י אייר התשפ"ד (18.05.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


יהלומים אינסטנט
לגבי הרבי, כל יהודי, קטן כגדול (מכל בחינה שהיא...) הוא יהלום. גרעין-יהלום שיכול – תוך שימוש בטכניקה הנכונה – לגדול בכמות ובאיכות ובמהירות-שיא לאבן חן יקרה ומדהימה.

יז כסלו התשע"ט (25.11.2018)

הם אינם מזויפים. יש להם מבנה אטומי זהה לזה של יהלומים שנכרו במעבה האדמה. מבחינה כימית ופיזית הם אמתיים לחלוטין. אדרבה: יש בהם הרבה פחות פגמים. צבעם הזוהר ושקיפותם מאפילים על יהלומי המכרות.
 
מדובר ביהלומים שמיוצרים במפעל, בתהליך שנקרא שִכוב אדים כימי (CVD), שאורך יום אחד בלבד. הוא מתחיל ב"גרעין" יהלום קטנטן, טבעי, המשמש כבסיס ל"השכבה" וציפוי באטומים נוספים של פחמן. בדיוק כשם שהצדפה מייצרת את הפנינה שלה, על-ידי הפרשות שעוטות את הגרגיר שחדר אל תוכה. רק שכאן, התהליך הרבה יותר מהיר.
 
לפתחו של החידוש הזה משחרים בענף המוליכים-למחצה (עניין יסודי בתעשיית המחשבים) עדשות אופטיות שמעבירות אלומות לייזר חדות וחמות יותר לחיתוכים, ריתוכים וניתוחים (בעולם התכשיטנות כמובן) ועוד.
 
אישה שעברה פעם לפני הרבי מליובאוויטש מלך המשיח – בתוך שיירה אנושית אין-סופית שחלפה לפניו שעות על שעות כדי לקבל דולר ולהתברך – יצאה מכליה לנוכח תשומת הלב והריכוז המקסימאלי שמאציל הרבי על כל אחד ואחד. היא לא הצליחה להתאפק מלשאול: "רבי, כיצד אינך מתעייף מכל כך הרבה יהודים?!". השיב הרבי: "כשסופרים יהלומים – לא מתעייפים"...
 
לגבי הרבי, כל יהודי, קטן כגדול (מכל בחינה שהיא...) הוא יהלום. גרעין-יהלום שיכול – תוך שימוש בטכניקה הנכונה – לגדול בכמות ובאיכות ובמהירות-שיא לאבן חן יקרה ומדהימה.
 
ואמנם, אצל רבים החל "תהליך הגדילה" – בשבריר השנייה בו נפגשו עם הרבי. מאותו רגע החלה צמיחה מואצת בכל ממדי הנפש, והחיים הפכו למאירים וזכים יותר. חוויה של מעבר משינה לערנות. הרבי כמו הצית בהם אש פנימית. משהו שהיה כבוי או רדום החל לפתע לפעול. "הגרעין הקשיח" – נקודת היהדות שבנפשם האלוקית נכנסה לפעולה, ובתוך זמן לא ארוך הם שבו והתייצבו בפני הרבי כיהלום גדול ומשוכלל בהרבה מזה שחלף על פניו בפעם שעברה.
 
כמו היהלומים החדשים שנוצרים כיום במהירויות שיא תוך שימוש בטכנולוגיות מודרניות – כך גם נשמות צעירות נלקטות גם בימים אלו ממש בידי הרבי ושלוחיו הפזורים בכל מקום בעולם. במהירות שלא תתואר הם סופגים איכויות עצומות של קדושה, ובפרק זמן קצר להדהים הם מתחזקים ומתמלאים אור והופכים בעצמם למשפיעים. הם יוצאים ליישם את הכוחות המופלאים שהושקעו בהם, להפוך עוד ועוד גרעינים קטנים חסרי-ברק ליהלומי-ענק זורחים, שישתבצו יחד עמם בכתרו של מלך המשיח.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter