טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


עסקה יהודית מובהקת
פיטר, שכאמור מתעניין ביהדות ידע היטב מה הן תפילין. מסתבר שהוא היה כמה פעמים בארבע אמותיו של הרבי כדי להתברך. "פיטר אתה מוכרח להניח תפילין. בפעם הבאה שתגיע אל הרבי, בקש מחסידים כי יניחו לך תפילין".

טז אייר התשע"ח (01.05.2018)

שמו פיטר אבל מילדות הדביקו לו את הכינוי קוקי. תחת ניהולו של פיטר-קוקי נמצאת חנות רהיטים, אי שם במטרופולין הענק ניו-יורק. סימני ההיכר המובהקים של קוקי הם סימפטיה והומור. הוא מצליח להעלות חיוך על פניו של כל מי שנכנס לחנות. "תארו לעצמכם איך מרגיש פורטוריקני מגודל כמוני, שמנסה להרגיש גברי, אך לא מצליח להיפטר מהכינוי הילדותי 'קוקי'?".
 
משפט זה, למשל, היה אחד הראשונים שהשמיע פיטר ליהודית ודבורה כהן, אם ובת מרוגשות שעמדו שבוע וחצי לפני חתונת הבת ועברו את מפתן חנותו במסגרת מסע חיפוש רהיטים לבית החדש. פיטר הציע להן ספה, שולחן וכסאות במחיר סביר, אולם השתיים רצו לבדוק בעוד חנויות ולהשוות מחירים. בסוף היום חזרו אליו, כי נוכחו לדעת שמחיריו אכן הוגנים. אך החנות כבר הייתה סגורה.
 
יהודית שלפה את כרטיס הביקור שקיבלו מפיטר, עליו הופיע מספר הטלפון הנייד שלו. היא התקשרה ופיטר נענה באדיבות יוצאת דופן לשוב ולפתוח את החנות למענן.
 
פיטר סיכם את פרטי הרכישה, ערך חשבונית והגישה ליהודית כדי לחתום במקום המסומן. פתאום היססה לרגע, מהורהרת. "אדון פיטר", ניסתה לשוב ולמדוד את הדופק של המוכר, "הנך רואה שבתי ואני 'ירוקות' בכל הנוגע לקניית רהיטים. כיצד תוכיח לנו שאמנם מחיריך הוגנים?".
 
חיוך עלה על פני פיטר. "הרשו לי להראות לכן תמונה של המלאך הגואל שלי, ואז בוודאי תבטחו בי", אמר ותוך כדי דיבור שלף את ארנקו מכיסו. ממקום מושבן זיהו יהודית ודבורה תמונה של שני ילדים חביבים. "כן, ילדיי הם מלאכים גואלים", שילח פיטר חיוך שובב, "אולם אני מבקש להראות לכן תמונה אחרת".
 
הוא התכוון לתמונה של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, שנחה אחר כבוד בתא הפנימי של הארנק. התדהמה שפשטה על פניהן של יהודית ודבורה הייתה מושלמת. "תגידו שלא הפתעתי אתכן".
 
הן לא יכלו לומר זאת. הפתעתן הייתה מושלמת. "מה לפורטוריקני כמוך ולקדוש יהודי?", שאלוהו.
 
פיטר שמח להסביר: "אכן, אני בן לאם נוצרייה ואב הינדי. אולם אבי לימדני לכבד ולהעריץ אנשים קדושים מכל דת. כשעבדתי בסניף החנות בברוקלין, ראיתי בהזדמנויות שונות פליירים עם תמונתו של האיש הזה. התחלתי להתעניין אודותיו, ויום אחד – אין לי מושג למה – החלטתי כי מתאים לי שתמונתו תשכון בתוך ארנקי.
 
"אני מוכרח להודות לפניכן, כי מאותו רגע חוויתי רק דברים חיוביים בחיי". פיטר עצר לרגע את המונולוג האישי, כמו נתן ליהודית ודבורה לעכל את מה שסיפר.
 
"כמה וכמה פעמים שוחחתי עם קליינטים יהודים על יהדות. מנהל החנות בברוקלין הוא יהודי ובפתח החנות עמדה מזוזה. מדי פעם נגעתי בה בשעה שנכנסתי לחנות ואנשים לעגו לפורטוריקני כמוני שנמשך לאביזרים יהודיים. אבל אני כבר מחוסן מגיחוכים. עברתי הרבה כאלה", קרץ פיטר בעיניו.
 
"בשלב מסוים החלטתי להתעניין בשורשי משפחתי וגיליתי שיש בי משהו יהודי". פיטר שב ועצר, נהנה לראות את הסקרנות על פניהן של שתי לקוחותיו. "הסבא רבה מצד אבי נולד בספרד, לאב יהודי ואם מוסלמית. אחר כך מצאתי כי גם הסבתא רבה מצד אמי הוא יהודייה שבאה מספרד".
 
יהודית ודבורה החליפו מבטים. "מר פיטר", התעניינה יהודית בזהירות, "הסבתא רבה שמצד אמך היא אימא של אימא שלה, או אימא של אביה?".
 
"של אימא שלה", ענה פיטר. "אך מה זה משנה?".
 
"מר פיטר", נעמדה יהודית כשכולה נרגשת, "אתה יהודי! יהודי טהור! היהדות נקבעת על פי האם, ומכיוון שאמך בעצם יהודייה – גם אתה יהודי!". פיטר נראה נרגש מאוד. יהודית החליטה להמשיך להכות בברזל בעודו מלובן ותיארה  לפיטר מה הן תפילין.
 
פיטר, שכאמור מתעניין ביהדות ידע היטב מה הן תפילין. מסתבר שהוא היה כמה פעמים בארבע אמותיו של הרבי כדי להתברך. "פיטר אתה מוכרח להניח תפילין. בפעם הבאה שתגיע אל הרבי, בקש מחסידים כי יניחו לך תפילין".
 
מיותר לציין כי יהודית ודבורה חתמו על עסקת הרהיטים עם פיטר, היהודי שחשב כי הוא פורטוריקני ובאותו ערב גילה מיהו. אולם בזאת לא תם הקשר ביניהם. יהודית לא חיכתה שפיטר יגיע אל תפילין, אלא דאגה שתפילין יגיעו אליו. היא תיווכה בין פיטר לבין אברך חסיד חב"ד, שבא אליו, הניח עמו תפילין ולימדו את עיקרי היהדות".
 
"לא פלא שהגענו אליך", אמרה יהודית בהזדמנות לפיטר. "הרבי, שתמונתו נמצאת בארנקך, דאג לנשמתך ולכן הוליך את רגלינו להגיע דווקא אליך, להכיר אותך ולהכיר לך את עמך".
 
"אני מאמין", אמר פיטר, "אני מאמין בזה".


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter