כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


טהרה בנוסח חב"ד
ענת החליטה כי מן הראוי לבשר לרבי, כי תוקנו הליקויים. ענת פרטה את השתלשלות האירועים, את הליקויים שתוקנו, ושוב הכניסה את המכתב לכרך 'איגרות קודש'. גם הפעם עסקו העמודים החופפים למכתב, בנושא מקוואות.

כח אב התשע"ז (20.08.2017)

שתיהן עובדות במועצה הדתית של מעלה אדומים. בעיקר הן נפגשות בישיבות צוות של מחלקת המקוואות במועצה, אליה הן שייכות, והקשר ביניהן הסתכם בברכות נימוסים והנהוני שלום הדדיים. אולם לפני עשר שנים הן היו שותפות לחוויה ייחודית, שהידקה את הקשר ביניהן.
 
זה התחיל בשיחת טלפון שקיבלה אחת מהן – ענת אריאל – מחברתה. ענת בולטת במחלקה בהיותה היחידה שמשתייכת לחסידות חב"ד. כאשר רוצה מישהי במחלקה לכתוב מכתב לרבי מליובאוויטש מלך המשיח, לבקש עצה וברכה, תמיד זה נעשה דרכה. וזה קורה לעתים תדירות מאוד. בזכות ענת, מכירות כל עובדות המחלקה את התופעה המדהימה, כיצד לאחר שמניחים מכתב שכותבים אל הרבי, בין דפים של כרך 'איגרות קודש' (סדרה המכילה אלפים ממכתביו של הרבי בכל נושא שבעולם) – מוצאים בעמודים החופפים למכתב, התייחסות לתוכנו.
 
הפעם, אותה חברה ביקשה לכתוב לרבי בעניין מסוים שהעיק עליה. ענת סיכמה אִתה על שעה בה תיפגשנה בביתה והיא תסייע לה בניסוח המכתב.
 
החברה הגיעה, המכתב נוסח והוכנס לכרך 'איגרות קודש'. להפתעת השתיים, התייחסו העמודים החופפים למכתב לענייני מקוואות. הרבי ביקש שיתוקנו ליקויים שונים. אמנם שאלתה של האישה לא עסקה במקווה, אבל העובדה שגם היא וגם ענת עובדות במחלקת המקוואות הדליקה אצלן נורה אדומה. "כנראה, רומז הרבי לדברים שאיננו מודעות להן", הסיקה ענת. חברתה הסכימה אִתה.
 
בהזדמנות הקרובה ניגשה ענת אל רב העיר והראתה לו את תשובת הרבי. הרב, שידוע בהערכתו הגדולה לרבי, התייחס לעניין ברצינות רבה. בתוך כמה ימים הביא אנשי מקצוע ומומחים בהלכה, שבדקו את כל המקוואות בעיר ואכן מצאו כי יש מה לתקן. אם כי לא היו אלה ליקויים חמורים, אך מכל מקום, התיקון היה דרוש.
 
ענת החליטה כי מן הראוי לבשר לרבי, כי תוקנו הליקויים. ענת פרטה את השתלשלות האירועים, את הליקויים שתוקנו, ושוב הכניסה את המכתב לכרך 'איגרות קודש'. גם הפעם עסקו העמודים החופפים למכתב, בנושא מקוואות.
 
מני אז, במשך תקופה, בכל פעם שכתבה ענת לרבי בכל תחום שהוא והכניסה ל'איגרות קודש', התייחסה תשובת הרבי לתחום המקוואות. ענת לא ידעה כיצד לפרש את הדברים. היה לה ברור, כי הרבי מתכוון כי תנקוט יוזמה נוספת בנושא, אך לא הייתה בטוחה מה בדיוק עליה לעשות.
 
אחת התשובות של הרבי העסיקה במיוחד את מוחה. היא מודפסת ב'איגרות קודש' כרך ה עמוד שז, ובין השאר נכתב בה: זה עתה קיבלתי מכתבו בו הוא מפרט באריכות את סדר השתלשלות בנוגע לבנין המקואות במקומות החדשים... אבל יש סיכויים שהצליח בעניניו... על בנין המקוה מתאים להוראת נשיאנו הקדוש...
 
המסר שהתבקש משורות אלה היא לדאוג לבניית מקווה עם ההידורים ההלכתיים שהנהיגו אדמו"רי חב"ד. אולם הדבר נראה לענת לגמרי לא מעשי. באותה עת היו בעיר שלושה מקוואות פעילים, שענו על צרכי התושבים. הם לא היו צפופים ולא הייתה דרישה להקמת מקווה חדש. וגם אם כן, למה בדיוק שתאושר תכנית בנייה לפי שיטת חב"ד דווקא?
 
מי שדרבן את ענת היה בעלה. "עשי את שלך ופני אל הרב. אם אכן רוצה הרבי כי ייבנה בעיר מקווה נוסף על פי שיטת חב"ד, הרבי בוודאי יצליח את דרכך". כך מצאה ענת את עצמה שבה ומטפסת בגרם המדרגות המוביל אל ביתו של הרב, מצוידת במכתב של הרבי.
 
ענת הכינה את עצמה לכל תגובה של הרב. היה לה ברור, כי למרות אהדתו והערצתו הגדולה לחב"ד ולרבי, הוא לא יצא מגדרו כדי לדאוג לתקציב להקמת מקווה נוסף, ללא הצדקה נראית לעין. היא הראתה לרב את המכתב וסיפרה לו על תחושתה בעניין.
 
ברגע הראשון עלתה על פני הרב ארשת תדהמה. לאחר מכן התחלפה התדהמה בהתפעלות עצומה. ענת לא ידעה כיצד לפרש את התגובה הלא צפויה. ברגע הבא הבינה כי מדובר בתגובה חיובית. "רוח הקודש, רוח הקודש", מלמלו שפתיו של הרב.
 
"הביני, גברת אריאל", גילה הרב את אוזניה. "לפני שלושה ימים התקיימה בביתי אסיפה, בה נטלו חלק ראש העירייה, מהנדס העיר ועוד כמה מנכבדי העיר. נושא השיחה היה בניית מקווה נוסף באחת השכונות בה אין מקווה. התקציב כבר קיים וכל מה שנשאר הוא להשתמש בו. כנראה", הוסיף הרב בהערצה בלתי מסויגת, "הרבי, שיודע הכול, רוצה כי אותו מקווה ייבנה בשיטת חב"ד".
 
האמת הייתה, שכדי להכליל בתוכנית הבנייה את ההידורים ההלכתיים של שיטת חב"ד, נדרשה תוספת משמעותית לתקציב בת כמאה-אלף שקל. אבל הרב דאג לכך שהתוספת תגיע וכך יצאה אל הפועל התוכנית המוגמרת, כרצונו הקדוש של הרבי.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter