כד תמוז התש"פ (16.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


מזוזות בדיוור נסי
אפרת חלמה כי לנוכח הפלא המוחשי, ייאות אביה לשתף עמה פעולה ולקנות מזוזות. אך לשווא. אביה לגלג על כל העסק. "די לי בכך שאיני מפריע לך לחיות אחרת ממני. אל תצפי כי אלך אחרייך ואנהג במנהגייך!".

כו תמוז התשע"ח (09.07.2018)

ייחוס מפואר לה לאפרת שוחטמן: מצד אימה היא מצאצאי בעל 'בן איש חי', רבי יוסף חיים מבגדד. אולם ייחוס זה כלל לא ניכר בחינוך שקיבלה.
 
לאחר שסיימה אפרת את לימודיה בבית הספר היסודי בהצטיינות, התכוונה לעבור ללמוד בקיבוץ. היא כבר עברה בהצלחה את מבחני הקבלה. אבל פתאום, ממש בלי להתכוון, השתנתה התוכנית.
 
ביום בהיר אחד, במהלך החופש, נקשו על דלת ביתה של אפרת שני אברכים חרדיים. "הגענו מהעיר צפת", סיפרו. "לאחרונה נפתחו שם מוסדות חינוך איכותיים עם תנאי פנימייה מלאים. באנו להציע לכם לרשום את בתכם?", נח מבטם על אפרת.
 
"אפרת?", תלתה האם מבט שואל בבתה, "רוצה להכיר דתיים מקרוב?".
 
"כן", השיבה אפרת בספונטניות. סתם, מתוך סקרנות להכיר את אלה מקרוב.
 
אפרת הגיעה לקייטנת היכרות בצפת ונהנתה מאוד. עוד יותר מאשר נהנתה באווירה הקיבוצית. כך, בשנה הבאה, הפכה לתלמידה מן המניין בבית-הספר העל-יסודי "בית חנה" של חב"ד.
 
אפרת התקדמה עקב בצד אגודל. לאט לאט החליפה את כל מלתחתה בביגוד צנוע והולם, תרגלה את הלכות הכשרות ושמירת השבת, עד שראתה את עצמה שייכת ממש לסביבה בה נמצאת.
 
בבית, קיבלה תמיכה אך ורק מאימה. בעיני אביה היא הייתה לצנינים. בשבתות חופשה הייתה אפרת מקדשת לעצמה על כוס מיץ ענבים, בוצעת חלה ואוכלת אותה עם טונה. מהתבשילים בבית השתדלה להתנזר, מטעמי כשרות.
 
כעבור תקופה, זכתה אפרת לחוות נס של ממש. זה התחיל בבוקר אחד, בו התעוררה וגילתה כי כל גופה מלא פצעים. היא פיתחה חום גבוה וכאבים עזים הלמו בראשה. רופאים לא הצליחו לאבחן בוודאות את פשר הפצעונים, ואפרת והוריה לא ידעו את נפשם מרוב פחד ודאגה.
 
הגיע רגע של אמת, אמרה אפרת בלבבה. כעת אבקש ברכה מהרבי מליובאוויטש מלך המשיח ובוודאי ארפא, ואולי זה יזיז משהו בליבו של אבי, טוותה חלומות.
 
אפרת שלחה לרבי מכתב באמצעות הפקס, ובתוך שעות ספורות הגיעה תשובה מהרבי: "לבדוק את המזוזות. אזכיר על הציון" (הציון הוא קברו של הרבי הקודם מליובאוויטש, כבוד קדושת אדמו"ר הריי"צ (הרבי יוסף יצחק)).
 
בביתה של אפרת היו מזוזות. אפרת שיערה כי ידיה של אימה בדבר. היא הסירה את בתי המזוזות מעל המשקופים שבביתה, ופתחה אותם כדי להעביר את הקלפים להגהה. אלא שנחסך ממנה הצורך להגיע לסופר מגיה. בתוך בתי המזוזה לא היו קלפים אלא ניירות דהויים. ובמילים אחרות: לא היו שם בכלל מזוזות!
 
מה יהיה עכשיו? תהתה אפרת. היא ידעה כי אין סיכוי שאביה יואיל לממן רכישת מזוזות חדשות, ובאמתחתה לא היה די כסף לכך.
 
למחרת בבוקר כבר התחולל הנס. כאבי הראש העזים של אפרת נחלשו בפתאומיות וגם הפצעונים החלו להגליד. באותה הפתעה שהופיעו, כך גם נעלמו.

אפרת חלמה כי לנוכח הפלא המוחשי, ייאות אביה לשתף עמה פעולה ולקנות מזוזות. אך לשווא. אביה לגלג על כל העסק. "די לי בכך שאיני מפריע לך לחיות אחרת ממני. אל תצפי כי אלך אחרייך ואנהג במנהגייך!".
 
חלפו שבועות, נקפו חודשים, ואפרת הילכה מתייסרת על כך שאפילו בפתח חדרה אין מזוזה. יום אחד סידרה אפרת את המטבח ומבטה נתקל בתמונה קטנה של הרבי, אותה הביאה לבקשת אימה. היא הביטה בפני הרבי ומעיניה החלו לזלוג דמעות. "רבי", לחשה בלא קול, "עזור לי! כל שאני מבקשת הוא שתיקבע לפחות מזוזה כשרה אחת בביתנו".
 
לפתע נשמעו נקישות בדלת. "יבוא", קראה אימה של אפרת. הדלת נפתחה ונכנס בעדה יהודי בעל חזות חרדית. "באתי להתקין את המזוזות", הודיע בלי לשאול, ומיד פנה למלאכה. "בידו אחת פטיש, בשנייה מזוזות. חיש מהר עבר מפתח לפתח וקבע את המזוזות, בעוד אפרת ואימה מביטות בו מוכות הלם.
 
"את הזמנת אותו?", שאלה האם את אפרת.
 
"ל..לא", גמגמה אפרת. היא סיפרה בהתרגשות לאימה על תפילתה החרישית שנשאה רגעים ספורים קודם לכן, והאם נסחפה גם היא בהתרגשותה. 
 
"מי שלח אותך לכאן?", לא הצליחה האם להתאפק מלשאול את האיש.
 
האברך החזיר לה מבט תמה: "מה זאת אומרת? אתם הזמנתם אותי!". 
 
הסתבר, כי הוזמן על ידי אחת ממשפחות השכנים לקבוע ביתם מזוזות, והוא טעה בדלת. הוא פשוט ראה שאין מזוזה בפתח ושיער כי הגיע לכתובת הנכונה. האיש נבוך מאוד ולא ידע כיצד להתנצל.
 
"אינך צריך להתנצל. לא בכדי הגעת דווקא אלינו בדיוק בעיתוי הזה", אמרה לו האם. לאחר ששילמה את מחירן המלא של מזוזות, היא סיפרה לו את סיפורה המדהים של אפרת...


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter