י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מה יהיה
יש 'טכניקה' נטולת סיכונים לחלוטין להערכת סיכונים ולחיזוי עתידות: נבואה. נבואה היא הכלי היחיד, שאין ולא יכולה להיות בו טעות.

כט טבת התשע"ט (06.01.2019)

בשנת תשס"ח (2008) התרחשה בשוק הכספים האמריקני מפולת, שדרדרה את העולם כולו לשפל כלכלי שממנו עדיין לא הצליח להתאושש לגמרי. אחד הגורמים לכך הוא המתמטיקה. חברות להשקעה פיננסית פיתחו שיטות כה מורכבות להשקעת כספי לקוחותיהן, עד שלצורך הערכת הסיכונים הטמונים בהשקעות אלה היה עליהן להסתמך על נוסחאות שרק מעטים יכולים להבינן.
 
אך כפי שלמדנו מניסיוננו המר, הנוסחאות אינן אלא השתקפויות חיוורות ולא ממצות של המציאות האמתית, ולעיתים הן יכולות להוליך שולל ולגרום לנזק גדול (תחומים נוספים שבהן מתקבלות החלטות על סמך מדעים מתמטיים שלא תמיד ניתן לסמוך עליהם הם מדעי האקלים, סחיפת חופים ובטיחות גרעינית ועוד). מודלים לא בטוחים אלו להערכת סיכונים הם שהעניקו לחברות שונות אומץ להשתמש בכספי הלוואות להימורים פיננסיים שעלו לאנשים רבים ביוקר.
 
דוגמאות אלו ורבות אחרות ממחישות כיצד בשם המדע אנו מעניקים אמון רב מדי למודלים המושתתים על בסיס רעוע. ולמרבה הפלא – עושים זאת שוב ושוב. תאמרו – וכי איזו ברירה יש לנו? על מה עוד אפשר לסמוך כשמנסים להעריך סיכונים, כלומר – לחזות עתידות?
 
והתשובה עתיקה. יש 'טכניקה' נטולת סיכונים לחלוטין להערכת סיכונים ולחיזוי עתידות: נבואה. נבואה היא הכלי היחיד, שאין ולא יכולה להיות בו טעות. אמנם מנגנון הפעולה (ה"נוסחאות") שלה איננו מובן לרובנו, אך העיקר שהוא מדויק ואמין לחלוטין. וזאת להבדיל מהמתמטיקה, שמשמשת למודלים עתידניים רעועים, שגם היא איננה מובנת לרבים וגם הרבה פחות מדויקת ויעילה.
 
והיכן נמצא היום נביא? מבט אל מקורותינו מגלה חידוש מופלא: הרמב"ם פוסק כי עתידה נבואה לשוב לישראל, כהכנה לביאת המשיח. ואמנם, בשיחותיו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ישנה התייחסות מפורשת לכך שדבריו הנם בוודאות נבואיים. גם ללא התייחסותו האישית, הרי שמעקב מדעי אחרי נבואותיו מוכיח באופן אמפירי כי דבריו לא שבים ריקם מעולם. כל נבואותיו מתגשמות במלואן.
 
מאות ואלפי תחזיות, לאנשים פרטיים כמו גם במישור הלאומי והבינלאומי, הוכיחו את עצמן מדויקות לחלוטין. חלקן, בשעה שנאמרו – נראו כבלתי אפשריות בעליל, ואף-על-פי-כן – תחזיתו של הרבי, שעלתה על כל דמיון, התקיימה.
 
נכון להיום, אנו עומדים בפני התגשמותה של הנבואה העיקרית – נבואה הנוגעת לכל אדם, לכל הזמנים ולכל המקומות גם יחד: הנבואה כי "הנה זה משיח בא", הנה הגאולה האמתית והשלמה עומדת להתגשם בכל רגע על ידי המשיח – הרבי מליובאוויטש – תכף ומיד ממש.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter