כט אלול התש"פ (18.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


פעמיים באותו יום?
כאשר נעמדה בפעם השנייה לפני הרבי, בעודה מבקשת עבור הוריה, הביט בה הרבי ואמר: "הרי כבר היית כאן!". חנה יצאה מהמקום הלומת רעם...

ט אב התש"ע (20.07.2010)

הקשר הממשי הראשוני של חנה דניאל עם חב"ד החל עם עלייתה ארצה מברית-המועצות. היה זה בשנה שלפני מלחמת יום-הכיפורים. חנה, אז נערה, ובני משפחתה קיבלו במפתיע אשרת יציאה מתחומי השלטון הסובייטי. הם ארזו את מיטלטליהם והגיעו לישראל.
 
בנמל התעופה בן-גוריון המתינו להם בין מקבלי הפנים ידידיהם משכבר הימים בעיר טשקנט, משפחת לדיוב. משפחת לדיוב נמנית על חסידי חב"ד וכבר בנמל התעופה הצליחו לשכנע את הוריה של חנה לשלוח אותה ואת אחיה ללמוד בכפר חב"ד. "הם ילמדו ברמה גבוהה וגם יזכו לתנאי מחיה משופרים", הבטיחו בעיניים נוצצות.
 
חנה ואחיה למדו שמונה חודשים בכפר חב"ד. היא בבית-הספר לבנות 'בית רבקה' והוא בבית-הספר לבנים 'אור שמחה'. כאשר פרצה מלחמת יום-הכיפורים נלחצו ההורים והודיעו לחנה ולאחיה כי עליהם לעבור ללמוד ליד הבית. לא הועילו דברי הילדים כי הם נהנים מאוד מהלימודים וכי התערו היטב בחברה בכפר חב"ד. ההורים לא ויתרו ולקחו את ילדיהם ללמוד בעיר מגוריהם – אשדוד.
 
אולם הטעם הטוב של אותם שמונה חודשים נחרת עמוק בתודעתם של חנה ואחיה. אמנם הם לא ראו את עצמם ממש חלק טבעי מחסידות חב"ד, אך תמיד שמרו לה פינה חמה בלב.
 
חלפו שנים מספר. חנה נישאה והקימה בית בישראל, וזכתה יחד עם בעלה לחבוק שני ילדים מקסימים. אך לא יותר. באורח בלתי מוסבר, לא הצליחו חנה ובעלה לזכות בבן נוסף. רצונם בכך היה עז, אולם הוא התמהמה מלהתגשם. ארבע פעמים נקטע לחנה היריון בעודו באיבו וחנה ובעלה היו די לחוצים מהעניין. במיוחד משום שאף אחד מכל הרופאים אליהם פנו לא נתן דיאגנוזה ברורה לבעיה.
 
בשנת תשמ"ו טסו חנה ובעלה לביקור משפחתי בניו-יורק. באותה הזדמנות הגיעו גם לחצרו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. חנה הייתה מאושרת לראות מקרוב את הרבי, שעל גדולתו שמעה כה רבות בעת שלמדה בכפר חב"ד. כבר קודם לכן, עוד  בהיותה בטשקנט שמעה על המופתים שמחולל.
 
היה זה יום ראשון – היום בו מחלק הרבי דולרים לצדקה וברכה. היו שם יהודים מכל המינים וכל הסוגים ואפילו מעט גויים. הכול חפצו לקבל את ברכת הרבי. בהגיע תורה של חנה, אחרי שעות ארוכות של המתנה, היא עמדה מול הרבי ולשונה נאלמה דום. היא נלפתה בגלי התרגשות כבירים, שמעולם לא חוותה. לגמרי פרחה מתודעתה האפשרות לבקש מהרבי ברכה לזכות בילדים נוספים, ואך בקושי הצליחה להוציא מפיה בקשה לדולרים עבור בנה ובתה. את בקשתה זו מילא הרבי והעניק לה שני דולרים לילדים ודולר נוסף ל"ברכה והצלחה".
 
רושמן של השניות הספורות במחיצת הרבי היה עצום. בו במקום החליטה חנה לעבור פעם נוספת לפני הרבי. גם הפעם לא כדי לבקש ברכה לעצמה, אלא כדי לבקש דולרים להוריה. היא ידעה כי זו תהיה המתנה הגדולה ביותר עבורם.
 
כאשר נעמדה בפעם השנייה לפני הרבי, בעודה מבקשת עבור הוריה, הביט בה הרבי ואמר: "הרי כבר היית כאן!". חנה יצאה מהמקום הלומת רעם. ראשית, מעצם העובדה שהרבי זכר את פניה, למרות שאלפי אנשים עברו בין הפעם הראשונה שהייתה מול הרבי לבין הפעם השנייה. שנית, היא חששה מאוד כי הרבי מקפיד על העזתה לגשת לפניו פעם נוספת באותו יום.
 
בהגיעה ארצה, ניסחה חנה מכתב לרבי בו התנצלה על מה שעשתה. הרבי, למרות העזתה, לא נמנע מלהעניק לה שני דולרים נוספים והיא ביקשה להחזירם. באותו מכתב החליטה גם לגולל באריכות את כל מסכת האכזבות והתהיות שלה ושל בעלה, בעקבות אי הצלחתם להביא לעולם ילד נוסף. בסיום, כתבה כי התעוררו בה מחדש זיכרונות מתוקים מתקופת לימודיה בכפר חב"ד והיא שואלת האם כדאי להם לעבור דירה לכפר חב"ד, כדי לזכות להתגשמות דברי חז"ל: "משנה מקום – משנה מזל", לטובה ולברכה.
 
בחלוף כמה שבועות זכתה חנה לקבל מכתב תשובה מהרבי. הרבי בירכה בהיריון תקין ובריא וצידד בעד מגורים בכפר חב"ד.
 
משפחת דניאל עברה להתגורר בכפר חב"ד. ואכן, בתוך שנה זכו לחבוק בן נוסף משלהם. גבריאל רוטשילד קראו לו, על שם שני סבים נכבדים של המשפחה.
 
כיום מתגוררת משפחת דניאל בקריית-ספר. גבריאל רוטשילד, או בקיצור גבי, כבר בחור חינני בשנות העשרים המוקדמות, המספר בגאווה על תפילות בנוסח חב"ד המתקיימות בעירו. "המניין היחיד של חב"ד בעירנו, מתקיים בעזרת נשים של בית-הכנסת בו אבי משמש גבאי". גבי רואה בכך קורטוב של הכרת טובה לרבי, שבברכתו נולד.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter