יב תמוז התש"פ (04.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


המצודה פרושה גם בסיביר
קרוב לתחנה, נעצרה פתאום לידי מכונית פרטית ויצא ממנה אותו רופא שהציק לי בבית הרפואה. נדרכתי. מה הוא רוצה ממני עכשיו? נתקפתי חרדה, שמא החופש שלי ישוב ויילקח ממני.

כא אייר התשע"ט (26.05.2019)

סבתו של שמי רוקח היא נצר למשפחת אדמו"רי חב"ד – שניאורסאהן. היא הייתה מיודדת עם הרבנית חיה מושקא, רעייתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ולא פעם הגיעה אליה למעונה הפרטי לביקור עם כל בני משפחתה.
 
פעם, לקראת נסיעה לישראל, נכנס שמי בעצמו אל הרבנית, כדי לקבל ממנה את ברכת הדרך. כשהרבנית שמעה להיכן נוסע, הייתה לה בקשה: "לבעלי יש הרבה שלוחים בעולם. אני רוצה שאתה תהיה השליח שלי. סע לכפר חב"ד עם מצלמה וצלם כמה שיותר תמונות. הייתי מאוד רוצה לראות תמונות משם".
 
שמי קיבל על עצמו את המשימה וגם ביצע אותה בשלמות. כאשר חזר לרבנית, בנוסף לתמונות היה באמתחתו גם סיפור מיוחד לספר לה. סיפור אותו שמע מנהג המונית שלקח אותו מתל אביב לכפר חב"ד.
 
זה התחיל בכך ששמי שאל את הנהג אם מכיר את הדרך לכפר חב"ד. הנהג שלף מכיסו תמונה של הרבי ושאל: "אתה מתכוון לכפר חב"ד שלו?".
 
"כן", השיב שמי והוסיף: "הרבי הוא קרוב משפחה שלי".
 
כשהנהג שמע כך, הוא עצר את המונית בצד הדרך ואמר: "בתור קרוב של הרבי, אני מוכרח לשתף אותך בחוויה מיוחדת: מוצאי מרוסיה. בצעירותי, לאחר שהגשתי בקשה לעלות לישראל, סימנו אותי כחתרן פוטנציאלי תחת המשטר הסובייטי, תפרו עליי תיק וגזרו את דיני ל-12 שנים של עבודת כפייה בסיביר.
 
"נכללתי בקבוצת אסירים שהוטל עליה לעבוד ביער מושלג ולעקור עצים מהשורש. המכסה היומית הייתה שני עצים עקורים לכל עובד כפייה – משימה כמעט בלתי אפשרית, בעיקר בגלל שלא ניתנו לנו כלים מתאימים לעבודה.
 
"יום אחד ניגש אליי גוי גדל ממדים ואמר לי: אתה יהודי ואני שונא יהודים. מעכשיו אתה עושה גם את עבודתי! הוא רצה לשבת בחיבוק ידיים ולהותיר לי לעקור ארבעה עצים ליום. כעסתי מאוד על עצם ההעזה של הטיפוס המושחת. כוחי היה במותניי ועד מהרה נגררנו לתגרת ידיים קשה, אותה סיימנו שנינו בבית הרפואה, חבולים וכואבים.
 
"בעוד שוכב במיטה, כשכל עצמותיי דואבות, ניגש אליי רופא והפתיע בשאלה לא צפויה: 'אתה יהודי, נכון? האם אתה מאמין בקדוש-ברוך-הוא?'. עניתי בשלילה נחרצת. שיערתי כי רק רעה יכולה לצמוח מהצהרה על אמונה באלוקים.
 
"אך הרופא לא הרפה: 'נכון שאתה רוצה לנסוע לארץ ישראל?'. גם כאן העדפתי להכחיש. 'אני קומוניסט טוב', שיקרתי, 'ורוצה להישאר ברוסיה'. אבל הרופא לא קיבל את דבריי. 'לא נכון', הביט אל תוך עיניי, 'אתה רוצה ללכת לארץ ישראל כדי לשמור מה שכתוב בתנ"ך'. הוא נתן לי תרופה ועזב את החדר.
 
"למחרת שב הרופא ושוב ביקש כי אודה על האמת. אולם פחדתי. דבקתי בעמדתי כאילו איני מאמין באלוקים ואין לי שום עניין בארץ ישראל. וכך במשך שמונה ימים התסריט חזר על עצמו, עד שהשתחררתי מבית הרפואה, בחזרה אל מחנה העבודה.
 
"כשהגעתי למחנה, ניגש אלי מנהל העבודה ובישר לי: 'אתה עובר לתפקיד משרדי!'. לא ידעתי כיצד להכיל את הבשורה המשמחת. תפקיד משרדי משמעותו לעבוד עבודה קלה במקום חם ונעים.
 
"כעבור שנה במשרד, קרא לי המנהל ואמר: 'יש לך מזל. החליטו לקצר לך את העונש ולשחררך כעת. הנה מסמכי השחרור. אתה מורשה לגשת לתחנת הרכבת ולנסוע הביתה'.
 
"הייתי המום. בבת אחת להפוך מאסיר לאיש חופשי! לא שאלתי שאלות מיותרות. לפני שמישהו יתחרט, מיהרתי לצאת לדרכי, אל תחנת הרכבת.
 
קרוב לתחנה, נעצרה פתאום לידי מכונית פרטית ויצא ממנה אותו רופא שהציק לי בבית הרפואה. נדרכתי. מה הוא רוצה ממני עכשיו? נתקפתי חרדה, שמא החופש שלי ישוב ויילקח ממני.
 
"הרופא פנה אליי בסבר פנים חמורות: 'הנה, אתה עוזב כעת. הגד לי את האמת: אתה יהודי, נכון? אתה מאמין בהשם, נכון? אתה רוצה לעלות לישראל כדי לקיים תורה ומצוות, הלוא כן?'. עניתי לאו גדול על כל השאלות. טענתי שוב שאני קומוניסט, חוזר כעת לביתי ולא רוצה כלום חוץ מחופש. הרופא כעס, הוציא אקדח מכיסו והוביל אותי ליער מאחורי תחנת הרכבת. הייתי בטוח שסופי הגיע.
 
"נכנסנו ליער והרופא תקף אותי בדברים: 'כשהיית חולה בבית רפואה, מי טיפל בך יפה? כשיצאת מבית הרפואה והחליפו לך תפקיד למקום מוגן ונוח, מי דאג לזה? מי דאג לקצר לך את העונש ולהשיג לך מסמכי שחרור? אתה יודע למה עשיתי זאת?'.
 
"תוך כדי שאלות, שלף האיש תמונה מכיסו ואמר: 'אתה רואה את האיש הזה? יש לו סוכנים רבים ברחבי סיביר. בכל פעם שאנחנו נתקלים ביהודי בצרה, אנו פועלים בשליחותו ומנסים לעזור ליהודי ככל האפשר'.
 
"הרופא הכניס את התמונה לכיסו ואמר: 'חזור לביתך ונסה שוב לעלות לישראל. שם כבר תדע מי האיש בתמונה'.
 
"בטח, אתה כבר מבין לבד מי היה האיש בתמונה", קרא הנהג את מבע הפנים של שמי. "זה האיש בתמונה ששלפתי לך אני מכיסי"...

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter