כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


קליטה מוצלחת
אולם אותה חסידת חב"ד לא הרפתה מהצעתה, עד שאלו נכנעו. יעקב אמר, 'אם לא יועיל – לא יזיק'. גוללו אפוא יעקב ואסתר בכתב את סיפור הרשלנות הרפואית, את סבלה של מילכה וביקשו את ברכת הרבי לרפואה שלמה ומהירה.

יג טבת התשע"ח (31.12.2017)

היה זה חודשים ספורים לאחר מלחמת 'ששת הימים'. יעקב חיים נשלח מטעם הסוכנות היהודית לטורונטו הקנדית כדי לשמש מורה לעברית ולתלמוד בבית-הספר היהודי בעיר. יעקב, רעייתו אסתר וארבעה פעוטות עלו על מטוס ונחתו בארץ הצפונית הקרה.
 
ביומיים הראשונים לשהותם התגוררו בבית מלון. במהלכם, הסתובב יעקב עם נציגים מהקהילה כדי לחפש לעצמם דירה הולמת, ואסתר נשארה עם הקטנים בחדר שבבית המלון. ואז זה קרה.
 
מילכה, הקטנה שבין ארבעת הילדים, הייתה בת חודש. אסתר ערסלה אותה בתוך הכיור שבאמבטיה ופתחה את הברז כדי לרחוץ אותה. פתאום היטשטשה ראייתה של אסתר באופן מוזר. בדיעבד, התברר כי פרח שעמד בחלון האמבטיה עורר אצלה תגובה אלרגית קשה.
 
אסתר מיהרה לסגור את זרם המים, אלא שכנראה לא סגרה את זרם המים החמים עד הסוף. כעבור שניות אחדות החלה מילכה לצרוח. טיפות רותחות זלפו על כף רגלה וגרמו לה כווייה.
 
הנזק לא נראה ממשי ואסתר לא איבדה את קור רוחה. היא הפקידה את הילדים בידי שמרטפית וירדה עם מילכה לדלפק הקבלה, שם הזעיקו לבקשתה מונית שתיקח אותה לבית רפואה קרוב.
 
במקום הכוויה נוצרה בועה מוגלתית קטנה. "זו לא כווייה עמוקה", הרגיע רופא תורן את אסתר. "להערכתי, בתוך שבועיים היא תגליד ותיעלם". הוא עטף את הכווייה בתחבושת משוחה במשחה וביקש לא להסיר את התחבושת במשך השבועיים.
 
דברי הרופא נשמעו מוזרים לאסתר. היא זכרה כי בעבר טיפלה בכווייה שקיבלה בת אחרת שלה, ועל פי המלצת רופא החליפה תחבושת מדי יום. כאשר הביעה את ספקותיה בקול, סנט בה הרופא במבט של בוז מהול בכעס: "גברת, אני הרופא ואני יודע מה אני אומר!".
 
מול הביטחון העצמי המופרז התגמדה אסתר. בכל מאודה קיוותה כי אכן הצדק עם הרופא.
 
בחלוף עשרה ימים, התחיל לזרום מהתחבושת דם. אסתר מיהרה לשוב עם מילכה לאותו בית רפואה וגם הפעם קיבל אותן אותו רופא יהיר. למראה הדם הוא נבהל. אולם היה זה כאין וכאפס לעומת הבהלה שגילה כאשר הסיר את התחבושת. הרגל הייתה במצב של ריקבון ממש!
 
הרופא פכר ידיים. הוא מילא הפניה דחופה אל מרכז רפואי גדול לילדים ודחק באסתר לסור לשם מידית. אסתר לא איבדה רגע. היא אצה רצה למרכז הרפואי ושם כמובן אשפזו את מילכה הפעוטה. היא הוכנסה לחדר סטרילי ועברה מסכת טיפולים מייסרת. במשך חודש ימים צרחה מילכה עד לב השמיים וקרעה לגזרים את לבה של אסתר.
 
בינתיים, נודע בקהילה היהודית בטורונטו סיפורה של משפחת חיים. אנשים רבים גילו התעניינות ושאלו במה יכולים לעזור. אישה אחת, חסידת חב"ד, הציעה ליעקב ואסתר לבקש ברכה מהרבי מליובאוויטש מלך המשיח.
 
יעקב ואסתר לא מיהרו להיענות להצעה. כמי שהתחנכו בבתים שומרים תורה ומצוות ידעו כי בעת צרה פונים אל הקדוש-ברוך-הוא, אומרים את ספר תהילים. אבל לפנות לצדיק? – על כך לא היו אמונים.
 
אולם אותה חסידת חב"ד לא הרפתה מהצעתה, עד שאלו נכנעו. יעקב אמר, 'אם לא יועיל – לא יזיק'. גוללו אפוא יעקב ואסתר בכתב את סיפור הרשלנות הרפואית, את סבלה של מילכה וביקשו את ברכת הרבי לרפואה שלמה ומהירה.
 
היה זה בסמוך לחג הסוכות. באופן חריג, הגיע מענה מהרבי בעיצומו של חול המועד: בדיקת תפילין ומזוזות, אזכיר על הציון (קברו של רבי יוסף יצחק, האדמו"ר הקודם מליובאוויטש).
 
אסתר הייתה מאוכזבת משהו. היא קיוותה לקבל כמה מילות עידוד, נוחם והשתתפות. במקום זאת, הנחה אותם הרבי לבדיקת תפילין ומזוזות – המלצה שגם סבא שלה תמיד אמר בכל מקרה שהתעוררה בעיה כלשהי בבריאות או בפרנסה. במיוחד שמזוזותיהם היו ממש חדשות והתפילין נבדקו לפני טיסתם אצל סופר סת"ם.
 
נקפו ימים מספר. בינתיים, ניסה הרופא פעם ופעמיים להשתיל עור חדש על המקום הפגוע ברגל. אולם העור לא נקלט. מילכה הפעוטה המשיכה לצרוח ולסבול סבל רב.
 
"אולי בכל אופן, כדאי שנקיים את הנחיית הרבי", אמר יעקב לאסתר. "אולי יש דברים בגו, שאיננו מבינים". אמר ועשה. הוא לקח את התפילין והמזוזות לבדיקה, והתברר כי אכן קיימת בתפילין בעיה מהותית. האות 'צ' נכתבה בכל הפעמים שלא כהלכה והן היו ממש פסולות!
 
שלושה ימים לאחר שהתגלתה הטעות בתפילין התחולל הנס. ההשתלה השנייה שאובחנה ככושלת וכבר הובילה את הרופא להחליט על השתלה שלישית – פתאום נקלטה. הפצע הגליד וגילה סימני איחוי.
 
"זה נס, נס אמתי!", קרא הרופא למראה רגלה של מילכה. יעקב ואסתר ידעו היטב מי חולל את הנס.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter