י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הכול מכול כול
הדרך להגיע לחשיבה המנצחת האמתית נובעת מהבנה פנימית של חוקי התורה הנצחיים הכוללים-כול. לומדי תורה לאמיתתה רוכשים יכולת לראות בבריאה כולה על כל מרכיביה מערכת אחת שחלקיה משלימים זה את זה.

ז אייר התשע"ט (12.05.2019)

"אפקט מדיצ'י" הוא צורת מחשבה אנלוגית החוצה יותר מתחום-דעת אחד. היא מאפשרת הבנה מעמיקה של תופעות והכללה של פתרונות תוך העברה ושימוש בידע מתחום אחד – לתחומים אחרים.
 
הצורך לפתח גישה חשיבתית רחבה נובע מהגידול המהיר בכמות הידע והמידע הזמינים כיום. הצטברות הידע הובילה מדענים ורופאים רבים להצטמצם ולהתמחות בתחומים צרים, על חשבון הרב-תחומיות. היום מתברר שגישה צרה זו מצמצת את מרחב החשיבה והדמיון, ונוטה להחמיץ מאפיינים דומים מתחומי-מדע אחרים. כיום, ככל שהבנתנו את תופעות הטבע השונות מעמיקה, מתברר כי החוקים בבסיסם חוצים את גבולות תחומי המדע שקבעו בני האדם. מתגבר הצורך לשבור מחיצות מדעיות "מסורתיות" ולפתח תחומים בלתי מוגבלים ומוגדרים במהותם. הדבר דורש כמובן חינוך לחשיבה אנלוגית בין תחומית ורב תחומית, והתמחות רחבה.
 
מדהים לראות שככל שמתרבה המידע ומתקדם המדע – הולכת הגישה הכללית ומתקרבת אל גישתו של המדע העתיק, שהיה הוליסטי (כוללני) במהותו. אנשים היו סופרים מוזיקאים מחוננים רופאים ואנשי ממשל, בנוסף להיותם אנשי דת ומוסר מהשורה הראשונה.
 
ענקי רוח כרש"י (רבי שלמה יצחקי), רמב"ם (רבי משה בן מיימון) , רמב"ן (רבי משה בן נחמן), רבי יהודה הלוי ורשב"א (רבי שלמה בן אדרת) היו בעלי ראיה רחבה הבנה עמוקה ומומחיות של ממש בשטחים ארציים ושמימיים כאחד. אצלם, היכולת להשליך מסקנות ותובנות משטח אחד למשנהו, בין גשמי בין רוחני – נבעה מהקשר אל האחדות השוררת בכול – האחדות האלוקית.
 
הדרך להגיע לחשיבה המנצחת האמתית נובעת מהבנה פנימית של חוקי התורה הנצחיים הכוללים-כול. לומדי תורה לאמיתתה רוכשים יכולת לראות בבריאה כולה על כל מרכיביה מערכת אחת שחלקיה משלימים זה את זה.
 
כיום, נגישה תובנה מופלאה זו במשנת חסידות חב"ד לדורותיה. בפרט – בתורתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. לימוד החסידות מאפשר להגיע לקשר שבין כל דבר לכל דבר אחר, כולל הבנה פסיכולוגית מעמיקה ואמתית של תרחישי החיים הפרטיים, ומאורעות גלובאליים. חלקי הפאזל הענק ששמו בריאה מתחברים לכלל תמונה הרמונית אחת.
 
חשוב לדעת כי עם הנחת החלקיק האחרון – תהפוך התמונה ההרמונית לתמונת הגאולה האמתית והשלמה. מהו חלקיק זה? מחשבה, דיבור או מעשה טוב נוסף אחד של מישהו מאתנו. אני, אתה  או כל יהודי באשר הוא.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter