י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לחשוב טוב, לחשוב גאולה
אך ההצעה לטיפול יסודי ועמוק בהרבה נמצא בידי "רופאי הנפשות", הלוא הם חכמי ישראל לדורותיהם, שהשכילו לחנך ולהדריך צעירים כמבוגרים לאורח החיים המבטיח בריאות אופטימאלית

כב שבט התשע"ט (28.01.2019)

התורה מתרה כי לשון הרע (סיפור עובדה רעה אמיתית על הזולת, שנחשב לאיסור חמור!) מזיק לשלושה: למספר, לשומע ולזה שדיברו עליו. בזמן שבית המקדש עמד על תילו, מספרת התורה, הייתה הריאקציה אצל המספר מיידית: האיש לקה בצרעת – מחלה שמימית נוראה, בעלת תסמינים פיזיולוגיים קשים, שחייבה בידוד והרחקה מחברת בני אדם.
 
עם חורבן בית-המקדש, מסיבות שמופיעות גם הן במקורות, חדלה הצרעת הגופנית מלהופיע. יותר לא זוהו השפעות רוחניות שלילית כגורמות לנזקים גופניים אנושיים. מחוללי מחלות הוכרו כחיידקים טפילים ווירוסים.
 
אולם בעשרות השנים האחרונות הולך שוב ומתהדק הקשר שבין הרוח לחומר. אלפי מחקרים מדעיים למהדרין מוכיחים למעלה מכל ספק כי הלך רוח ומצב רוח, תפיסת עולם וכיווני מחשבה משפיעים על בריאות הגוף לא פחות מגורמים גנטיים או סביבתיים אחרים. הוכח כי עצבנות, ביקורתיות, שנאה כבושה, טינה שמורה, מרירות ואורח חשיבה שלילי ושיפוטי גורמים לסדרת נזקים גופניים קשים לטווח ארוך. החל מעודף חומציות בקיבה ועד למחלות לב, שנחשבות היום לגורם המוות מספר אחד בעולם.
 
הקשיים הנפשיים יוצרים מעגל של הורמוני סטרס (לחץ, מצוקה), שלאורך זמן מחלישים את פעולת המערכת החיסונית ואת עמידותו של הגוף בכלל. הם מחמירים תסמינים קיימים וחושפים את הגוף שנחלש לשלל מרעין-בישין נוספים כמיקרואורגניזמים ודומיהם, שאורבים בפינה ומחכים להזדמנות ניאותה לתקוף את הגוף.
 
היום ברור כי גם מי שמספרים בגנותו וכתוצאה מכך סופג חצי ביקורת נוקבים מוגזמים – יוצר לעצמו תדמית אישית שלילית, שתחליש אותו בכל המובנים. ההוראה התורנית הנצחית – לחשוב טוב, לדבר טוב ולעשות טוב, וממילא להימנע מההיפך – הוכיחה את עצמה אמפירית. חשיבה חיובית שגוררת ממילא דיבור טוב וגישה של חסד, נתפסות היום כהכרחיות לשמירת וקידום הבריאות התקינה.
 
רופאים רבים מודעים לכך ומורים הוראות כלליות בנוסח: להירגע, לקחת פסק זמן, לנשום עמוק, לספור עד ער לפני שמדברים, להתרחק ממצבים חברתיים הגורמים לתשישות נפשית. אלו ניסיונות מודרניים לעצור ולהגן על המטופלים מפני מעגלי חיים הרסניים של מתח ודאגה.
 
אך ההצעה לטיפול יסודי ועמוק בהרבה נמצא בידי "רופאי הנפשות", הלוא הם חכמי ישראל לדורותיהם, שהשכילו לחנך ולהדריך צעירים כמבוגרים לאורח החיים המבטיח בריאות אופטימאלית. אורח חיים שהוכיח את עצמו בלמעלה משלושת-אלפים ושלוש-מאות ושלושים השנים שמאז מתן תורה.
 
זו גם הדרך להגיע לאהבת-ישראל מעשית, שהיא קריטית לזירוז התגלותו הקרובה של הרבי מליובאוויטש. מלך המשיח שיגאל את העולם כולו מקנאה, שנאה ותחרות ויביא לו אהבה ואחדות מושלמות.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter