י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הדבר האמתי
אפילו סרטי המדע הבדיוני מעוגנים היום היטב בתיאוריות מדעיות. אמנם אנשים כותבים וקוראים עלילות, אך אי אפשר בשום אופן להשוות את העניין הציבורי בספרות, לפופולאריות לה זוכה האקטואליה. הריאליטי כבשה את השטח – בגדול.

כד כסלו התשע"ט (02.12.2018)

היֹה היו פעם סופרים, שכתבו עלילות דמיוניות רבות כרכים ומלל. הכתבים הופיעו כספרים וכמחזות תיאטרוניים, ולאיש לא הפריע שכל מה שנכתב, נאמר ומוצג שם לא היה ולא נברא. אנשים המריאו על כנפי הדמיון שסיפקו להם "יצירות המופת". והיה לכל זה גם שם: תרבות!
 
בשנים האחרונות חל שינוי מהותי. רבי המכר הם עיתוני החדשות, ושיאי הצפייה גואים סביב תכניות האקטואליה, תכניות דוקומנטריות למיניהן וסרטי טבע. כולם מתעדים את "הדבר האמתי" בזמן אמת. צלמים ועיתונאים מסכנים את חייהם בניסיונות נועזים להשיג תמונה אוטנטית או ראיון שטח חי מאזורי קרבות, צוללים בעמקי אוקיינוסים קפואים ומחרפים את נפשם למול מלתעות פעורות של כרישים נדירים. לעיתים, כפי שראינו בסוריה בשבועות האחרונים, אף משלמים על כך בחייהם.
 
אפילו סרטי המדע הבדיוני מעוגנים היום היטב בתיאוריות מדעיות. אמנם אנשים כותבים וקוראים עלילות, אך אי אפשר בשום אופן להשוות את העניין הציבורי בספרות, לפופולאריות לה זוכה האקטואליה. הריאליטי כבשה את השטח – בגדול.
 
מה קרה? פשוט מאוד: אנשים מחפשים את האמת. "ריאל" זה אמתי, וריאליטי – אמתיות. אנו חיים בתקופה עליה אמרו חז"ל: "והאמת תהא נעדרת". בתורת החסידות מוסבר, כי דווקא מצב זה מעורר בנפש תחושה של צורך באמת, שמתבטא בחיפושים נואשים אחריה. וכמו כל מי שמחפש משהו רוחני שאין לו, וממילא איננו יודע מה בדיוק הוא מחפש, הרי שחיפושים אלו עשויים להתרחש במקומות הכי פחות מתאימים.
 
אך בכל מקרה בני אדם כיום, בין אם הם מודעים לכך ובין אם לאו – מחפשים את האמת – באמת. וזה ההסבר הפנימי לנהייה אחרי תכניות אמתיות המתארות מצבים אמתיים. תרבות שהיא תולדה של דמיונות שווא ומציאות בדיונית מנופחת הייתה לכולם לזרא. האנושות עושה הכול כדי לצמצם את המרווחים שבין הבזקי החדשות. ערוצי חדשות פועלים 24 שעות און ליין, כלומר – מביאים אליך את האמת בזמן אמת.
 
קרוב מאוד הרגע בו יתוודעו הכול למה שבאמת הם מחפשים. חלק מאתנו כבר יודע, וזה גם מובא במקורותינו: "וביקשו (וחיפשו) את השם אלוקיהם ואת דויד (משיח בן דויד) מלכם". חיפוש שיסתיים ברגע בו יתגלה הרבי מליובאוויטש מלך המשיח לעין כול ויחולל את הגאולה האמתית והשלמה. האמת כולה, האמת האלוקית תהיה ברורה ולא ניאלץ עוד לחפש אחריה.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter