ד סיון התש"פ (27.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » רגעים עם הרבי


הבנתי את עוצמת המדיום במפגש עם הרבי מלובביץ'
פגשתי את הרבי לפגישה לבד, התייחדות, בארבע וחצי בבוקר. איש מרשים. הוא עבד 21 שעות ביממה. הוא ביקש ממני את עבודת המאסטר. שלחתי לו ● הוא שלח לי מכתב והם ביטלו את הטכנולוגיה הטלפונית והתחילו לשדר בלוויין בעקבות עבודת המאסטר שלי" ● "הבנתי את עוצמת המדיום במפגש עם הרבי מלובביץ'"

יב סיון התש"ע (25.05.2010)

"באותה תקופה הייתי במילואים בחברון, בבית הדסה, אצל הרב לוינגר". שנער התעקש לעשות מילואים בפלוגת שריון במשך 20 שנה. "הגיעו חב"דניקים", הוא ממשיך, "דיברתי איתם כדי להעביר את השמירה. סיפר לי בחור שיש תופעה שקוראים לה 'פארבריינגען' - התוועדות חסידים, שידור חי ב-‏150 מקומות בעולם. ישר נדלקתי. הלכתי איתו לבית כנסת בשתיים בלילה ברחוב ירמיהו בירושלים. אתה מגיע ורואה תמונה סוריאליסטית לגמרי: ארון הקודש, מעל ארון הקודש תמונה של הרבי מלובביץ, משני צדי ארון הקודש רמקולים. ואתה שומע את הרבי מלובביץ. רק בסאונד.
 
"התברר שהרבי שמע שאפשר להעביר את הדרשות בקלטות אודיו, אז הוא היה מעביר בקלטות אודיו את הפארבריינגען שלו. ואז אמרו לו שבשידור חי יש כוח יוצא דופן. אז הם המציאו טכנולוגיה חדשה, טלפון שמוגבר על ידי רמקולים, מרכזייה בקראון-הייטס 770 בברוקלין שהיתה מחוברת ל-‏150 מקומות באמצעות קווי טלפון. היה להם מערך כמו בצה"ל, של קריאה שקטה. היתה כוננות בכל אחת מהנקודות. בארץ זה היה בכפר חב"ד. לרבי היו פארבריינגען קבועים. אבל לפעמים הוא היה אומר: 'עוד שעתיים פארבריינגען'. השעה באמריקה שבע בערב, פה אמצע הלילה, צריך להזעיק את כל החסידים שיגיעו.
 
"הייתי בפארבריינגען בברוקלין. היתה שם אווירה ברמות שלא היית מאמין, עם כל הסממנים של אווירה. ארבע שעות, עם הפסקות פרסומות באמצע כשהרבי היה קם ונותן חלה. גם פגשתי את הרבי לפגישה לבד, התייחדות, בארבע וחצי בבוקר. איש מרשים. הוא עבד 21 שעות ביממה. הוא ביקש ממני את עבודת המאסטר. שלחתי לו.

"הוא שלח לי מכתב והם ביטלו את הטכנולוגיה הטלפונית והתחילו לשדר בלוויין בעקבות עבודת המאסטר שלי, כי הסברתי איך אפשר לעשות אירוע תקשורתי בקהילה מצומצמת. טענתי שנגרם נזק לערכים של חב"ד, לספונטניות, לדימוי של הרבי, כתוצאה מזה שהם משתמשים בטכנולוגיה באופן בלתי מושכל. כל החוויה האקסטטית של ההשתתפות בפארבריינגען הלכה לאיבוד בשלוש לפנות בוקר בקריית גת כשאתה מתגודד מנומנם עם עוד שלושה חסידים, רק שומע את הקול ולא רואה תמונה. אתה מאבד את כל יחס הכבוד וההערכה לדמות של הרבי. הטלפון שלי, אגב, נשאר ברשימות שלהם. מדי פעם פתאום בשלוש בבוקר הטלפון מצלצל וצועקים 'פארבריינגען פארבריינגען'".  שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:
1
תגובה לליטל
| 2012-01-18 04:57:40
אנא צור קשר באימייל:
editor@chabad.co.il

2
יצירת וידאו קונפרנס בעתיד
ליטל כהן
| 2012-01-17 10:04:55
כיצד אפשר ליצור קשר עם הכותב. זה בנוגע יצירת וידאו קונפרנס כפלטפורמה עם שליחי חב"ד, מנהל סטודנטים עולים בסוכנות היהודית, connect tlv וארגון נפש יהודי. בבקשה השיבו לי.אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter