ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


בקשה מפתיעה
הסיפור הדליק נורה אדומה במוחו של יצחק-צבי. כרטיס הטיסה המקורי שלו עצמו עדיין היה שמור באמתחתו והוא רץ לבדוק אותו. כן, הוא לא טעה. גם הוא היה אמור לעלות על המטוס שנחטף – אילולי ביקשו הרבי לדחות את הטיסה...

כ סיון התשע"ח (03.06.2018)

כבר מילדות חלם יצחק-צבי לייטמן לעסוק בדפוס. כאשר בגר והיה לנער, חיפש עבורו אביו מסגרת דתית בה למדים את המקצוע הנחשק עליו, וכך הגיע יצחק-צבי לבית-הספר למלאכה בכפר חב"ד.
 
במשך ארבע שנים למד יצחק-צבי בכפר חב"ד. במהלכן, במקביל למקצוע שרכש, ספג מהרבנים והמדריכים ערכים, יראת-שמיים ואהבה גדולה לרבי מליובאוויטש מלך המשיח.
 
לאחר שנישא והקים את ביתו, מצא יצחק-צבי עבודה במקצועו בפתח תקווה, שם גם קבע את מקום מגוריו. הוא התמיד לשמור על קשר חם עם מחנכיו מכפר חב"ד והתייעץ עמם על כל צעד מהותי בחייו.
 
אחת לשנה נהג להגיע לכפר חב"ד – למסיבת בוגרים שנתית. הוא אהב לשוב ולהסתופף באווירה הייחודית למקום וגם ליהנות מהמפגש עם חברים ותיקים.
 
בכל אירוע כזה התקיימה הגרלה בין הבוגרים על כרטיס טיסה לחצר הרבי. באחת הפעמים עלה הוא בגורל. היה זה לפני למעלה מארבעים שנה. התרגשות גדולה לפתה אותו. סוף סוף יזכה להיפגש פנים מול פנים עם הרבי, אותו כל-כך מעריך ומעריץ!
 
רווח צדדי שתכנן יצחק-צבי להפיק מהנסיעה היה מפגש עם קרובי משפחה רבים מצד אביו, המתגוררים בניו-יורק. תכנית שכמעט לא יצאה אל הפועל, משום שכאשר הגיע אל הרבי נכבש לגמרי מדמותו הנאצלת, עד כדי כך שממש התקשה לוותר על כל רגע של שהייה במחיצת הרבי.
 
בימים הראשונים לבואו, התקבל יצחק-צבי לפגישת 'יחידות' בחדר הרבי. באותו יום טבל יצחק-צבי במקווה, כפי שהודרך על-ידי חסידים, למד חסידות והרבה לומר פרקי תהילים.
 
לכבוד המאורע לבש יצחק-צבי 'מדים חסידיים' – כובע וחליפה. הוא הכין דף שלם עם בקשות. בראשן הייתה בקשת ברכה לרפואת אמו, שבאותם ימים ממש שכבה על ערש דווי. האמת הייתה שמצדו חשב לדחות את הטיסה. אמו הייתה זו שדחפה אותו לנסוע ולבקש ברכה עבורה. הרופאים כבר לא נתנו לחייה שום סיכוי.
 
דקות ספורות לפני שעמד להיכנס, ניגש אל יצחק-צבי מזכירו של הרבי ושאלו אם הכין פתק עם בקשות. יצחק-צבי שלף מכיסו את הדף והראהו למזכיר.
 
"בשום פנים ואופן לא", הגיב המזכיר למראה הדף הגדול והמלא. הוא שלף מכיסו פנקס קטן, תלש ממנו דף, אותו הגיש ליצחק-צבי ואמר: "כתוב למעלה באיזו שפה אתה רוצה שהרבי ידבר עמך, ותציין בקצרה את שמות האנשים היקרים לך ומהות הבקשה עבורם. יצחק-צבי ציית ללא אומר
 
שעה שנכנס אל הקודש, אחזו ביצחק-צבי חיל ורעדה. הרבי פתח בהעתרת ברכות, שאת רובן לא הצליח יצחק-צבי לשמוע מרוב התרגשות. בחלוף דקה נפתחה הדלת, ויצחק-צבי ראה כי הרבי מביט אל הפתח ומניע את ראשו לאות לאו. היה זה המזכיר שרצה כבר להוציאו, אך הרבי סימן להשאירו.
 
פתאום הפתיע הרבי את יצחק-צבי בשאלה: "האם הכנת פתק ארוך יותר?".
 
יצחק-צבי הוכה בהלם לנוכח רוח-הקודש הגלויה. עיניו החלו ממש לזלוג דמעות. הוא הוציא מכיסו את הדף המקורי הארוך והגישו לרבי. הרבי רפרף עליו במבט בזק והחל לברכו על כל מה שביקש. בעיקר הרעיף הרבי ברכות על האם, שתזכה להבריא ממחלתה ולהאריך ימים.
 
בסיום ה'יחידות' פתח הרבי מגירה, הוציא מתוכה שלושים דולר והגישם ליצחק-צבי. "עשרה דולרים תיתן לצדקה, בעשרה נוספים תקיים התוועדות בכפר-חב"ד ואת היתר תיקח עבור בני המשפחה".
 
לקראת חזרתו לארץ-הקודש, ביקש יצחק-צבי להיכנס בשנית אל הרבי. הוא התקבל ביום בו אמור היה לטוס. הרבי שאל את יצחק-צבי מתי מועד הטיסה, וכששמע – ביקש מיצחק-צבי לדחות את הטיסה בכמה ימים. הרבי לא הסביר מדוע, אך יצחק-צבי ידע כי כשהרבי מבקש – מבצעים מבלי להקשות קושיות.
 
כעבור כמה ימים עלה יצחק-צבי על מטוס והגיע לארץ. דחיית הטיסה נותרה מבחינתו בגדר תעלומה. בינתיים, הוא שמח להיוודע כי חל שיפור מפתיע במצב אמו והיא הולכת ומתחזקת, לפליאתם הרבה של הרופאים. האימא החלימה וזכתה לחיות 11 שנים נוספות, כנגד כל הסיכויים.
 
זמן קצר לאחר מכן התפרסם בכלי התקשורת נס ההצלה של אריאל שרון על ידי הרבי. כנופיית מחבלים של אש"ף חטפה מטוס שהמריא מניו-יורק והנחיתה אותו באלג'יר, משום ששרון היה אמור להימצא עליו. שרון נמנע מלעלות על המטוס רק בגלל שסמוך למועד הטיסה נפגש עם הרבי והרבי עכבו בחדרו.
 
הסיפור הדליק נורה אדומה במוחו של יצחק-צבי. כרטיס הטיסה המקורי שלו עצמו עדיין היה שמור באמתחתו והוא רץ לבדוק אותו. כן, הוא לא טעה. גם הוא היה אמור לעלות על המטוס שנחטף – אילולי ביקשו הרבי לדחות את הטיסה...


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter