י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


חם!
מטרתה של כל האנרגיה הזו הייתה תמיד אחת: גילוי המשיח. כניצוץ הנמשך אל המאור, נשאבת כל האנרגיה, התנועה והפעילות האנושית עלי-אדמות אל האש הגדולה הזאת.

יט אדר התשע"ט (24.02.2019)

מה שאנו מכנים "חום" אינו אלא צורה של אנרגיה קינטית ברמה אטומית. כאשר אנו חשים שעצם נהיה חם, פירוש הדבר הוא שהאטומים שלו נעים במהירות רבה. ולעומת זאת, כשהוא 'קר', פירוש הדבר שהאטומים נעים באיטיות. מה שאומר, כי מה שאנו חשים כ"חום" הוא בעצם צורת אנרגיה של תנועה.
 
ההבנה שניתן להסביר "חום" בדרך זו הייתה אחד מהישגי הפיזיקה של המאה ה-19. הבנה זו מספקת חוליה מקשרת בין העולם המקרוסקופי (הנראה לעין, הגלוי לחושנו) לבין העולם המיקרוסקופי הנסתר של האטום, המקום בו מתרחשות הסיבות לדברים אותם אנו חווים ב"גדול".
 
גם בעולם המקרוסקופי האנושי זה עובד ככה. כל תנועה (פעולה, עבודה) ובעיקר כשהן נעשות בזריזות – מביעות חום ואנרגיה פנימית שמאפשרת ל"עבודה" הרוחנית להתרחש. קור נתפס כאדישות, ותוצאותיו: הטלת ספקות באמונה, האטה כללית והספק רוחני נמוך. ביצוע מצוות באופן איטי, יבש וקר, 'מצוות אנשים מלומדה'.
 
על הקדוש-ברוך-הוא נאמר: "כי השם אלוקיך אש אוכלה הוא". יהדות היא עניין פעיל המחייבת תנועה ופעילות לוהטת. יהדות איננה תרבות ומסורת גרידא. היא לא מסתכמת במועדון חברתי המתכנס בבית הכנסת. יהדות אמיתית פירושה תנועה סוחפת ואין-סוף אנרגיה ממוקדת. היא הלב הפועם של העולם. היא אותה הארת-על שנחלה להתנוצץ בשמי העולם עם הולדתו של אברהם אבינו בבבל, וממשיכה להאיר את העולם כולו באור בהיר ולהניע אותו לקראת גאולתו האלוקית.
 
מטרתה של כל האנרגיה הזו הייתה תמיד אחת: גילוי המשיח. כניצוץ הנמשך אל המאור, נשאבת כל האנרגיה, התנועה והפעילות האנושית עלי-אדמות אל האש הגדולה הזאת. בלשון הקבלה מכונה התנועה הזו: "לאשתאבא בגופא דמלכא" (להישאב בגוף המלך). להיכלל כביכול בנשמתו הבוערת של משיח, שהוא גילוי הכי ממשי של מלכות השם.
 
בדומה לחוק שימור המסה ואנרגיה – כך גם כאן: שום דבר לא הולך לאיבוד. אנרגיה לא נוצרת מעצמה וגם אי אפשר להשמיד אותה. המערכת היא סגורה. הכוחות הזורמים ממשיח אלינו עוברים 'המרה' לפעילות נמרצת, לתנועה של תורה ומצוות, אנרגיה שחוזרת אליו. הזריזות שלנו מוסיפה כוחות ומחדשת חיים במלך, תוספת כוחות וחיות שהיא קריטית עבורו בכל הנוגע להשלמת משימתו: גאולת העולם כולו מהחושך והקור של הגלות, מהאיטיות, האדישות והבורות בכל הנוגע לגילוי האמת. כוח להרים את המסך שהסתיר על אין סוף המציאות החמה, האמיתית – היא הישות האלוקית החובקת כול.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter