י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לגעת בשמש
האדם הסקרן לא משך את ידו. הוא מתקרב אל השמש ועוד יגע בה. ואין זה אלא חלק מתהליך הגאולה, חלק מהעתיד בו נוכל להביט ולהכיל את 'אור אין סוף' – את הרמות העליונות והרוחניות ביותר – מבלי להישרף

ח טבת התשע"ט (16.12.2018)

שלוש לשונות של סילון והרבה אש ועשן אפפו את 'דלתא 4' – משגר חלל עצום ששלח את 'פארקר סולאר פראב' (Parker Solar Probe), 'גָּשוֹשִית' אמריקנית בלתי מאוישת של נאס"א ממרכז החלל קייפ קנברל בפלורידה. חללית מתקדמת ומושקעת זאת, תוכננה לדברי מהנדסיה 'לגעת בשמש': להגיע למרחק של 5.9 מיליון קילומטר מכדור האש הלוהט – לעומת 42 מיליון קילומטר אליהם הגיעה קודמתה (הליוס 2, תשל"ו).
 
מדובר בקפיצת מדרגה של כל הזמנים. בכלי חלל זה הושקעו כשמונה שנות מאמצים של צוות מהנדסים ומדענים ענק, מיטב הפיתוחים והשכלולים, והוא מתעתד להשיג הרבה יותר מכל משימות החלל שקדמו לו. מטרת המשימה היא לחקור את עטרת השמש ולספק הבנה מעמיקה יותר על רוח השמש ועל החומרים שמגיעים אל מערכת השמש באמצעותה. בגלל הקרבה הגדולה לשמש מצוידת הגשושית במגן חום מיוחד – שכבת פחמן בעובי 12 ס"מ – היכול לעמוד בטמפרטורה של 1,400 מעלות צלזיוס.
 
היא צפויה להגיע בשיאה למהירות של 724,000 קילומטר בשעה או 201 ק"מ בשנייה וזאת על ידי שימוש בכוכב הלכת נוגה כמקלעת כבידתית. כלומר, שימוש בכוח הכבידה שלו בכדי להאיץ את מהירותו של כלי החלל. בנאס"א אמרו כי זו תהיה למעשה החללית המהירה ביותר בתולדות סוכנות החלל האמריקנית. לשם השוואה, אמרו, כי במהירות כזו אפשר להגיע מוושינגטון לפילדלפיה בשנייה אחת. אגב, כל גודלה אינו עולה על רכב ממוצע והיא קלילה להפליא.
 
שאיפה זו של האדם 'לגעת בשמש', מעצימה בקרבנו את החוויה המתהווה בתקופתנו זו בדרך לגאולה האמתית והשלמה – חוויית החיבור לאינסוף. הכמיהה האנושית להתקרב אל האור ומקור החום הגדול ביותר – להבין אותו ולהכיל אותו – מבלי להיכוות. השמש היא הכוח הגדול ביותר בטבע שאינו משתנה או מתקרר ומשפיע ללא הפסקה. היא מהווה משל ובבואה לעצמה הבלתי מוגבלת של הקדוש ברוך הוא, כמו בפסוק: "כי שמש ומגן ה' אלוקים". כאותה שמש שאין אפשרות להביט בה, להתקרב או לגעת בה, כך ההארה האינסופית של הקדוש-ברוך-הוא בלתי ניתנת להכלה, ממוססת ומעלימה כל מציאות בקרבתה לולי ה'מגן', כוח ההסתר והצמצום האלוקי.
 
אך האדם הסקרן לא משך את ידו. הוא מתקרב אל השמש ועוד יגע בה. ואין זה אלא חלק מתהליך הגאולה, חלק מהעתיד בו נוכל להביט ולהכיל את 'אור אין סוף' – את הרמות העליונות והרוחניות ביותר – מבלי להישרף, מבלי להפוך ברגע לאבק פורח.
 
כל כולו של תהליך זה מובל בידיו של איש-אלוקים, אדם המחבר ארץ ושמים, עליונים ותחתונים. זהו נביא הדור ונשיאו – הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. במעשה הקטן שלנו, בנקיפת האצבע החיובית הבאה, נקדם את התהליך המופלא הזה ונקבל את פני המשיח. כך נמצא את עצמנו פתאום קרובים יותר מאי פעם אל הנמשל של השמש – אל האין-סוף האלוקי.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter