י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ביקוע או איחוד?
כאשר אנו מנסים להשיג לעצמנו את האנרגיה הדרושה לקיומנו הרוחני. אפשר להשיג תשומת לב, תהילה, עניין וסיפוק מ"ביקוע" אם כי צריך להשקיע הרבה הרבה יותר אנרגיה – על-ידי קירוב ואיחוד.

טו סיון התש"פ (07.06.2020)

האנושות צורכת כמות גדלה והולכת של אנרגיה. ייצור החשמל מדלקים ופחם מזהם, מחמם והרסני לכדור הארץ. ביקוע גרעיני דורש חומרים יקרים ונדירים (אורניום ופלוטוניום) וגם יוצר פסולת רדיואקטיבית רעילה ומזהמת.
 
היום נראה שהפתרון יבוא מכיוון ההיתוך הגרעיני. במקום לבקע ולפצל אטום גדול (ולהשתמש באנרגיה ששימשה לפנים לאיחוד כל חלקיו) מציע ההיתוך לאחד גרעינים של אטומים קטנים. תהליך זה משחרר את האנרגיה ששימשה את האטומים הקטנים כל אחד לעצמו, כאשר הם הופכים לאטום גדול ומאוחד. ההיתוך מתרחש בפצצות מימן והוא משחרר אנרגיה בכמות גדולה בהרבה מהאנרגיה המושגת בביקוע גרעיני.
 
אנרגיה זו נקייה ובלתי מזהמת, ועושה שימוש בחומרי גלם פשוטים וזולים שנמצאים בכל מקום. הבעיה היא שצריך להשקיע אנרגיה התחלתית כבירה בכדי להגיע לטמפרטורה ולחץ מתאימים. להערכת המדענים – עוד שנים רבות של מחקר וניסיונות תידרשנה על מנת להגיע ליישום יעיל ומסחרי של השיטה.
 
אותה בחירה עומדת גם בפנינו, כאשר אנו מנסים להשיג לעצמנו את האנרגיה הדרושה לקיומנו הרוחני. אפשר להשיג תשומת לב, תהילה, עניין וסיפוק מ"ביקוע" – פירוק יחסים והרס מערכות משותפות באמצעות אלימות, לשון הרע, קנאה ושנאה. ואפשר להשיג הרבה יותר – אם כי צריך להשקיע הרבה הרבה יותר אנרגיה – על-ידי קירוב ואיחוד. בדומה לגרעיני המימן הדוחים זה את זה מטבעם ולכן כה קשה לאחד אותם – כך גם בין בני אדם. קל בהרבה להידחות, להתרחק ולהישאר אינדיבידואליסט ובבדידות מזהרת – מאשר להתאחד.
 
בית המקדש הראשון חרב בגלל שלוש עברות נוראות ביותר: שפיכות דמים, גילוי עריות ועבודה זרה. ובכל זאת – 70 שנות גלות (בבל) הספיקו בכדי לתקן את המעוות, להחזיר את עם ישראל לארצו ולבנות את בית המקדש מחדש. לעומתו – בית המקדש השני שחרב "רק" בגלל פירוד לבבות ושנאת חינם – טרם נבנה למרות שאנו כבר כמעט אלפיים שנים בגלות!
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מציין שאת העיוות שנוצר משנאת חינם – כבר תיקָנו, על-ידי מה שעברנו במשך שנות הגלות הארוכות. כעת אנו נדרשים לאהבת חינם בעיקר כדי לטעום מזו שתשרור בינינו בגאולה השלמה.
 
מסקנה: איחוד הוא צו השעה! גם אם קשה להשיגו, גם אם מצריך השקעה גדולה – זה קריטי! באהבת ישראל נביא את הגואל ואז – נקבל הרבה יותר משהשקענו.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter