י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לא שנאה, לא קנאה ולא תחרות
כמו ביחס לתינוקות – הדרך היחידה להשפיע היום היא בחיבה, קירוב ואהבה. וגם אם הם ממשיכים בהנהגה "תינוקית" מטופשת או מזיקה, צריך לזכור שבגרות אמתית איננה תואמת בהכרח את הגיל הרשום בתעודת הזהות.

ה אדר התשע"ט (10.02.2019)

מספר הילדים והמבוגרים המאובחנים כסובלים מלקויות למידה הולך וגדל בקצב מואץ. כחלק מלקות הלמידה, רבים מהם סובלים גם מלקות למידה חברתית. כלומר: הם אינם לומדים לקשר בין התנהגותם לבין תגובת הסביבה עליה (כדחייה, כעס וכדומה). ממילא – עונשים אינם מרתיעים אותם מלעבור שוב על כללי ההתנהגות המקובלת.
 
בנוסף – תיתכן גם בעיה בזכירה חברתית, שאז גם אם הופק לקח מידי, במהרה יישכח הקשר בינו לבין ההתנהגות הבלתי רצויה, וזו תחזור על עצמה שוב ושוב.
 
תובנה חדשה ומדאיגה זו משותפת כיום לכמעט כל המקצועות החינוכיים והטיפוליים, ממורים ועד לקרימינולוגים, מהורים ועד לשוטרים, סוהרים ושופטים – כולם מחפשים היום פתרון אחר, לאחר שאפשרויות הענישה המצומצמות מוכחות בזו אחר זו כבלתי יעילות עוד.
 
מעבר לשאלה המעשית מסתמנת גם שאלה מוסרית משמעותית: האם מי שאיננו מסוגל ללמוד לקשר באמת בין מעשה לתוצאתו – הוא בר עונשין בכלל? מתחבטים ומתפלספים, כותבים עבודות מחקר וספרים, ותשובות – אין.
 
תורת חסידות חב"ד מציעה הבנת-עומק היורדת לסיבותיו ולשורשיו הכי ראשוניים של המצב החברתי המודרני. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אומר כי בכל הנוגע לענישה, דורנו זה הוא דור נחות של אנשים ברמה רוחנית של תינוקות שנלקחו בשבי. בדומה לתינוק שאין טעם להענישו משום שאיננו אשם ומשום שלא יקשר בין מעשיו לבין העונש – כך רוב רובם של בני האדם החיים בדור הזה, "שבויים" בדרגת מודעות כה נמוכה לאלוקות ולמשמעותה של יהדותם – עד שברוב המקרים אין טעם והצדקה להענישם כלל.
 
כמו ביחס לתינוקות – הדרך היחידה להשפיע היום היא בחיבה, קירוב ואהבה. וגם אם הם ממשיכים בהנהגה "תינוקית" מטופשת או מזיקה, צריך לזכור שבגרות אמתית איננה תואמת בהכרח את הגיל הרשום בתעודת הזהות.
 
הפתרון האמתי היחיד לירידה הרוחנית הנוראה המשתוללת במחוזותינו בשנים האחרונות היא הארה רוחנית. מודעות חדה ובהירה לנוכחות האלוקית, היא ורק היא בכוחה "לתקן" מהותית את הנפש, וממילא – את הביטויים החיצוניים (ההתנהגותיים) שלה. זוהי בעצם המהות האמתית של "חזרה בתשובה": לשוב אל האלוקים, וממילא אל הטוב שאתה באמת.
 
כעת אנו עומדים על סִפה של הארה אין סופית כזו. הארה שתזרח עם התגלותו לעין כול של הרבי מלך המשיח. כאשר זה יקרה, תיעקר מן השורש כל בעיה חברתית מכל סוג שהוא – לנצח. הקרימינולוגים יעברו הסבה מקצועית, ובתי הסוהר יהפכו לבתי מדרש.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter