כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


ניצחונן של ברכה ואמונה
ואמנם, למחרת התחוללה התפנית. הכליות חזרו לעבוד בזו אחר זו וגם בריחת הדם מגופו של ויקטור נעצרה. ניכר היה בעליל כי מתרקם לו תהליך ריפוי לא טבעי.

ז אייר התשע"ח (22.04.2018)

היה זה מוצאי שבת. ויקטור חסן יצא מביתו שבשכונת רמות בירושלים אל בית אמו. הוא הלך רגלית בדרך עפר לא סלולה, ולרוע מזלו עברה במקום מכונית נהוגה בחוסר זהירות בידי ערבי תושב מזרח ירושלים. המכונית פגעה בוויקטור בעוצמה והוא הועף באוויר ונחבט קשה על סלע גדול.
 
רעייתו של ויקטור, אורה, המתינה בבית לשובו. כאשר התארך הזמן, התקשרה לבית האם לברר מדוע מתעכב. "ויקטור? בכלל לא היה כאן היום", אמרה אמו.
 
לבה של אורה החסיר פעימה, אולם היא לא איבדה עשתונות. בטרם הודיעה למשטרה על היעדרותו של ויקטור, החליטה לבדוק בעצמה בחדרי המיון של המרכזים הרפואיים בירושלים. ואכן תחושותיה לא הטעו אותה. היא גילתה את בעלה ב'הדסה הר הצופים', שוכב במיטה, מלוכלך ומבולבל לגמרי. נהג מונית מזדמן הבחין בו והואיל לפנותו לכאן.
 
הבדיקה הרפואית שעבר ויקטור הייתה שטחית מאוד. למרות שהתלונן על כאבים עזים בצוואר ובעמוד השדרה, לא ייחסו לכך הרופאים חשיבות. "אין לך שום דבר", פטרוהו. "לכל היותר, תעשה פיזיותרפיה כמה פעמים בשבוע והכאבים יחלפו".
 
ויקטור ואורה חזרו הביתה, כשוויקטור התפתל מכאבים ואורה – מחרדה. למחרת, הפך ויקטור לחצי משותק. הוא שכב במיטה ובקושי הצליח להניע אבר.
 
אורה החליטה לחזור עם ויקטור לחדר מיון, הפעם ב'הדסה עין כרם'. כאן הרופאים התייחסו למצב בחומרה רבה. הם זיהו כי התפרקו לוויקטור חוליות רבות בעמוד השדרה וכי עליו לעבור בדחיפות ניתוח מציל חיים.
 
לאחר התייעצות עם המשפחה הקרובה, חתמה אורה על הסכמה לניתוח. הכול הבינו כי אין ברירה.
 
הניתוח נמשך שעות ארוכות, ונחל לכאורה הצלחה. הצרה הייתה שבאמצע הניתוח התפוצצה קיבתו של ויקטור והוא איבד כמויות עצומות של דם.
 
מכאן הכול הלך והידרדר. מדי כמה שעות יצא רופא לאורה ודיווח על החרפה נוספת במצבו של ויקטור. פתאום הכליות חדלו לעבוד, לאחר מכן הכבד גילה בעיות ובהמשך גם הלב. הרופאים היו מאוד סקפטיים והכינו את אורה לקראת הגרוע מכול.
 
אחיין של ויקטור מתגורר בניו-יורק. הוא הציע את עצמו כי ייגש לבקש את ברכת הרבי מליובאוויטש מלך המשיח לרפואה ניסית של ויקטור.
 
הרבי נהג לחלק מדי יום ראשון דולרים לצדקה וברכה. ביום ראשון הקרוב עבר האחיין לפני הרבי וביקש ישועה גדולה לוויקטור. הרבי ברך ברפואה שלמה והעניק לאחיין דולר נוסף עבור ויקטור.
 
בו ביום נשלח הדולר לישראל באמצעות דואר שליחים מהיר. אורה הודרכה להפריש לצדקה את ערך הדולר עם מעט תוספת, אחר הניחה את הדולר הקדוש מתחת לכרית של ויקטור.
 
מאותו רגע ירדה שלווה על אורה. היא ביקשה מהרופאים להפסיק לשתף אותה בבשורות איוב הקשורות לבריאותו של ויקטור. "תנו לי להתפלל ולהאמין כי יתחולל נס רפואי".
 
ואמנם, למחרת התחוללה התפנית. הכליות חזרו לעבוד בזו אחר זו וגם בריחת הדם מגופו של ויקטור נעצרה. ניכר היה בעליל כי מתרקם לו תהליך ריפוי לא טבעי.
 
אלא שעדיין נזקק ויקטור לרחמי שמיים מרובים. כל גופו היה מנופח, והרופאים לא הצליחו להוריד את הנפיחות. לאחר ימים ארוכים גילה הגוף סימני התאוששות, אך הרופאים היו זהירים מאוד בהערכותיהם. "בכל מקרה", חיוו דעה, "ייאלץ ויקטור לבלות את שארית ימיו במוסד סיעודי".
 
אורה לא הסכימה לשמוע בכלל מילים כאלה. "כבר ראיתם כי הערכותיכם הרעות מתבדות", סנטה ברופאים.
 
"אז את רוצה שנשתוק?", ניסה אחד הרופאים לסנוט באורה חזרה.
 
"לא", הישירה אורה מבט נחוש. "אני רוצה שתעבירו את בעלי לשיקום. לא לסיעוד!".
 
מנהל המחלקה בה שכב ויקטור נכנע לעקשנותה של אורה וחתם על הפנייתו של ויקטור לבית לווינשטיין. "הלוואי שהאמונה שלך תנצח", אמר לאורה.
 
תשעה חודשים שהה ויקטור בבית לווינשטיין. לאחריהם השתחרר לביתו כשהוא מצליח להניע את עצמו בכיסא גלגלים! הרופאים עדיין ניסו לשכנע את אורה להכניס את ויקטור למוסד מתאים. "את לא תצליחי להסתדר עמו לבד".
 
"הוא חוזר הביתה", קבעה אורה בפסקנות. "אתם תראו שמצבו ילך וישתפר", הכריזה באמונה גדולה.
 
ויקטור גילה אמונה וכוח רצון לא פחותים משל אורה, וכעבור זמן לא רב הוא הצליח לקום מכיסא הגלגלים וללכת בעזרת הליכון.
 
בחלוף שנה שב ויקטור לביקורת בבית לווינשטיין. מי שפגש אותו היה הסקפטי הגדול מכולם בשם ד"ר כץ. ויקטור נעמד לכבודו של הרופא ואף לחץ את ידו בחוזקה, כמו עדות אילמת לכוחה של האמונה.
 
ד"ר כץ לא האמין למראה עיניו. "אני רוצה שתדעו", אמר לוויקטור ואורה, "כי לפי כל ספרי הרפואה שאני מכיר – אנשים במצב הזה לא שרדו ומתו בתוך ימים ספורים. כנראה שהאמונה עזרה לכם".


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter