י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


"עוד ינובון בשיבה"
לעתיד לבוא אנו צפויים למהפכה של ממש בתחום הזה: הגיל יפסיק לשחק תפקיד לחלוטין. בריאות אולטימטיבית, שהזמן כלל איננו אחד הפרמטרים שלה, תהיה מנת חלקנו. 

כא אייר התשע"ט (26.05.2019)

בעשורים האחרונים עובר העולם מהפכה שקטה ודרמטית, שכמעט איננה מקבלת ביטוי בשיח הישראלי: מהפיכת הגיל. "במהלך רוב ההיסטוריה האנושית, היו החיים קצרים ואכזריים", מסביר פרופ' ישראל דורון העומד בראש החוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה. "אנשים נולדו בריאים, חיו חיים לא בריאים ומתו מהר".
 
לתפיסה של האיכר הבריא שחי בטבע, אוכל מזון אורגאני, מפעיל שרירים רבים בעבודתו האירובית, מתעורר עם הציפורים והולך לישון עם התרנגולות – לא הייתה אחיזה במציאות ברוב המקרים. עבור רוב המין האנושי, אם לא היית שייך למעמד האצולה – החיים היו קשים, ובהכללה סטטיסטית – רוב בני האדם לא הגיעו לגיל זקנה. הפירמידה האנושית הייתה ברורה: הרבה מאוד ילדים, הרבה פחות מבוגרים, ופסגה קטנה של זקנים.
 
המהפכה החלה לפני מאה שנה לערך, ומאז – הוכפלה תוחלת החיים מגיל 40 לגיל 80. אם ניקח בחשבון גם את צמצום הילודה ברוב העולם – נגלה שהפירמידה התהפכה: ביפן – כל אדם רביעי עבר את גיל ה-67. בישראל – קבוצת האוכלוסייה שגדלה הכי מהר היא קבוצת בני ה-75 וה-85 ומעלה.
 
מדובר בתפיסה אישית וציבורית שמשנה לגמרי את כללי המשחק: הכלכלי, הרפואי, הפרסומי, הפסיכולוגי, ומה לא?! מתחילים לחשוב על הפניית משאבים גדולים יותר למילוי צרכים של אוכלוסייה מבוגרת. הקביעה כי על האדם להפסיק עבודתו בגיל 67 (ולהיכנס לשעמום, דיכאון והתעסקות במחלות...) היא קביעה מיושנת שמקורה במתכונת חיים שכבר איננה קיימת היום. אנשים מבוגרים ובריאים, בעלי ניסיון חיים וניסיון מקצועי יכולים להמשיך לתפקד היטב ברוב השטחים, ואין שום סיבה להדיר את רגליהם רק משום שבתעודת הזהות שלהם רשום תאריך לידה כזה או אחר.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מתנגד ליציאה ממעגל העבודה. דמותו מהווה דוגמה אישית מדהימה לעבודה בקצב בלתי ייאמן בגיל זקנה מופלגת. לאלו שבכל זאת בחרו לפרוש מעבודה, הקים הרבי רשת של מסגרות לימודיות תורניות ייעודיות לגיל השלישי.
 
לעתיד לבוא אנו צפויים למהפכה של ממש בתחום הזה: הגיל יפסיק לשחק תפקיד לחלוטין. בריאות אולטימטיבית, שהזמן כלל איננו אחד הפרמטרים שלה, תהיה מנת חלקנו. כולנו נמצא את עצמנו במצב של רווחה ובריאות נצחיים. מצב אופטימאלי של חיבור גוף ונפש באופן שלא ניתן עוד להפריד ביניהם – בדומה למה שכבר היה לעולמים, מצבו של אדם הראשון קודם שחטא, קודם שנגזרה עליו ועל צאצאיו גזרת המוות. מי שמוביל את המהפכה הזו הוא אותו אחד שנתן דוגמא אישית כה מופלאה: הרבי מלך המשיח.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter