י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


כל פרט חשוב
לא צריך לחשוב רק גרנדיוזי. ראוי שגם נסתכל על הסביבה הקרובה בעיניים שמצפות לגאולה. ואפשר – וצריך – להסתכל גם אל תוכנו פנימה. 

ג 'אדר ב התשע"ט (10.03.2019)

מחקר חדש ומקיף חקר את הקשר בין פעילות גופנית לבין בריאות. יחודו של מחקר זה, שבשונה ממחקרים אחרים מסוגו, מתכנני המחקר לא הגבילו ולא הגדירו את מושג הפעילות הגופנית באופנים הספורטיביים המקובלים. לא בסוגיה, לא באופייה ולא בעוצמתה. אפילו לא במשך הזמן המוקדש לכך, מאפיין 'מקודש' בעבר. כל תנועה, ולו הקלה ביותר – נחשבה ונרשמה. שום דבר לא היה קטן מכדי להיכנס לחשבון. המחקר נמשך זמן רב וכלל אוכלוסיה גדולה ומגוונת.
 
תוצאותיו היו כה מובהקות, עד שהפתיעו אף את חסידי הפעילות הגופנית הגדולים ביותר. הסתבר שאכן כל תנועה, כל מאמץ, כל מדרגה, כל צעד, כל הושטת יד או היפוך במיטה – מצטברים כולם ומעלים ביחס ישיר לגמרי את הסיכוי לבריאות טובה.
 
לאחרונה הולכת ונזנחת התפיסה הישנה שגרסה כי רק הליכה מהירה, שחיה מאומצת, ריצה ממושכת או פעילות אירובית של שלושים דקות לפחות הן בעלות ערך ממשי. היום ברור שכל תנועה מועילה, וכל התזוזות הקטנות מצטרפות לחשבון גדול ומדויק.
 
והדבר נכון גם ברוחניות. בעבר היה מקובל להחשיב מאמצי על כפעולות של מסירות נפש, סיגופים והקרבה הרואית בלבד. איש לא ראה פעולות פשוטות של יהודים פשוטים כמשהו בעל ערך. היו אלה המקובל הנודע האר"י (האלוקי רבי יצחק (לוריא)) ומייסד החסידות הבעל-שם-טוב שהחלו מפנים את תשומת הלב היהודית לכך שגם ביטויי אמונה פשוטים של אנשים פשוטים – יקרים אצל השם עד מאוד, ולעיתים, יכולים אף להפוך את גורלן של קהילות שלמות. תפילה פשוטה של ילד, מילה טובה של יהודי על רעהו, מטבע נוסף לצדקה, עוד ויתור לטובת שלום בית, כל אלו מצטרפים לחשבון גדול. חשבון אישי שהוא חלק מחשבון הכללי: חשבון גאולתו של העולם כולו.
 
בתקופה זו – אומר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח – כבר הגענו לשלמות הנדרשת של סך כל המחשבות הדיבורים והמעשים הטובים. אין לנו מושג מיהו זה שבעוד מחשבה טובה, דיבור נכון או מעשה טוב אחד – יביא להתחוללות המהפך החד מגלות לגאולה. וחשוב שנזכור, כי המצב יתהפך בבת אחת, כתוצאה מהאוסף הענק והמופלא של סך כל המצוות והכוונות הטובות – גם ה'קטנות' – שמאז ועד עולם.
 
לא צריך לחשוב רק גרנדיוזי. ראוי שגם נסתכל על הסביבה הקרובה בעיניים שמצפות לגאולה. ואפשר – וצריך – להסתכל גם אל תוכנו פנימה. שם ודאי נמצא עוד דבר קטן שצריך להפוך ממצב של גלות למצב של גאולה. לגאול את פנימיותנו וכך להגיע לגאולה כללית, אמתית ושלמה.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter