות חדשות.

•   ברחבי תבל יש מהפכות גדולות ובשקט יחסי (ברוסיה, פירוקה של ברית המועצות והקומוניזם, בסין בהודו, באפריקה, בלוב, בקוריאה ועוד..) משטרים מתחלפים בקצב מהיר.

•   מאידך האיסלאם הקיצוני משתולל ודי אם נזכיר את הפיגוע במגדלי התאומים בניו יורק וברכבת התחתית בלונדון. וכמו שנובא בספר הזוהר שעתידים בני ישמעאל לעורר מלחמות בעולם בזמן שלפני הגאולה.

•   בארץ ישראל (לב העולם) התחלפו כבר כ - 8 ממשלות בתקופה קצרה זו (משנת 1992). גם הממשלה הנוכחית תיעלם בקרוב. אין יציבות בשלטון והשחיתות מרקיעה שחקים.

•   בכל בעולם משתוללים אסונות טבע בקצב מסחרר: רעידות אדמה, מפולות, שטפונות, שריפות, סערות. די אם נזכיר את אסון הצונאמי במזרח הרחוק ואת הסופה קתרינה בארה"ב שגרמו למליוני בני אדם להישאר ללא קורת גג.

•   סימן נוסף מדהים הוא: היא נבואתו של ישעיה שלפני הגאולה יהיו אנשי לצון אשר בירושלים שכורתים ברית עם מחבלים.

חכמה נדירה מגיעה

סימן מובהק מוצאים בנבואה שבספר הזוהר. הזוהר חזה שבמאה השישית לאלף השישי תרד חכמה שלא היתה כמותה בעולם. באותה העת בדיוק ירדה לעולם תורת החסידות. הגילויים המופלאים שבתורה גררו ופעלו גילויים חידושים והמצאות גם בעולם: המנורה, הטלפון הטלגרף וכו'. הזוהר אומר שזו הקדמה לגאולה. כיום כולם יכולים להתחבר אחד עם השני ללא בעיה אפילו כשכל אחד בקצה השני של העולם. ניתן להגיע ממקום למקום בקלות. כל הגבולות שקשורים לזמן ומקום ניטשטשו ונעלמו. אורך החיים התארך. ועוד ועוד התפתחויות רבות בכל התחומים. וזאת כהכנה למודעות של גאולה שתרד לעולם. אז את כל החכמה שבעולם ננצל רק לדברים של טוב וחסד.

רעב רוחני
סימן מובהק מאד הוא הנבואה שמתגשמת לנגד עינינו על כך שלפני הגאולה יהיה רעב לרוחניות, וכדברי הנביא: "הנה ימים באים נאום ה' והשלכתי רעב בארץ, לא רעב ללחם ולא צמא למים, כי אם לשמוע דבר ה'". כולנו רואים איך סדנאות בנושאים רוחניים צצות כמו פטריות אחרי הגשם. יותר ויותר אנשים מחפשים משמעות לחייהם, כולם מרגישים שמשהו גדול עומד לקרות!

להלן קטע מהגמרא המתאר את התקופה שאנו עוברים:

בעקבות משיחא (לקראת ביאת המשיח):

חוצפא יסגא (החוצפה תתעצם)

ויוקר יאמיר (המחירים יהיו גבוהים)

הגפן תתן פריה והיין ביוקר (הסבר למה שנאמר קודם: היוקר לא יבוא בגלל חוסר, אלא בגלל שבעלי הממון ירצו להתעשר על חשבון מחוסרי היכולת, כי לדוגמא הגפנים יתנו פרי בשפע, אבל בכל זאת מחיר היין יהיה יקר בגלל הרצון של בעלי הממון להתעשר על חשבון החלשים)

ומלכות תיהפך למינות ואין תוכחת (להבדיל מתקופות אחרות בהיסטוריה, שבהם כשהיו רואים את אלה שהיו סוטים מדרך התורה, היו נותנים להם תוכחה, ואז היו חוזרים לדרך המוטב, בדור הזה אין מי שייתן תוכחה שכזו, ואם יש כזו תוכחת, אז היא מתקבלת בצחוק ובגיחוך וכל הגבולות ניפרצים).

בית וועד יהיה לזנות (בית וועד הוא מקום התוועדותם של האנשים, והסבירו חז"ל שבזמן המשיח עיקר התוועדותם של האנשים תהיה לצורך ‘זנות’ למינהו)

והגליל יחרב והגבלן ישום (עד עכשיו זה לא קרה, אבל עכשיו זה קרה)

ואנשי הגבול יסובבו מעיר לעיר ולא יחוננו (הגלייתם של אנשי גוש קטיף וצפון השומרון לפני שנתיים, ותושבי הגבול הצפוני במלחמת לבנון השניה) 

וחכמות סופרים תסרח (חכמות סופרים זהו למוד התורה, ובעיני מרבית הדור חכמה זו סרוחה)

ויראי חטא ימאסו (מאיסה בכל ירא שמיים, כיפה סרוגה, כיפה שחורה, לא משנה - שנאה לכולם)

והאמת תהא נעדרת (והסבירו חז"ל: שנעשית עדרים עדרים והולכת לה, כלומר שגם במקומות האמת, כמו בעולם התורה, יש, למסתכלים בעין בלתי נכונה, מחלוקות רבות, וכאילו שנראה שגם שם האמת חסרה)

נערים פני זקנים ילבינו (אין שום בושה מפני גדולי התורה, שאלה ‘זקנים’ בלשון חז"ל, ומנסים לבייש אותם בראש חוצות, בכל מהדורת עיתון וחדשות)

זקנים יעמדו מפני קטנים (צעירים אינם נותנים כבוד למבוגרים)

בן מנוול אב (הבנים מתחצפים להוריהם)

בת קמה באמה (כנ"ל), כלה בחמותה (כנ"ל), אויבי איש אנשי ביתו (כנ"ל)

פני הדור כפני הכלב (והוסבר: כפי שכשזורקים על כלב אבן, הוא מתנפל על האבן ולא על מי שזרק, כך הדור לא יבין שהצרות באות מאבינו שבשמיים כדי לעורר אותנו)

הבן אינו מתבייש מאביו (אובדן הבושה. לצערנו בדור הזה עושים אפילו מצעדי בושה...)

ועל מה יש לנו להשען? על אבינו שבשמים (אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים) 

(סוטה מט ע"ב)

מסקנה:
כל אלה לא מותירים ספק וכפי שהסכימו כל גדולי ישראל שבדורנו שאכן התקיימו סימני חז"ל אודות התקופה ואנו ערב הגאולה האמיתית והשלימה.

מה יהיה בגאולה?

בתחילה המשיח יכרית את כל הרע מן העולם ובכלל זה זרע עמלק וכל שונאי ישראל.

הוא ישלים את בניית בית המקדש השלישי והנצחי שירד מן השמיים.

יהיה שפע גשמי מאין כמוהו ולא יהיה מחסור או רעב.

כל הידע המדעי ינוצל רק לעניינים טובים.

העולם כולו יגיע לשלמות. יתגלה החלק האלוקי שבקרבנו, וממילא לא תהיה יותר קנאה ושנאה בין בני אדם, ולא יהיו מלחמות. כולנו נרגיש טוב יותר, ונראה רק את הטוב שבשני.

כולנו ביחד עם כל הדורות הקודמים נחיה לנצח. לא יהיו יותר מחלות ומוות.

התורה שאנו לומדים עכשיו היא רק טעימה מהנפלאות שיתגלו לעתיד לבוא בתורה ע"י מלך המשיח.

אז נבין דברים נפלאים ונשגבים הסתומים מעינינו כעת.

בשורת הגאולה

משנת תש"ן (1990) הודיע הרבי מליובאוויטש כי כבר התחילו ימות המשיח ובקרוב ממש כל האוצרות שחיכו לנו כל כך הרבה שנים עומדים להתגלות. עד כמה חדור בכך ניתן ללמוד ממכתב ששלח הרבי לשגריר ישראל בארה"ב לשעבר מר יצחק בן צבי ובו מעיד על עצמו: "מיום הולכי ל'חדר' ועוד קודם לזה , (לפני גיל 3) התחיל להתרקם בדמיוני, ציור הגאולה העתידה – גאולת עם ישראל מגלותו האחרון. גאולה כזו ובאופן כזה, שעל ידה יהיו מובנים יסורי הגלות, הגזירות והשמדות. וכחלק מעתיד מזהיר זה, וכחלק מגאולה זו, יהיה נשיא זה מלך...שאין על גביו אלא ה' אלוקיו".

האם היתה דוגמא בכל אלפיים שנות הגלות לאדם שבמשך כל ימי חייו יש בליבו תאווה אחת ויחידה – להביא לימות המשיח?! האם נשמע מעולם דבר שכזה, שתמיד בכל עת ובכל שעה, במשך עשרות שנים, לא מפסיק אדם אחד להעלות על שפתיו בקשה אחת ויחידה – ביאתמשיח צדקנו, עד שבכל עת שמדבר דברי תורה, הרי הוא מקשר זאת תמיד עם הגאולה?!

בספר 'המאור עיניים' כתוב ש"משיח עצמו קודם התגלותו כמשיח יהיה בחינת אליהו הנביא המעורר תשוקה לגאולה מקודם ואח"כ הוא בחינת משיח".

גואל ראשון כגואל אחרון

מאז נבואת הרבי ש"הנה זה משיח בא" ו"הגיע זמן גאולתכם" עברו כבר כמה וכמה שנים. ובכן ידוע שנבואה טובה חייבת להתממש, ואילו אנו עדיין בגלות?!  יש לדעת שבנוגע למלך המשיח הגואל האחרון, דומה הסיפור למה שאירע עם הגואל הראשון, משה רבינו, שבישר לעם ישראל כי בקרוב יצאו משעבוד מצרים לחירות. ובינתיים  במקום חירות, פרעה הרשע אף הכביד את עול השעבוד והמצב הלך והחריף. חז"ל מוסיפים ומספרים, כי דווקא בתקופה הקשה הזו שהיו זקוקים למשה, הוא שב ונעלם מהשטח לזמן ארוך. מעם ישראל נדרשה אמונה בדברי משה דווקא כשהמציאות כולה זעקה ההפך. ובתחילה אומרת התורה על עם ישראל "ולא שמעו אל משה מקוצר רוח ומעבודה קשה". לאחר כל זאת מתחיל תהליך שלם של עשרת המכות, הליכה אל פרעה ודרישה לשלח את העם, עד שהגיע השלב שפרעה משלח את העם. וגם אז לא הכל הלך "חלק". פרעה מתחרט ורודף אחרי עם ישראל עם כל צבאו. ובני ישראל באים בטענה למשה שעדיף ולא היה מוציא אותם כלל ממצרים. וממש ברגע האחרון, הנס של קריעת ים סוף, ורק אז מעידה התורה על עם ישראל "ויאמינו בה' ובמשה עבדו".

התפקיד שלנו

אז מה התפקיד שלנו?

הרבי מסביר בשיחותיו שכמו שהמלך נותן ומשפיע חיים לכל העם. הקשר הוא גם הפוך שהעם נותן חיים למלך. וזאת ע"י שהעם מקבל מלכותו ומכריז "יחי המלך", כפי שמצינו מאז ומתמיד אצל מלכי בית דוד.

כל העניין של קבלת פני משיח צריך לבוא דווקא מלמטה כלומר קבלת העם מרצונו, כי אם זה בא ע"י הוראה מלמעלה של המלך בכפייה הרי אין זה מינוי מלך. העם צריך לקבל את המלכות מיוזמתו ומרצונו הטוב.

הרבי מליובאוויטש הודיע שבזמננו יש את מציאות המשיח וגם את התגלותו, וכעת מה שחסר הוא רק קבלת מלכות המשיח ע"י העם.

זו טעות לחשוב שהגאולה היא משימה בלעדית של מלך המשיח ושאנחנו רק צופים מהצד בכל ה"הצגה" הנפלאה. יש לדעת שהדברים תלויים גם בנו. אמרו חז"ל ש"אין מלך בלא עם". יש לנו חלק לא קטן בכל תהליך ההתגלות והגאולה. ככלשנזדרז להכיר ולהאמין בו, נתאחד ונתלכד סביבו כך נזרז הגאולה.

גם הגואל הראשון – משה רבינו חשש בהתחלה שהעם לא ילך איתו "והן לא יאמינו לי" ובסופו של דבר "ויאמינו בה' ובמשה עבדו", ובינתיים עד שהאמינו בו היתה תקופה לא נעימה של עבדות.

גם אצל דוד המלך, חלפה תקופה ארוכה של כ-7 שנים ויותר, שבה העם וגדולי ישראל, התעלמו ממנו, ורק לאחר שנאותו לקבל מלכותו – הוא נעשה למלך ישראל.

על פי ההלכה, שלמות הגילוי והמלכות של המשיח נעשים דוקא ע"י זה שהעם מכירים בו כמשיח ומקבלים את מנהיגותו ומלכותו עליהם.

הנסיון האחרון

האר"י הקדוש שגילה את תורת הקבלה הודיע, שבכל דור חייב להיות המשיח שבדור, שהוא חי וקיים נשמה בגוף. הרבי הודיע בנבואה מפורשת שדורנו הוא הדור האחרון לגלות והראשון לגאולה, ושהוא נשיא הדור האחרון ולכן גם לא הותיר אחריו יורש. הרבי דיבר ורמז רבות על כך שיהיה נסיון אמונה ושלעיני בשר תהיה הסתלקות והעלם.

אם נתבונן היטב, הסיפור של משה רבינו הגואל הראשון היה דומה מאד למה שקורה עם הגואל האחרון - מלך המשיח: לאחר שבישר משה לעם ישראל שבקרוב יצאו מעבדות לחירות אבל מיד לאחר מכן נעלם משה למדין. ובינתיים, פרעה רק החריף את גזרותיו על עם ישראל. רק אח"כ חזר משה והוציא את בני ישראל ממצרים. גם כשעלה לקבל את התורה בהר סיני היה נסיון אמונה: עם ישראל חיכה בתחתית הר סיני, וכמה שעות לפני שמשה אמור לחזור ולרדת מן ההר עם לוחות הברית כמו שהבטיח, עושה השטן ערבוביה בעולם ומראה ענןגדול ועליו מיטה שחורה ועליה כאילו  משה רבינו מת. ורוב העם טעו, ועשו את עגל הזהב.

אותו הסיפור ואותו נסיון אמונה עובר על עם ישראל בתקופה זו שהגואל האחרון מלך המשיח עומד להביא אותנו לאור הגאולה הנצחי. הארי הקדוש אומר שהדור האחרון הוא גלגול של דור המדבר ולכן אנו עוברים את אותם נסיונות שהם עברו. ע"פ נבואתו של הרבי, דורנו זה זוכה לחיים נצחיים ומתחיל בראש ברבי עצמו (ראש בני ישראל). הרבי דיבר פעמים רבות על כך שנשיא הדור חי וקיים תמיד לנצח ללא שינוי, ועל כן אין להתפעל מנסיון האמונה שלפני הגאולה. תיכף ומיד נפקח את עינינו הבשריות ונגלה כי המשיח חי וקיים בינינו, וכמו שנאמר במקורות שמשיח נגלה נכסה ונגלה.
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter