כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


התחייבות מול התחייבות
הנס הכי גדול קרה לאחר מכן: בורט החליט לאמץ את שמירת התורה והמצוות כדרך חיים. "אם הרבי מליובאוויטש היה מסוגל אפילו להתחייב לעיתוי בו יקרה המהפך – אני חש כי גם עליי להתחייב".

טו סיון התשע"ח (29.05.2018)

פיליפ ואיליין בראון המתינו לתורם אצל פקידת רווחה. הם החליטו לאמץ ילד, לאחר שקיבלו חוות דעת רפואית לפיה אין סיכוי כי יזכו בילדים משלהם.
 
ארגון הרווחה פעל במקום מגוריהם – קליבלנד, ארצות הברית. כיהודים, רצו פיליפ ואיליין לאמץ ילד יהודי דווקא, למרות שהפקידה הכינה אותם לקושי שבדבר. להערכתה, זה עלול לקחת זמן רב. "אפילו שלוש שנים ויותר". הם מצדם היו מוכנים לחכות.
 
בינתיים, עברו הבראונים בדיקה קפדנית מטעם ארגון הרווחה. מצבם הפיננסי נחקר לעומק, כמו גם מצבם החברתי. במקביל התבקשו להגיש המלצות על עצמם מכל מי שעולה בדעתם. 
 
באותה עת, התגוררו פיליפ ואיליין מול ביתם של שלוחי הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, הרב זלמן ורעייתו שולה קייזן. בכל פעם שהרב זלמן ראה את פיליפ, נהג לקדמו בברכת שלום ידידותית ולהזמינו יחד עם רעייתו לסעודת שבת. 
 
פיליפ לא בדיוק ידע איך 'אוכלים' ארוחה בחברת רב אורתודוכסי מזוקן ולכן התחמק בכל פעם בצורה כזו או אחרת. כעת, עלה רעיון במוחו. הוא ואיליין ייענו להזמנה הקרובה, ואת ההתחברות עם הרב ינצלו כדי לקבל ממנו המלצה לוועדת האימוץ!
 
כך מצאו את עצמם פיליפ ואיליין מסבים אל שולחן השבת אצל משפחת קייזן ומספרים את סיפורם האישי. באותה שבת שמעו לראשונה על הרבי מליובאוויטש ועל המופתים הרבים שמחוללות ברכותיו. "אתם מוכרחים לבקש את ברכת הרבי", אמר להם הרב קייזן. 
 
בני הזוג בראון נרתעו. הם היו בטוחים כי כדי לקבל ברכה מהרבי עליהם להתחיל לשמור מצוות. הרבנית קייזן הסבירה להם כי הרבי אוהב ומברך כל יהודי ולא משנה היכן הוא אוחז מבחינת קיום המצוות. "אם כי מומלץ שאכן תקבלו על עצמכם לפחות החלטה טובה אחת בתחום, כדי שתהיו ראויים שהברכה תחול עליכם".
 
פיליפ ואיליין נכנעו 'חלקית'. הם הסכימו לבקש ברכה, אך בלי שיקבלו על עצמם שום התחייבות דתית. לאחר כמה שבועות הגיעה תשובתו של הרבי, ובה הצעה לבני הזוג לשמור על מצוות טהרת המשפחה.
 
זו הייתה בקשה כבדה לדעתם של פיליפ ואיליין. הם העריכו את עצם התייחסותו של הרבי אליהם, אולם לא הרגישו בשלים לקבל על עצמם אף פרט אחד בשמירת מצוות. הם לקחו אפוא את מכתבו של הרבי וגנזו אותו.
 
באותה עת, במסגרת הבדיקות של ארגון הרווחה, הגיע נציג לביקור בביתם. הוא ביקש להכיר את הבית שעתיד לקלוט את הילד המאומץ. הנציג התקבל בחביבות האופיינית לזוג, אולם לאחר כמה דקות התפוגגה החביבות ונעלמה. הלה חיטט ונבר בכל פינה בבית; פתח מגירות, הזיז ספות והגיע אף לאחורי מדפי הספרים בספרייה! כאשר עזב, היו הבראונים המומים. כך עומדים לבחון אותם עם זכוכית מגדלת?
 
דבר אחד חיובי יצא מהביקור: איליין הציעה לפיליפ בחגיגיות לנסות את 'טהרת המשפחה'. "זה נראה לי יותר קל מהעיניים החטטניות שיעיקו לנו".
 
זמן מה לאחר מכן, קיבלו מהארגון ידיעה משמחת כי נמצא עבורם ילד לאימוץ. תגובתם הייתה: "תודה, אבל איננו מעוניינים כבר". הם פשוט היו כבר בדרך לחבוק ילד משלהם, עצמם ובשרם...
 
בהזדמנות, יצא לפיליפ לשוב ולעיין במכתבו של הרבי אליהם. הוא שם לב כי הרבי ציין שבחודש מסוים הם ישמעו בשורות טובות, ובדיוק בחודש זה נולד בנם הבכור.
 
מספר חודשים לאחר מכן, זכתה משפחת בראון להיחשף לישועה נוספת מברכת הרבי. אמו של פיליפ חלתה קשה ומצבה הידרדר במהירות. היא איבדה הכרה ורופאה העריך כי אפילו אם תתעורר, תחיה כצמח עד סוף ימיה. 
 
הרבנית קייזן, שהגיעה לבקר את משפחת בראון ליד מיטת האם בבית הרפואה, הציעה להם לבקש את ברכת הרבי. אחיו של פיליפ, בורט, לא קלט על מה היא מדברת. אמם גוססת מול עיניהם, אבלם עומד להפוך בכל רגע לעובדה מוגמרת, והרבנית הזו – במקום לבכות עמם, שולחת אותם לאיזה רבי?!
 
כאשר זיהתה הרבנית קייזן את תחושתם, בחרה לבקש במקומם את הברכה עבור האם. בתוך זמן קצר הגיע מענה מהרבי ובו בקשה למסור למשפחה כי אין מקום לדאגה. על הרופאים לחזור על הבדיקות וכך ייווכחו שחלה טעות. בבוקר, הכול יהיה בסדר גמור, הבטיח הרבי.
 
האם תשובתו של הרבי הרגיעה את משפחת בראון? ממש לא! במיוחד בורט לא הצליח להבין כיצד רב בניו יורק מעודכן במצבה של אמו יותר מהרופאים המטפלים בה.
 
אך הבוקר שהגיע הוכיח בדיוק מי מעודכן במצב. האימא בראון התעוררה וביקשה כוס קפה ואת עיתון הבוקר...
 
הנס הכי גדול קרה לאחר מכן: בורט החליט לאמץ את שמירת התורה והמצוות כדרך חיים. "אם הרבי מליובאוויטש היה מסוגל אפילו להתחייב לעיתוי בו יקרה המהפך – אני חש כי גם עליי להתחייב".


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter