י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


כוח הרוח
95 אחוזים מן הסחר העולמי הבין-יבשתי עובר בים, וחיסכון של 30 עד 50 אחוז הצפוי משימוש במפרשים המודרניים הנו משמעותי מאוד. שלא לדבר על התועלת של מניעת זיהום הים והאוויר, הפוגע בחיים בים וגם ביבשה.

ח טבת התש"פ (05.01.2020)

יותר ויותר כסף ומחשבה מושקעים היום בניסיונות למצוא מקורות אנרגיה חילופיים. רעיונות שנראו עד לא מזמן כלא רציניים זוכים עתה לבחינה מחודשת, בעיקר בגלל מחירי הדלק שנסקו לאחרונה לגבהים שמעולם לא היו.
 
אחת האפשרויות המבטיחות ביותר נראית כשאובה היישר מן העולם העתיק, ומיושמת כבר עתה בהצלחה רבה: כוח הרוח. כבכל תחום מדעי, כך גם כאן צצים רעיונות חדשים ומקוריים חדשות לבקרים, וזוכים במקרים מסוימים ליחס רציני, כלומר – לתקצוב מחקרי הולם.
 
למשל: בטכניון של סידני, אוסטרליה, בחנו אפשרות לשגר טורבינות (פרופלורים ענקיים) לזרם הסילון (משב רוח קבוע מהיר במיוחד, המקיף את העולם בגובה שבין ארבעה וחצי לשלושה-עשר וחצי קילומטר). מחוללי-החשמל המעופפים יעבירו את זרם החשמל שייווצר בהם למטה ברשת של כבלים, הישר אל תחנות קרקעיות שתזרמנה אותו אל רשת החשמל.
 
חזון נוסף שכנראה יקרום עור וגידים בעתיד הלא רחוק הוא הנעת ספינות-משא בכוח הרוח. אם על ידי מפרשי-ענק המחוברים לאנייה, ואם בכוח מפרשים דמוי עפיפונים ענקיים, העושים שימוש ברוחות החזקות יותר הנושבות בגבהים, ומושכים את הספינה לה הם רתומים, קדימה.
 
95 אחוזים מן הסחר העולמי הבין-יבשתי עובר בים, וחיסכון של 30 עד 50 אחוז הצפוי משימוש במפרשים המודרניים הנו משמעותי מאוד. שלא לדבר על התועלת של מניעת זיהום הים והאוויר, הפוגע בחיים בים וגם ביבשה.
 
זניחת התפיסות הטכניות השמרניות (מנוע, דלק, פחם) וחזרה אל כוחות "מיושנים" במובן מסוים ונקיים יותר, היא תוצאה ישירה למגמה רוחנית המתפתחת והולכת בעולם הפוסט-מודרני. מגמה שנובעת מההכרה, כי מה שעושה אותך מאושר באמת ומה שמקדם אותך באמת, איננו הגשמי והחומרי, המזהם כהוגן. מחפשים משהו אחר שייתן תוצאות איכותיות ונקיות יותר, והחיפוש הזה בא לידי ביטוי בצורות שונות ומגוונות ומסתיים בהצלחה דווקא בגילוי המרעיש ש"מה שהיה הוא שיהיה" – התגלית העתיקה, הדתית, שבעצם תמיד הייתה כאן, זמינה וידידותית, מחכה לך.
 
ובכל זאת יש בדורנו חידוש: כוח אלוקי רוחני כביר. זהו כוחו של מלך המשיח. דורות רבים חיכו לרוח הזו, שתרד מגבהים רוחניים בלתי נתפסים אל העולם הזה, והנה היא כאן! צריך רק להרים את העוגן להינתק מהקיבעון הרוחני. אורח החשיבה הישן השחוק. לפרוש מפרשים של נכונות לחידוש רוחני אמתי ולשלב זאת במעשים-טובים – ולתת לרוח הטובה, רוחו של המשיח, להביא אותנו אל חוף המבטחים של הגאולה.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter