י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


טבע אלוקי
כבר לפני כ-800 שנה התווה הרמב"ם, גדול הרופאים בהיסטוריה – את עיקריה הפשוטים של הבריאות המיטבית שאינה זקוקה לרופא ולרפואות. החידוש הוא השילוב בין שיטות שלא הכירו זו בזו עד לאחרונה.

יד שבט התש"פ (09.02.2020)

בשנים האחרונות מסתמנת מגמה עממית שהולכת ומתגברת של רפואה מעניינת, שהיא שילוב זהיר של נטורופתיה (ריפוי טבעי) עם רפואה מערבית מודרנית, כשזאת האחרונה נשמרת למקרי חירום רפואיים בלבד, ושאר המחלות נתפסות כפעולה לגיטימית של הגוף לנקות ולהבריא את עצמו.
 
הרופא הפסיק להיות מפקד עליון והפך ליועץ. האחריות לבריאותו של האדם החלה חוזרת אט אט לידיו שלו, ובמקביל – יותר ויותר אנשים מפסיקים להתייחס לאל גופם כאל מכונה גרידא שזקוקה לכמה מהלומות פטיש מידי פעם בכדי "להתיישר". האמונה העיוורת ברופא הכול יודע הולכת ומתחלפת בהכרה באינטליגנציה המופלאה של הגוף, שיודע לרפא את עצמו אם רק לא יפריעו לו, ויספקו לו את צרכיו הטבעיים: הזנה נכונה, זמן הוגן למנוחה ושינה, ופעילות גופנית מתאימה.
 
הדברים אינם חדשים. כבר לפני כ-800 שנה התווה הרמב"ם, גדול הרופאים בהיסטוריה – את עיקריה הפשוטים של הבריאות המיטבית שאינה זקוקה לרופא ולרפואות. החידוש הוא השילוב בין שיטות שלא הכירו זו בזו עד לאחרונה.
 
לו היינו מקדישים לכך מעט יותר מחשבה, היינו מבינים זאת בעצמנו – מהברכה אותה אנו אומרים מספר פעמים בכל יום, כשזוכים להורקת ולניקוי הגוף מפסולת ורעלים: "ברוך אתה השם... אשר יצר את האדם בחכמה". החכמה האלוקית שלעולם לא תהיה מובנת לשום יצור אנוש, גם לא למדען הדגול ביותר. חכמה שנטבעה בגוף האדם, כמנגנון מופלא לקידום בריאותו.
 
מדוע דווקא עכשיו, כשמחלות כה נוראות מתגלות בשטח, חוזרת לפתע ההכרה והאמונה ביצירה האלוקית המפעמת בגופנו? – כנראה, משום שבקרוב מאוד עומד הגוף הזה להפתיע אותנו מאוד, לטובה כמובן. ללא כל התערבות פולשנית מעשה ידי אדם, יחשוף גופנו יכולות ביולוגיות מופלאות עליהן לא היינו יכולים אף לחלום עד שתתגלינה.
 
מהמעט שניתן ללמוד מהנבואות ומדברי חז"ל על תפקודו של הגוף הביולוגי בעידן ההארה האלוקית של ימות משיח, מובן כי גוף זה יתאפיין בבריאות אולטימטיבית נצחית, ששום גורם פיזי או רוחני לא יאיים עליו. אין לנו מושג אלו איומים יתקיימו אז בעולם, אם בכלל. לא ידוע מה יקרה לחיידקים ולווירוסים הפתוגניים (האלימים) ולשאר גורמי זיהום והרעלה. אך מה שכן ברור הוא ששום דבר לא יסכן אותנו עוד. יופיעו חושים חדשים לקליטת גירויים רוחניים ("אורות") מממדים בלתי ידועים עתה ויכולות שכליות ורגשיות בעוצמות ובאיכויות לא ישוערו.
 
הקדוש-ברוך-הוא עוד יפתיע אותנו ביכולות שישנן לגוף הטבעי שלנו. מוטל עלינו להשגיח ולהגן עליו עוד קצת – כדי להגיע לתקופה המיוחלת ומרובת ההפתעות של נשמות בריאות בגופים בריאים וחיים נצחיים. תקופה שמתוך החיים העכשוויים אנו נעבור אליה ברצף – ללא הפסק כלל.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter