יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


החום שגבר על הקור
"בניו יורק פגשו ההורים בבחורים יהודים, לא יודע בדיוק היכן, והם שהביאו אותם אל הרבי מליובאוויטש. אינני יודע מה יעץ להם הרבי, אך זמן קצר לאחר פגישתם עם הרבי נעלמה בעייתו של הילד!".

כד טבת התשע"ח (11.01.2018)

התרגשות רבה אפפה את משפחת סמג'ה. היה זה לפני כשלושים שנה, זמן קצר לאחר שהתקרבו לדרך חסידות חב"ד. הם התגוררו בסרסיל, פרבר של הבירה הצרפתית פריז, ובמסגרת הפעילות של חב"ד במקום השתתפה אם המשפחה בהגרלה על כרטיס טיסה לניו-יורק, לחצר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. השתתפה – וזכתה.
 
במיוחד התרגש חי, בעלה של הזוכה. הוא החליט כי אם כבר – זו הזדמנות שכל המשפחה תטוס אל הרבי. הוא סר לסוכנות נסיעות ורכש כרטיסים לו, לרעייתו ולבנם מאיר. אפילו בני משפחה נוספים – אחים ואחיינים, החליטו להצטרף עמם לנסיעה קבוצתית.
 
כמה ימים לאחר מכן, נגדעה באחת כל ההתלהבות של חי. ידיעה חדשותית ששמע כבדרך אגב ברדיו דיווחה על קיפאון עז ובלתי שגרתי ששורר בניו-יורק. קור הוא אחד הדברים המרתיעים ביותר את חי. "אולי נרד מהתוכנית?", ניסה למשש את הדופק של אשתו.
 
גיסו של חי, שהיה כבר נטוע עמוק בעולמה של חסידות חב"ד, שכנע את חי לא לשנות תכניות. "החוויה במחיצת הרבי שווה כל מזג אוויר שבעולם!", פנה אל ההיגיון שבחי. אולם חי היטלטל בספקות קשים.
 
חי זוכר כי זה היה ביום שני בשבוע, אחרי תפילת ערבית. במוחו הבשילה החלטה כי אם לא יחול שינוי בתחזית מזג האוויר, הוא נשאר בפריז. הוא חייג אל מוקד שרות מטאורולוגיה כדי לקבל תמונה עדכנית של מזג האוויר בניו-יורק.
 
התברר שאכן קר מאוד. "מותר לשאול מה אתה מחפש בניו יורק?", שאל הדובר במוקד השרות. הייתה זו סקרנות לא שגרתית.
 
"אני מתכנן לבקר בן-דוד", השיב חי סמג'ה. היה לו ברור כי אין סיכוי שהצרפתי מהמטאורולוגיה ידע מיהו הרבי מליובאוויטש ולכן פטר אותו בתשובה סתמית.
 
"שמע", אמר לו הצרפתי. "אם אתה מגיע לניו-יורק ונמצא בברוקלין, יש שם מנהיג יהודי דגול בשם הרבי מליובאוויטש. אני מציע לך ללכת לבקר אותו. לא תתאכזב!".
 
חי היה בטוח כי הוא הוזה. "אתה יהודי?", שאל את בן שיחו.
 
"לא", השיב האיש.
 
"אז מה לך ולרבי מליובאוויטש?", לא הצליח חי לקלוט.
 
"במעגל הרחוק של קרובי המשפחה שלי יש זוג יהודים", סיפר האיש. "ביום בהיר אחד הלכו לטייל להנאתם עם בנם היחיד בשדרה המפורסמת 'שאנז אליזה', ופתאום פגע כדור תועה בראשו של הילד. הפגיעה הייתה אנושה ואך בנס ניצלו חייו. אולם המוח נותר פגוע. הורי הילד לא חסכו כסף ולא מאמץ ונדדו בין מומחים שונים, שינסו להטיב את מצבו. עד ניו יורק הגיעו, כדי להיפגש עם רופאים הטובים בעולם בתחומם. אולם אף רופא לא עודד אותם.
 
"בניו יורק פגשו ההורים בבחורים יהודים, לא יודע בדיוק היכן, והם שהביאו אותם אל הרבי מליובאוויטש. אינני יודע מה יעץ להם הרבי, אך זמן קצר לאחר פגישתם עם הרבי נעלמה בעייתו של הילד!".
 
"מדהים!", התבטא חי.
 
"נכון. אכן מדהים", אמר הגוי. "הוא שאמרתי: אם אתה מזדמן לניו יורק, שווה לך להתקבל לביקור אצל האישיות הזו"...
 
למחרת בשעות הצהריים עלתה משפחת סמג'ה על טיסה לניו-יורק. האיתות שקיבל חי דרך הגוי – עשה את שלו. אמנם שרר ברחובות ניו יורק קור מקפיא עצמות, אך בפנים בית המדרש, במחיצת הרבי, היה להם חם ולוהט.
 
באותו ביקור גם חוותה משפחת סמג'ה מופת גדול עם הבן, מאיר. מאיר סבל מאלרגיה קשה. בכל פעם שאכל מוצרי מזון שהכילו מרכיבים של ביצים, דג, או שוקולד, היה גופו מתכסה בפריחה מוזרה והוא נתקף בכאבים עזים. הילד חי במשטר דיאטה קשה ומאוד סבל מכך.
 
חסידים יעצו למשפחת סמג'ה לבקש את ברכת הרבי להיפטר מהאלרגיה המציקה וכך עשו. זה היה בהזדמנות שהרבי חזר משהייה ארוכה ב'אוהל' – כפי שמכונה קברו של חמיו, האדמו"ר הקודם מליובאוויטש. הרבי יצא ממכוניתו ופסע בצעדים זריזים לעבר חדרו שב-770 – שמו המפורסם של מרכז חב"ד העולמי בניו יורק.
 
בדרכו, ניגש אליו מאיר בעצמו והרבי התכופף לשמוע את אשר בפיו. מאיר סיפר לרבי ממה סובל וביקש ברכה. הרבי הביט בו בחיוך חם וביקשו להקפיד על כשרות המאכלים שמכניס לפיו.
 
משפחת סמג'ה קיימה את הוראת הרבי והחלה לשמור בקפדנות יתירה על כשרות המאכלים, ומיני אז נעלמה התופעה האלרגית של מאיר, כאילו מעולם לא הייתה!

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter