י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לפרוץ את המחסום
כדי "לחדור" ולבקוע חומות (של ניכור ואדישות) צריך להיות חזק כמו החומה לפחות. צריך תכונות דומות ומתאימות של קושי, פיתול וערמומיות.

ג כסלו התש"פ (01.12.2019)

המוח שלנו מוגן היטב. החלבונים המצויים בדם אינם מסוגלים לחדור אל המוח, וטוב שכך, שכן הם עלולים לשבש את פעילותו. השמירה על המוח מתבצעת באמצעות מנגנון פיזי-כימי מורכב ומשוכלל הנקרא מחסום הדם-מוח. רק חלבונים מעטים מסוגלים לפתוח "שער" פיזיולוגי או כימי במחסום, ולחדור אל המוח השמור.
 
אך אליה וקוץ בה: קשה מאוד לפתח תרופות לטיפול במחלות מוח, משום שאלו נעצרות במחסום ואינן מסוגלות להיכנס. לצורך זה יש "להרכיב" אותן על "מוביל" שהוא אחד מהחלבונים בעלי יכולת החדירה, אך אלה, כאמור, מעטים ביותר ומסוגלים להבריח כמויות תרופות זעירות בלבד.
 
כפי כשקורה במקרים רבים, הפתרון יכול לבוא מכיוונים בלתי צפויים לגמרי. והפעם: דווקא נגיף ה-hiv (איידס) האימתני נחלץ לעזרה. ה-hiv הוא אלוף החדירה. הוא נכנס בקלות לתאי יונקים, לתאים של מערכת החיסון ויכול אף לנדוד מתא אחד למשנהו. הוא מסוגל ליצר בעצמו "פותחן" עבור המחסום דם-מוח ולחדור אל המוח ועמוד השדרה. חוקרים ממכון וויצמן בודדו את החלבון המסוים שפועל כפותחן והצליחו להעביר כמויות חומרים גדולות דרך דמי מחסום מעבדתי שיצרו לתכלית זו.
 
במדור זה כבר נסקרו כמה דוגמאות לייצוג הרעיון שהרע יכול להיות מנוצל גם לטוב. כלומר – שבעצם הוא יכול להיות גם טוב, תלוי כיצד "משתמשים" בו.
 
וכך גם בשטח הרוחני: כדי "לחדור" ולבקוע חומות (של ניכור ואדישות) צריך להיות חזק כמו החומה לפחות. צריך תכונות דומות ומתאימות של קושי, פיתול וערמומיות. לעיתים צריך אפילו להיות "סוכן כפול". כלומר: לבוא "משם", להיות שייך מלכתחילה לממלכת האויב, כדי להגיע אליו מבלי לעורר חשדות ונוגדנים. תכונות אלו נקראות בלשון הקבלה והחסידות "אורות דתוהו". ביטוי שמתאר כוחות עצומים חסרי מעצורים וגבולות, שעשויים להרוס ולשבור מבנים עדינים. אך בשימוש מושכל הם נרתמים לשירות הטוב הרפואה והקדושה ועשויים להציל חיים.
 
לדוגמה – ארס נחשים, שדווקא ממנו מכינים נסיוב מציל חיים נגד הכשות. רעלנים ארסיים שמהם מייצרים חומרי הרדמה רפואיים. בתכונות נפש אפשר לציין את העקשנות, שנתפסת כתכונה שלילית, אך כאשר היא מתבטאת במקום הנכון – כמו דרישה אולטימטיבית וחסרת פשרות לגאולה אמתית ושלימה ללא שום סוג של נסיגה או נכונות לוויתור על משהו – היא מועילה מאין כמותה. צריך להתעקש עם הקדוש-ברוך-הוא שיפסיק להסתתר, שיגנוז את הצער, השנאה והקנאה. להתעקש מול המלך המשיח – לחזור ולזעוק כי אנו מבקשים ומקבלים על עצמנו את מלכותו, ובכך להביא את התגלותו. להתעקש כמו שרק יהודים יודעים. וזה יצליח! זו הבטחה של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter