י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


כאיש אחד בלב אחד
תפקידנו הוא להתחיל כבר עתה לטעום מהאחדות הנפלאה שתשרור כאן בזמן הגאולה. במקום לפתח נוגדנים זה כלפי זה – לפתח 'בעדונים'! לחפש את הטוב והיפה שבכל אחד ולחדול לתת לכל מי שמדבר ונוהג אחרת – לתעתע בנו.

ז שבט התשע"ט (13.01.2019)

אלרגיה היא תגובה מוגזמת של מערכת החיסון. גירוי קטן יחסית כגרגר אבק או אבקן צמחים זעיר, מזוהה כאויב מסוכן והמערכת גוררת את הגוף לתגובה מלחמתית דלקתית קשה. מהתכווצויות כלי הנשימה, נפיחות הלוע, אודם, דמיעה ופריחות דמויות כוויה ועד לסכנת חנק והלם ממשית.
 
המערכת החיסונית עלולה לטעות עוד ולזהות גם חלקים ספציפיים מהגוף אליו היא שייכת כאויבים ולנסות להילחם בו. הנוגדנים שאמורים להגן על הגוף מפני פולשים זרים, מחוללי מחלות כחיידקים ווירוסים מסוכנים באמת – עלולים להפוך ללוחמים בגוף עצמו.
 
ככל עניין בעולם הזה, כך גם התופעות האוטואימוניות משתלשלות ממקור רוחני. כלומר, הן מקבילה פיזיולוגית  לתופעה רוחנית של תוקפנות מיותרת ומזיקה, למול מישהו שהוא בעצם אחיך, חלק ממך, ושפגיעה בו היא פגיעה בעצמך. נזק עצמי מיותר ולגמרי לא הגיוני.
 
כאלו הן רוב המריבות בתוך המשפחה וכאלו הן גם המלחמות המיותרות בין יהודים ליהודים, בין "מגזרים" (מילה עיתונאית מגמתית שמתייחסת לבני אדם כאל מגזרות נייר). המכנה המשותף בין כולן הוא הסתה שרווח פוליטי (מזויף) בצידה. וכנראה זה לא התחיל היום. אם נעביר את מערכת המושגים התקשורתית/פוליטית לתקופה שלפני אלפיים שנה, נראה כי בשל גישות ומהלכים "אוטואימוניים" כאלה – חרב בית-המקדש.
 
בפנימיות התורה מוסבר כי אין בכוחה של אף אומה זרה להזיק לעם ישראל, משום שאנחנו העילה האלוקית לבריאת העולם. רק המאבקים והתקיפות ההדדיות בינינו לבין עצמנו (שנאת חינם), יכולים לגרום לחלק מאיתנו להזמין את הגויים לבוא ולפגוע בחלק של עמנו, עצמנו, אותו אנו רואים כמיותר, או חסר זכות קיום.
 
זו הסיבה שבית המקדש השלישי (שיהיה נצחי) ייבנה בזכות אהבת אחים דווקא. אהבת אחים אמיתית היא אהבת חינם. כלומר, אהבה גם למי שנראה לך שונה ממך, אך הוא אחיך היהודי. את הבית הזה שום דבר לא יוכל להחריב, משום שאז – בגאולה השלמה – נפסיק להזיק לעצמנו. עוצמתו האלוקית של 'גוף' העם היהודי תתגלה סוף סוף, וממילא שום דבר לא יוכל לפגוע בנו עוד.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מגלה כי גילויי האהבה שבינינו במשך שנות הגלות – כבר תקנו את ההשפעה הרוחנית השלילית שחוללה שנאת החינם. אמנם נותרו עדיין שרידים לא משמעותיים של הרוע, שמנסים להשתולל ולזרות שנאה בתוכנו, אולם אלה פרפורי הגסיסה האחרונים שלהם.
 
תפקידנו הוא להתחיל כבר עתה לטעום מהאחדות הנפלאה שתשרור כאן בזמן הגאולה. במקום לפתח נוגדנים זה כלפי זה – לפתח 'בעדונים'! לחפש את הטוב והיפה שבכל אחד ולחדול לתת לכל מי שמדבר ונוהג אחרת – לתעתע בנו.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter