י סיון התש"פ (02.06.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


המנהל האמתי
המנהל החדש, שהיה שפוט בידי אותם הורים, נתן בידיו של הרב אלפרוביץ' מכתב פיטורין. הוא ניסה להסתתר מאחורי הטיעון שכביכול התקבלה החלטה לרענן את הצוות עם כוחות צעירים.

כה תשרי התשע"ט (04.10.2018)

שתי משרות עמדו על פרקו של הרב ירחמיאל אלפרוביץ'. הוא התלבט לאיזו מהן לפנות.
 
היה זה בשנת תשי"ג (1953). הרב אלפרוביץ', אז אברך צעיר, שהאהבה להוראה ולחינוך זרמה בעוז בעורקיו. ארבע שנים קודם לכן, זכה לקבל מהרבי הקודם מליובאוויטש, כבוד קדושת אדמו"ר הריי"צ (רבי יוסף יצחק) ברכה להעמיד תלמידים טובים ומוצלחים בלימוד וביראת-שמים. הברכה הוכיחה את עצמה, ובתוך זמן קצר בתפקידי חינוך מזדמנים שמצא לעצמו, יצא לו שם של מחנך מיוחד ומבוקש.
 
לקראת שנת הלימודים הבאה, פנו לרב אלפרוביץ' ממרכז 'החינוך העצמאי' בהצעה לקבל משרת חינוך במוסד שלהם במרכז בני-ברק. ההצעה השנייה הגיעה מהרב אהרון-מרדכי זילברשטרום, שניהל באותם ימים את בית-ספר חב"ד בכפר סבא, וחפץ ברב אלפרוביץ' כמורה בצוות שלו.
 
הרב אלפרוביץ' הריץ את ההצעות לפתחו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, והרבי השיב בצורה מרומזת, כי בכל מקום בו יימצא, שייצור סביבה חסידית.
 
הבין הרב אלפרוביץ' כי הרבי מכוון אותו לעבוד במקום שאינו שייך במוצהר לחסידות, ונענה אפוא בחיוב להצעת מרכז 'החינוך העצמאי'.
 
שנת הלימודים נפתחה ונמשכה בהצלחה מרובה. ההנהלה הייתה מרוצה, ההורים גם כן, וגם הילדים חבבו את מורם המסור וכינו אותו 'המורה המתוק שלנו'. מנהל 'החינוך העצמאי' באחד השלבים, הרב גרוסברד מירושלים, נהג לכנות בחביבות את כיתתו של הרב אלפרוביץ' "חיידר חב"ד". והוא די צדק: על קירות הכיתה היו תלויות תמונות של אדמו"רי חב"ד ובכלל שררה בכיתה אווירה חבדי"ת מובהקת, כפי שהורה הרבי. 
 
עשרות שנים עשה הרב אלפרוביץ' חיל בעבודת-הקודש וזכה לגיבוי מלא מכל הכיוונים. האידיליה הזו נמשכה עד שנת תשמ"ט (1989). באותה שנה הצליחה קבוצה של הורים שלא אהבו את חסידות חב"ד להשתלט על ועד ההורים של בית-הספר. היה ברור כי לא ירחק היום שהם יפעלו לפיטוריו של הרב אלפרוביץ'.
 
ואכן, ימים מספר לפני תחילת שנת הלימודים  הבאה, הגיעו כמה מאותם הורים ואמרו לרב אלפרוביץ' כי גמרו אומר להביא לפיטוריו. האמת הייתה, כי מנהל בית-הספר הכיר בערכו של הרב אלפרוביץ' ולא נכנע לתכתיביהם של ההורים הבריונים. אך ההורים מצדם לא נתנו לדבר לעמוד בדרכם והצליחו להחליף את המנהל!
 
המנהל החדש, שהיה שפוט בידי אותם הורים, נתן בידיו של הרב אלפרוביץ' מכתב פיטורין. הוא ניסה להסתתר מאחורי הטיעון שכביכול התקבלה החלטה לרענן את הצוות עם כוחות צעירים.
 
באותו יום היה הרב אלפרוביץ' נתון בסערת רגשות עצומה. הוא התיישב לכתוב מכתב לרבי על כל המעללים של ההורים השרלטנים וצרף למכתבו העתק ממכתב הפיטורין שקיבל. כעבור כמה ימים התקשרו לרב אלפרוביץ' ממזכירות הרבי ומסרו לו כי הרבי אמר שהוא יישאר במקום עבודתו ואיחל לו הצלחה רבה.
 
אחרי שבוע ימים פגש ברב אלפרוביץ' יהודי ששורשיו בחסידות ויז'ניץ. "בני בא ללמוד אצלך בשנה הקרובה", הכריז הלה בפאתוס.
 
"זו קצת בעיה", חייך הרב אלפרוביץ', "כי לפי שעה אני מחזיק מכתב פיטורין". הרב אלפרוביץ' סיפר לבן שיחו את קורות החודשים האחרונים והאיש נחרד עד עמקי נשמתו.
 
"כבר מחר, בשעת בוקר מוקדמת, אהיה במשרדים הראשיים של 'החינוך העצמאי'", קרא אותו אבא בנחישות. "אני אדאג לכך שתישאר בתפקידך".
 
הרב אלפרוביץ' היה ספקן לגבי מידת ההצלחה של האיש. והנה, כעבור יומיים ניגש אליו המפקח של בית-הספר בו עובד, הרב נוימן ואמר: "דע לך שאין לאיש זכות לפטר אותך. אתה נשאר אצלנו!".
 
וכך היה. בשנת הלימודים הבאה המשיך הרב אלפרוביץ' בתפקידו כימים ימימה.
 
כעבור שנה, הצליחו אותם הורים אלימים להביא שוב להחלפת ההנהלה בבית-הספר, הכול במטרה להביא לפיטוריו של הרב אלפרוביץ' ועוד קבוצת מורים, שכל 'חטאם' מסתכם בהיותם חסידים. באותו זמן שהה הרב אלפרוביץ' בבית בנו שבניו-יורק, ואחד מאותם הורים העז להתקשר לשם כדי להטיח בפניו של הרב אלפרוביץ', כי "לקחנו כעת מנהל חדש ואין לך לאן לחזור!".
 
גם הפעם מיהר הרב אלפרוביץ' לעדכן את הרבי. הרבי שמע, צחק ואמר רק שתי מילים: "בהוספה להצלחה".
 
מיותר לציין כי אכן גם בפעם הזו לא צלחה מזימתם של ההורים הרעים. הם לא ידעו כי למנהל החדש שהביאו יש אח חסיד חב"ד שפיתח בלבו פינה חמה לחסידות ובוודאי שלא יעלה בדעתו לפטר מורה מוצלח בגלל שהוא חסיד.
 
הרב אלפרוביץ' שהמשיך את עבודתו עוד כמה שנים באותו בית-ספר, זכה להיווכח שוב ושוב כיצד יושב הרבי בניו-יורק ומצודתו פרושה גם על בתי-הספר של 'החינוך העצמאי' בארץ ישראל.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter