יג סיון התש"פ (05.06.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


חמישים שקלים ושרשרת ניסים
מזכירו הראשי של הרבי, הרב חיים מרדכי אייזיק חודקוב, הסביר לאליהו כי הגימטרייה של חמישים זו האות נ', ובגמרא נאמר כי מי שרואה אות זו בחלומו יזכה לניסים. "כנראה, הרבי רומז כי צפויים לך ניסים ונפלאות".

יט אדר התשע"ט (24.02.2019)

את תפילתו הראשונה במחיצת הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, לא ישכח אליהו תורג'מן לעולם. היה זה בשנת תשמ"א (1981). הרב נתנאל דרייפוס (ז"ל), מראשי הפעילים של חסידי חב"ד בנתניה, השפיע עליו להצטרף עמו לנסיעה, והשניים הגיעו יחד למרכז חב"ד העולמי בברוקלין, המוכר בשם '770' (מספר הבית של המקום).
 
השעה הייתה תשע בערב. אליהו הצטופף בין החסידים הנדחסים בתוך בית-הכנסת, וכעבור רגע קט נכנס הרבי. בעוד חוגר הרבי את עצמו באבנט, הוא הביט באליהו בעיניים חודרות. אליהו חש כאילו אחז בו שיתוק. גם לאחר שהסיר הרבי את מבטו מעליו, לא הצליח להוציא מפיו את מילות התפילה מרוב אימה.
 
המעמד המרטיט הבא של אליהו היה בחדרו הפרטי של הרבי. אליהו זכה ל'יחידות' – פגישה בארבע עיניים עם הרבי, במהלכה שאל בחרדת-קודש שאלות ספורות וקיבל עליהן תשובות. לקראת סיום, אמר לרבי כי הוא חוזר לישראל. הרבי הכניס יד לכיס הפנימי של בגדו העליון, שלף משם שטר של חמישים שקלים (ישנים) והעניק אותו לאליהו.
 
מזכירו הראשי של הרבי, הרב חיים מרדכי אייזיק חודקוב, הסביר לאליהו כי הגימטרייה של חמישים זו האות נ', ובגמרא נאמר כי מי שרואה אות זו בחלומו יזכה לניסים. "כנראה, הרבי רומז כי צפויים לך ניסים ונפלאות".
 
אליהו שב ארצה, וכמה חודשים לאחר מכן פרצה מלחמת 'שלום הגליל'. כקצין בחיל הנדסה, ציפה אליהו כי יימנה בין המתגייסים הראשונים. אך לא. קצין העיר היה גם הוא מופתע מכך שלא גייסו את אליהו.
 
חלפו יומיים, ועל דלת ביתו התדפקו אנשי המשטרה הצבאית. "אתה עצור בגין השתמטות!". אליהו הוכה בתדהמה. כל הסבריו כי לא קיבל כל צו לא הועילו מאומה, והוא הובל למחנה מעצר בחיפה.
 
בעת משפטו הצבאי, הטיח בו השופט בחומרה כי הוא מואשם בכך שעבר דירה מבלי לעדכן את רשויות הצבא, וכך השתמט מצווי מילואים. אליהו השתומם לחלוטין. "אדוני השופט, שנים על גבי שנים מגיעים עבורי צווי מילואים לדירה בה אני מתגורר כעת! וחוץ מזה, אם אכן עברתי דירה, כיצד בדיוק ידעו להגיע לכתובת הנכונה ולעצור אותי?!".
 
השופט הצבאי נאלם דום. הוא בדק ומצא כי הצדק עם אליהו ונאלץ לזכותו מכל אשמה.
 
משם, נשלח אליהו ישירות אל החזית בלבנון, ושם נעצב לשמוע כי רבים מחבריו לגדוד נהרגו בימים הראשונים למלחמה, בעת שנקלעו למארב. "יתכן מאוד, שכל התהליך המוזר שעברתי נועד לחסוך ממני את הסכנה והתופת", מעריך אליהו. "וזה היה רק הנס הראשון בשרשרת.
 
"בוקר אחד, לאחר לילה מתיש של פעילות צבאית, חזרנו לבסיס שמוקם סמוך לחזית. מלוכלכים ויגעים מיהרו כל החיילים להתקלח. אני, לעומתם, העדפתי להקדים להניח תפילין. אי אפשר היה לדעת מתי תהיה ההקפצה הקרובה, ולפיכך בראש ובראשונה רציתי לקיים את המצווה החשובה.
 
"עמי בגדוד שרת עולה מתורכיה. פיתחתי עמו קשר של ידידות ובהזדמנויות רבות הנחתי לו תפילין. הפעם תפסתי אותו כשהמגבת כבר על כתפו וכלי הרחצה בידיו. 'אחר כך', דחה אותי החבר. 'בוא נתקלח שנינו ואחרי זה נקיים את המצווה עם גוף נקי".
 
"משהו בלתי מוסבר גרם לי להתעקש: 'לא! קודם נניח תפילין ואחרי זה נתקלח'.
 
"לא הועילו ההפצרות של חברי. עמדתי על שלי – והוא 'נכנע'. התרחקנו מאזור המקלחות, והתחלתי לכרוך על ידו את רצועת התפילין. תוך כדי כריכה, החריד את המחנה פיצוץ עז! מסתבר, כי המחבלים טיווחו את המחנה וירו פצצת מרגמה שפגעה ישירות במקלחות וריסקה אותן. נקל לשער מי היה קורה אילו נשארנו שם...
 
"הנס הבא התחולל באחד הלילות הסמוכים. לילה שלם שהינו, שיירת טנקים ונגמ"שים, במרחק שלוש-מאות מטרים בלבד משיירת שריון סורית. פשוט חשבנו שאלה טנקים שלנו גם כן... לפנות בוקר, קלטנו את הטעות – וגם הם זיהו אותנו. הקדוש-ברוך-הוא ברוב רחמיו סייע לנו להיות זריזים מהם והזדרזנו לחסלם.
 
"כמה ימים לאחר מכן שוב נענו בשיירה. הנוהל המקובל הוא שנגמ"שים של חיל הנדסה מפלסים את הדרך לטנקים. אך הפעם משום מה התעקשו הטנקיסטים להקדים אותנו, וקיבלו על כך אישור מהמפקדה הראשית. כאשר הגיע הטנק הראשון לקטע כביש הסמוך לתהום, נחרדנו לשמוע קול נפץ אדיר. מחבלים שארבו בתהום, ירו טיל לכיוון הטנק – אך החטיאו והטיל התפוצץ מטרים ספורים לפני הטנק. מיד השיב הטנק אש וחיסל את המחבלים. אלמלא התעקשות הטנקיסטים להקדימנו, היינו אנחנו שבנגמ"שים בדיוק במקום בו התפוצץ הטיל.
 
"אני בטוח", מסיים אליהו את תיאור שרשרת הניסים, "כי בזכות השטר מהרבי, שהיה צמוד אליי, ניצלנו בכל ההזדמנויות".


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter