י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


תחבורת העתיד
עוד יבוא יום בו רכבים ינועו על אנרגיה סולארית בלבד והנסיעה תהפוך לחינמית. כי כשיש שמש, למה לשלם על דלק. והפעם, קרוב יותר מתמיד.

יח טבת התשע"ט (26.12.2018)

אם תשמעו זמזום אופניים חשמליות מאחוריכם, תסתובבו ותראו משאית ענק, אל תיבהלו. זוהי ה'טסלה סמי', משאית העתיד החשמלית. ענקית כמו סמי טריילר, שקטה כמו אופניים וחכמה כמו מטוס. היא תוכל לשאת עשרות טונות, לנסוע 500 ק''מ ללא טעינה, להאיץ מ-0 ל- 100 בתוך כ-5 שניות ולספק נהיגה חצי-אוטונומית בכבישים מהירים.
 
'טסלה' היא חברה אמריקנית למכוניות חשמליות שהוקמה בתשס"ג (2003) ושוקדת על פיתוח דגמים פורצי-דרך. דגם 'מודל 3' של החברה שהושק בתשע"ו צבר למעלה מ-300,000 הזמנות ב-48 שעות הראשונות להשקתו – שיא של כל הזמנים – ולמעלה מחצי מיליון הזמנות במשך כחצי שנה. מערכת ההפעלה שלו כוללת כניסה ויציאה מחניה כאשר הנהג מחוץ לרכב, ואפשר לנהוג בו בדוושה אחת בלבד שכן עם עזיבת הגז – עוצר הרכב. הוא מסוגל לנסוע 500 ק''מ בטעינה אחת ושני פגושיו משמשים למטען בהעדר מערכת מנועית מסורבלת.
 
בתחילת תשע"ד הודיע מנכ''ל החברה, אילון מאסק, בצעד מפתיע חסר תקדים כי החברה מתירה 'לכל מי שרוצה' לעשות שימוש בפטנטים שלה בנושא רכבים חשמליים והחברה לא תתבע אותו ואף תסייע בעקיפין. צעד אבירי שנועד להרחיב את השוק ולתמוך בשינוי המתחולל. החברה, כך אמר, רואה ערך בקידום התחבורה החשמלית בעולם, בצמצום פליטת גזי החממה, זיהום האוויר והתלות הפוליטית במדינות הנפט.
 
אסון הנפט הגדול בהיסטוריה שאירע בתש"ע במפרץ מקסיקו וגרם נזקים סביבתיים עצומים, גרם גם לכמה וכמה אנשים להגיע למסקנה שאולי כדאי לחפש מקורות אנרגיה חלופיים. אסון זה בו דלפו למעלה מ-780 מיליון ליטרים לאוקיינוס ופגעו אנושות בדייג, בצמחיה ובתיירות גרם לאנושות להבין, אולי בדרך הקשה, את סכנתו של הנפט לעולם.
 
הרכב החשמלי מסמן את פריחתו של העידן חדש, של שימוש באנרגיה חשמלית מזהמת פחות וחסכונית יותר שתוביל ליעד גאולתי עוד יותר: אנרגיה סולארית. לא עוד נזקי הסביבה הנגרמים מתהליך ייצור הנפט ומתקלות העלולות לצוץ, לא עוד תלות במדינות הנפט, לא עוד חשש מהיום שאחרי הנפט הערבי. שמש לכולם, בחינם.
 
עוד יבוא יום בו רכבים ינועו על אנרגיה סולארית בלבד והנסיעה תהפוך לחינמית. כי כשיש שמש, למה לשלם על דלק. והפעם, קרוב יותר מתמיד.
 
כבר לפני עשרות שנים פנה הרבי מליובאוויטש מלך המשיח בקריאה פומבית לממשלת ארצות הברית להשקיע ולפעול לניצול האנרגיה שהעניק לנו הבורא בשפע ללא גבול ברוב חסדו. אלא שבאותם ימים בהם הדלק היה זול ומצוי, וטרם התוודעו לעוצמת חסרונותיו, לא חשבו לצערנו להשקיע בכיוון. תהפוכות השנים האחרונות, העולמיות, הפוליטיות והכלכליות מובילות את כולם להידבק גם הם לדברי נביא הדור ומנהיגו, שדבר אחד מדבריו לא שב אחור ופעולותיו כולן מובילות לכיוון אחד: גאולה עולמית, שלמה ואמתית.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter