י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


גאולת הפסולת
זה גם הזמן שלנו לצמצם את תקציבי כוחות הנפש שאנו מקדישים למלחמה בחיינו ולהפנות אותם לחינוך הילדים ולעזרה לזולת. וכך, בין שאר הפעולות הטובות, לקבל את פני משיח צדקנו בפועל ממש.

ג טבת התשע"ט (11.12.2018)

קומפוסט או דְּשוֹנֶת הוא הטרנד החם במשק העולמי. משק המתקדם לעולם ידידותי יותר לסביבה – ידידותי יותר לעצמו. לא עוד מצבורי פסולת אורגנית שעוברים למטמנות ויוצרים מזהם ומטרד סביבתי חמור (מתפרקים ונרקבים בתוך עצמם ללא אוויר בתהליך גרוע שמייצר גזי חממה כ'גז מאתן' ועוד, המחמירים את ההתחממות הגלובאלית ומזהמים את הקרקע). לא עוד ניקוז של שפכים ופסולת אורגנית ללא הבחנה אל האדמה ואל הטבע הסופג הכול. לא עוד הפרה והרס של המחזור האקולוגי בגסות. כן לשימוש בפסולת כמשאבים, כן לניצול אנרגית ההרס לטיפוח וקידום העולם, וכן להפוך מטרד לעזר ולאחיסמך.
 
תמצית ענינו של הקומפוסט הוא חיקוי התהליך הטבעי המשתמש באורגניזמים כמשאבים. כל חומר טבעי אורגני (מן החי או מן הצומח) מורכב מחומרים פריקים שהטבע ממחזר כל העת בשרשרת מזון אינסופית. עלים, למשל, הנופלים על הקרקע, משמשים מאכל לחיידקים ותולעים שפולטים ומפרקים אותם חזרה לאדמה. גופות בעלי חיים נרקבות או נאכלות וחוזרות בצורה זו או אחרת אל הקרקע שמחזירה את האנרגיה הזאת בצורת צומח.
 
עד שבא האדם המודרני והפר את המאזן, ייצר פסולת בכמויות והשליך אותן כלאחר יד בלי לדעת את הנזק הגדול לצומח, לחי, ולאיזון האקולוגי העדין. רק התוצאות ההרסניות הצליחו לזעזע ולגרום לאדם להתחיל לבלום את המרוץ.
 
כיום מתקני קומפוסט נפוצים אף בשימוש ביתי – תחת הוראות טיפול נוקשות וברורות – וכמובן נפוצים בשימוש הגדול העירוני במקומות רבים מסביב לגלובוס. השימוש בקומפוסט כדשן חוסך גם שימוש בדשנים כימיים הגורמים נזק לאדמה בטווח הארוך ומוזיל עלויות. הקומפוסט יכול להכיל כל אורגניזם, מנייר ועד צרכים, דרך שיירי מזון ותאית כותן.
 
זהו הבשלתו של תהליך גאולתי של ניצול הרע. לא עוד דחיקתו אל מתחת לאדמה, אל מתחת לתודעה – אלא פירוקו בתהליך שמנטרל ומשחרר אותו מהרוע ומותיר בו את האנרגיה. האנרגיה האדירה של 'אורגניזם' אלוקי, של כוח - שלילי אמנם – שניתן בבריאה, אך עתה משתחרר והופך לשרת את הטוב. דוגמא לדבר היא הפניית תקציבי נשק לתקציבי חינוך ורווחה. כמאמר הכתוב: ''וכתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות''.
 
זה גם הזמן שלנו לצמצם את תקציבי כוחות הנפש שאנו מקדישים למלחמה בחיינו ולהפנות אותם לחינוך הילדים ולעזרה לזולת. וכך, בין שאר הפעולות הטובות, לקבל את פני משיח צדקנו בפועל ממש.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter