י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


"ולעובדו שכם אחד"
זו בעצם המהות המרכזית של התורה, שניתנה כדי 'לשום שלום לעולם', כלשון הרמב"ם. וכמאמרו המפורסם של רבי עקיבא: "'ואהבת לרעך כמוך' – זה  כלל גדול בתורה".

יב אדר התשע"ט (17.02.2019)

ג'ון כריסטיאן בת 52 הייתה מעורבת בתאונת דרכים בהיותה בת 17. צווארה נחבט בלוח השעונים, נגרם לו נזק קשה והיא איבדה את קולה. כל הרופאים עמם התייעצה חששו לנתחה. לטענתם – ניתוח עשוי לגרום לנזק גדול אף יותר. ואז, לאחר 35 שנים של לחישות חלושות, זה קרה.
 
רופא אף אוזן גרון שלמד גם הנדסה ב-MIT (מכון הנדסי מהמובילים בעולם) עניין במקרה ידיד נוסף שלו, פרופסור מומחה למנועי סילון. יחד הם עיבדו תיאוריות הנוגעות לקשר שבין זרימת האוויר בתוך מנוע הסילון לבין הרעש (קול) של מנועי הסילון, ויישמו אותן על זרימת האוויר העולה מן הריאות ועוברת דרך מיתרי הקול וכך יוצרת את קול הדיבור האנושי. עם התובנות המשותפות בין הרופא והמהנדס תוכננה סדרת ניתוחים, שבסיומם שב קולה של כריסטיאן, וכיום היא מדברת ככל האדם.
 
שיתוף הפעולה הפורה בין רופא למהנדס-סילון אינו כה יוצא דופן בעולם המדעי של היום. הצלבת מידע מתחומים שונים הפך למתבקש בעידן תקשורת המחשבים, ומאפשר קומבינציות של חשיבה לא שגרתית המניבה מגוון פתרונות לא קונבנציונאליים "מחוץ לקופסא". יעידו מיליוני האנשים שנעזרו בפטנטים משטחי הביוטכנולוגיה או הטכנולוגיה הרפואית, כאשר החשיבה הטכנית מוציאה את החשיבה הרפואית מה"קופסא" שלה, ולהיפך.
 
דוגמא זו ממחישה מעט מזעיר ממה שיתרחש כאן בקרוב ממש כאשר תתרחש הפגישה ושיתוף הפעולה המיוחל בין כל בני האדם כולם, בכל התחומים. התורה מכוונת אותנו להבנה כי בכל אדם באשר הוא – יש "משהו" שאין לאף אחד אחר. משהו שהוא קריטי להשלמת ולהגשמת תכליתם של כל האחרים (אחרת, יוצא שמישהו מיותר, נברא לחינם – ולא יכול להיות דבר כזה). רק שיתוף פעולה של כולם עם כולם יכול להביא לשלמותו של כל אחד לחוד, ושל כולם יחד.
 
זוהי הסיבה שהלל הזקן סיכם את כל התורה "על רגל אחת" בפתגם "מה ששנוא עליך לא תעשה לחברך", פתגם המבוסס על הפסוק "ואהבת לרעך כמוך". האהבה העצמית של עם ישראל לכל אחד ממרכיביו היא היא התכונה שתוביל לאיחוד שיביא את הגאולה בכל תחום מתחומי חיינו.
 
זו בעצם המהות המרכזית של התורה, שניתנה כדי 'לשום שלום לעולם', כלשון הרמב"ם. וכמאמרו המפורסם של רבי עקיבא: "'ואהבת לרעך כמוך' – זה  כלל גדול בתורה".
 
כל עוד נמשיך לחוש מאוימים כל אחד מעוצמתו, מקצועיותו או אישיותו של זולתנו – נפסיד אנו והעולם כולו. האהבה וההערכה ההדדית, ההכרה בצורך שלנו זה בזה, בעובדה שאנו משלימים זה את זה ולא מנוגדים זה לזה – היא ושיתוף הפעולה שבעקבותיה יביאו אותנו מהר יותר אל השלמות הכללית שנקראת גאולה שלמה. באהבת ישראל – נביא את הגואל!

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter