יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


נס מצולם
המחשבה כי יחזור לאילת בלי תמונות מהרבי דיכאה אותו. אני, בני הצלם המהולל, הייתי אצל הרבי מליובאוויטש ולא צילמתי אותו...

כט תשרי התשע"ח (19.10.2017)

בני גמליאלי הוא צלם חייכן וחביב, שהנציח רבבות תמונות בעיקר באילת, עיר מגוריו. אולם את הצילום המרגש ביותר בחייו, כהגדרתו, ביצע דווקא מחוץ לאילת.
 
היה זה לפני 28 שנים. נוצר אז קשר חם בין בני לבין הרב שמעון אייזנבך, משליחיו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח לאילת, והרב אייזנבך שכנע אותו להצטרף אליו לביקור בחצר הרבי.
 
בני יצא להפוגה מהעבודה, אך לא מהמצלמה, שמהווה חלק בלתי נפרד מאישיותו. הוא לקחה עמו גם אל 770, כפי שמכונה בית מדרשו של הרבי.
 
למחרת הנחיתה, חל יום השנה לפטירתה של רעיית הרבי, הרבנית חיה מושקא ז"ל. לרגל העיתוי, התקיימה התפילה בביתו הפרטי של הרבי, ובני, בתור אורח, זכה להיות בין המעטים שהורשו להיכנס פנימה.
 
התפילה התקיימה בקומת הקרקע של הבית. ברגע המיועד הופיע הרבי מכיוון המדרגות היורדות מהקומה השנייה. הדרת הפנים של הרבי, בעיקר העיניים החודרות, הותירו את בני המום לכמה שניות. הרבי התקדם בצעדים מהירים, ותוך כדי הליכה לכד במבטו את בני. בני נכבש – ונמס.
 
לאחר רגע של התעשתות נזכר בני ב'אבר' הנוסף שלו – המצלמה. בזריזות, לפני שיחלוף הרבי על פניו, הרים בני את המצלמה, מיקד את העדשה ולחץ על כפתור הצילום.
 
אפס. המצלמה לא מצלמת. זעה קרה בצבצה על מצחו של בני. הוא ניסה ללחוץ שוב ושוב – ולשווא. הלחצן נלחץ – אך המצלמה לא מצלמת.
 
בחיים לא קרה לבני דבר כזה. רק לפני חמש דקות צילם כמה תמונות, ביניהן תמונה בכניסה לביתו של הרבי. מה קרה פתאום למצלמה, שהחליטה לשבוק חיים?
 
התפילה הסתיימה. בני המאוכזב חזר עם הרב אייזנבך לבית מארחיהם. בשעות הבאות עד לכניסת השבת הוא הפך את המצלמה מכל הכיוונים וניסה לאתר את התקלה. הייתה לו מומחיות בזה. אולם לא הייתה שום תקלה. הכול תקין – והמצלמה לא מצלמת.
 
המחשבה כי יחזור לאילת בלי תמונות מהרבי דיכאה אותו. אני, בני הצלם המהולל, הייתי אצל הרבי מליובאוויטש ולא צילמתי אותו...
 
למחרת, לאחר שהסתיימו תפילות השבת הארוכות בבית מדרשו של הרבי, התכוון בני לחזור אל בית מארחיו ולסעוד סעודת שבת. בטנו דרשה את שלה, מה גם שחש חצי מעולף מהצפיפות והדוחק. אולם הרב אייזנבך הבהיר לו כי לא הולכים הביתה. "נשמע כאן קידוש ונטעם משהו קל, כי עוד מעט עורך הרבי התוועדות". למראה פניו המתוסכלות, ניסה הרב אייזנבך לנחמו כי "זה לא יהיה מאוד ארוך". אבל זה לא כל כך ניחם לבני את הבטן.
 
במהלך ההתוועדות לא הבין בני מילה וחצי מילה מדברי התורה שנשא הרבי באידיש, שפה שזרה לו לגמרי. בנוסף, הציקו לו הרעב וגם ההחמצה של הצילום שלא הצליח. אך למרות זאת הוא נשאר עד הסוף. דמותו של הרבי כמו מגנטה אותו אליה. הוא לא הצליח להתיק את מבט עיניו מפניו הקדושות של הרבי.
 
לאחר ההתוועדות, בדרכם חזרה לבית מארחיהם, אמר בני לרב אייזנבך כי בכוונתו לנסוע למחרת לחברים טובים שמתגוררים במנהטן, וכי דרכיהם – שלו ושל הרב אייזנבך – תתחברנה ביום רביעי, יום הטיסה חזרה.
 
"בסדר גמור", השיב הרב אייזנבך. "הייתי ממליץ שלפחות תספיק להשתתף בתפילה במחיצת הרבי בבוקרו של יום ראשון, כי לאחר מכן מחלק הרבי דולרים לברכה וצדקה".
 
"כן, בוודאי", הגיב בני. הוא לא התכוון לוותר על קבלת דולר מהרבי. מה גם שבנו עומר לא חש בטוב באותם ימים והוא רצה לקבל עבורו ברכה מהרבי.
 
כאשר צעד בני ביום ראשון בבוקר אל בית-הכנסת של הרבי הוא היה עם המצלמה. מתוך אינסטינקט כיתף אותה על עצמו לפני שיצא, למרות שלא פעלה. בבית-הכנסת עמד בני בסמיכות לארון הקודש, די קרוב לבמה עליה עומד הרבי. הרבי נכנס בצעדים מהירים, מלווה בשירה שמחה של הקהל, ומשנעמד במקומו החלה התפילה.
 
תוך כדי תפילה, מבלי שידע למה, החליט בני להוציא את המצלמה מהתיק ולכוון אותה. בדיוק כמה רגעים לאחר מכן אמר החזן את ברכת הכוהנים והרבי הסתובב להביט בחזן. בני, שעמד בתנוחת צילום מעולה, החליט להמר: הוא לחץ על לחצן הצילום – והמצלמה עבדה!
 
בני סב בפתאומיות לאחוריו וחיפש את מבטו של הרב אייזנבך. "המצלמה עובדת!", זעק לעברו בהשתאות. "זה ממש נס!". מרוב התרגשות, הוא פשוט שכח לרגע כי נמצא בעיצומה של תפילה, בין אלפי אנשים...
 
לאחר התפילה, גם זכה בני לקבל מהרבי כמה וכמה דולרים לברכה: עבורו, עבור עומר בנו, עבור כל המשפחה ועבור כל העיר אילת. אבל חוויית הצילום הייתה מבחינתו פסגת החוויות של החיים.
 
בכתבה שהתפרסמה לאחר מכן במקומון אילתי נכתב בשם הרב אייזנבך, כי כנראה רצה הרבי שבני יעבור הכשרה רוחנית בטרם יצלם אותו. לפיכך, רק לאחר השבת במחיצת הרבי והחוויות שחווה בהתוועדות, 'התיר' לו הרבי לצלמו.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter