י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לדעת הכול
פנימיות התורה היא תורת חסידות חב"ד מתארת מצב נפלא של ידע אינסופי כולל-כל שכולנו ניחשף אליו בקרוב. מודעות הקרויה "דעה את השם" שתחבוק את העולם כולו. 

כט סיון התש"פ (21.06.2020)

ד"ר איילת ארז עברה מסלול הכשרה כפול: הן כרופאת ילדים והן כמדענית בתחום הגנטיקה. בזמן מחקרה הבתר-דוקטורט של ד"ר ארז הגיע לבית הרפואה ילד שסבל ממחלה גנטית נדירה הנגרמת ממחסור באנזים האחראי ליצור חומר ביולוגי חיוני. הילד הגיע במצב קשה וסבל מלחץ דם גבוה שלא הגיב לטיפול תרופתי.
 
הקשר בין החסר באנזים לבין התסמינים מהם סבל הילד היה בגדר תעלומה, והרופאים היו חסרי אונים. מה שהתרחש בהמשך היווה דוגמא טובה לכוחו של שיתוף פעולה בין מדע מחקרי לרפואה: ד"ר ארז הצליחה ליצור מודל של המחלה בעכברים וגילתה כי האנזים החסר מעורב בייצור חמרים נוספים, ביניהם יצור חנקן חמצני. המחסור בחומר זה גרם לתסמינים הקשים. בהמשך טופל הילד בתוסף תזונה פשוט שהכיל את החומר והוריד מיידית את לחץ הדם שלו לגבולות הנורמה. "השילוב בין הקליניקה למחקר הוא שהביא להצלחה, והקנה לי אישית סיפוק גדול – כרופאה, כמדענית וכאם", היא אומרת, וממשיכה לשלב בין עבודה מחקרית במכון ויצמן לבין עבודתה כרופאה ב"שיבא".
 
שיתוף פעולה הוא שם המשחק המדעי היום. ביולוגים משתפים פעולה עם אנשי מחשבים ומייצרים ביוטכנולוגיה רפואית שכבר אי אפשר בלעדיה. גם מתמטיקאים שוקדים על גילוי אלגוריתמים שיתאימו למחקרים רפואיים. פיזיקאים עובדים על מיחשוב גנטי ומהנדסי בינה מלאכותית גוזרים תובנות ממחקרים נוירולוגיים לרובוטיקה. אין כמעט שטח מדעי "טהור" שאיננו משתף פעולה עם מגוון כיווני מחשבה וידע מתחומים שונים לחלוטין.
 
לכולם ברור היום שצריך לדעת הכול על הכול כדי להצליח – בכל תחום. המדע הפוסט-מודרני פונה וחוזר במובן מסוים אל המודל של המדע העתיק, שהציג את איש המדע הקלאסי כשילוב של רופא-אמן-פילוסוף-אסטרונום-מוזיקאי. מה שקרוי בלשוננו "איש אשכולות".
 
התפתחות זו מפתיעה, שכן היא מתרחשת לאחר יותר ממאתיים שנה בהן הלכו תחומי ההתמחות והצטמצמו ככל שהתפתח המדע והתעצם שטף המידע.
 
אולם האמת היא שההתפתחות הזו לא ממש מפתיעה. פנימיות התורה היא תורת חסידות חב"ד מתארת מצב נפלא של ידע אינסופי כולל-כל שכולנו ניחשף אליו בקרוב. מודעות הקרויה "דעה את השם" שתחבוק את העולם כולו. השם יודע הכול, כי בעצם הכול כלול בו. על-ידי ידיעת השם – נגיע גם אנו למידע על הכול.
 
מודעות קולקטיבית כל-יודעת וכוללת-כל זו תלווה במצב רגשי של שלווה מוחלטת ואושר אין סופי – שלמות שעומדת להתגשם תכף ומיד ממש.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter