כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


עניין של דקות
כאשר דיווח חיים לשר לוי על נסיעתו, ביקשו השר לבקש בשמו מהרבי שלוש ברכות: אחת – להצלחת כל עם ישראל, אחת – להצלחת בני משפחתו, ואחת – להצלחה בענייני המדינה בהם מתעסק.

יד אב התשע"ז (06.08.2017)

החברות בין חיים אפללו ואשכול לוי הייתה שם דבר. בעיקר במחנה הצבאי 'שמשון', שם שרתו יחד.
 
מסלול החיים של כל אחד משניהם היה שונה בתכלית מזה של רעהו. אשכול, בנו של חבר-הכנסת והשר לשעבר דויד לוי, קיבל חינוך מסורתי ובמקביל נשם אוויר רווי פוליטיקה. חיים התחנך בישיבה התורנית 'מגדל-אור' במגדל העמק, משם עבר לישיבת חב"ד בעיר. חיים גם זכה ללמוד שנה תמימה במרכז חב"ד העולמי בניו-יורק ולהסתופף בצלו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. כאשר חזר לישראל התגייס, ובצבא מצא את אשכול, עמו רקם קשרי ידידות מופלאים.
 
דרך אשכול הכיר חיים את האב דויד. חיים התחבב מאוד על האיש, שהיה בזמנו אחת הדמויות המרכזיות והמשפיעות במפלגת 'הליכוד'. השר לוי זיהה את הכריזמה הקורנת של חיים והחליט לרתום אותה לשירותי המפלגה. חיים התפקד כחבר מפלגה ומונה לראש החוג הצעיר הדתי בה.
 
גם בתפקידו זה נותר חיים בנשמתו חסיד נאמן לרבי מליובאוויטש. את הכריזמה שלו ניצל להאהיב את שם הרבי על כל מי שבא עמו במגע. במיוחד לקראת נסיעה אל הרבי, עיתוי שחזר על עצמו יותר מפעם או פעמיים, השפיע חיים על כל ידידיו ומכריו לכתוב אל הרבי ולהעביר עמו את בקשותיהם לברכה.
 
מובן מאליו, שהשר לוי היה בין האנשים הבולטים שהשתמשו בשירות הבלדרות הייחודי שהציע חיים. מאז ומתמיד העריך לוי את הרבי. הקסימה אותו מנהיגותו של הרבי, החורגת הרבה מעבר לחוג הקרוב של חסידיו ובני עדתו. שבתה את לבו האכפתיות של הרבי לכל יהודי באשר הוא. לוי הגיע בעצמו כמה וכמה פעמים אל הרבי, ובנוסף שלח מכתבים, חלקם דרך חיים.
 
אחת הפעמים שנסע חיים אל הרבי הייתה לקראת ל"ג בעומר תש"נ (1990). באותם ימים כיהן לוי כשר החוץ והתמודד עם בעיות מדיניות מורכבות. ג'יימס בייקר, מי שהיה מזכיר המדינה של ארצות-הברית תחת ממשלו של בוש האב והיה ידוע בעמדתו הפרו-ערבית, הרבה להגיע לישראל ולתבוע מהשר לוי ומיתר חברי הממשלה ויתורים מפליגים לטובת הערבים. אפילו ראש-הממשלה בזמנו, יצחק שמיר, שנחשב לשומר נחוש על האינטרסים הישראלים, התקשה לעמוד מול לחציו של בייקר, שבאו בגיבוי מלא של בוש.
 
כאשר דיווח חיים לשר לוי על נסיעתו, ביקשו השר לבקש בשמו מהרבי שלוש ברכות: אחת – להצלחת כל עם ישראל, אחת – להצלחת בני משפחתו, ואחת – להצלחה בענייני המדינה בהם מתעסק.
 
מספר חיים: "את בקשותיו של השר, יחד עם בקשותיהם של כל מכריי, העברתי למזכירו של הרבי, הרב יהודה לייב גרונר. זה היה הדבר הראשון שעשיתי מיד עם בואי לחצר הרבי. השארתי אצל הרב גרונר את הכתובת והטלפון של הבית בו אני מתארח, למקרה שתהיה תשובה מהרבי לבקשה שהגיעה דרכי, ולאחר מכן פניתי לכמה סידורים אישיים.
 
"כאשר שבתי מהסידורים, נודע לי ממארחיי כי הרב גרונר מחפש אותי בדחיפות. מיהרתי לגשת אליו ושמעתי ממנו כי הרבי ביקש להודיע לדויד לוי, כי אל לו להיבהל מפגישתו עם בייקר; שיהיה חזק ואיתן בדקות הראשונות והשם יהיה בעזרו.
 
"מהבהילות בה הגיע מענה הרבי, כמו גם מנוסח הדברים, הבנתי כי מדובר במשהו שעומד ממש כעת על הפרק. ניסיתי להתקשר עם השר דרך מספרי טלפון שונים שהיו באמתחתי, אולם לא הצלחתי. תפקידו הרם הפך את התקשורת עמו למסורבלת ומסובכת.
 
"היה זה יום שישי. לא יכולתי להרשות לעצמי להתמהמה עד יום ראשון. החלטתי לעשות מעשה והתקשרתי אל נהגו האישי של השר. סיפרתי לו על השליחות שיש לי מהרבי וביקשתי ממנו להעביר לשר את הדברים.
 
"לאחר מכן, שמעתי מדויד לוי כי נפעם מעצם המידע שהיה לרבי על קיום הפגישה. ביום ראשון נועדה להתקיים פגישה בינו לבין בייקר, אך היא הייתה חשאית ולא מתוקשרת. לוי לקח כמובן את דברי הרבי לתשומת לבו, והדברים הוכחו כנבואיים ממש.
 
"את אותה פגישה פתח בייקר בעמדה נוקשה ונחרצת של תביעות להתקפלות ישראלית. בעצת הרבי, אזר לוי עוז בדקות הראשונות ולא הראה נכונות לקבל את הדברים. פתאום, לאחר עשרים דקות, נכנס עוזרו של מזכיר המדינה והודיע בצער על פטירת אמו של המזכיר. בייקר קם בחופזה, מלמל כמה מילות התנצלות וקטע את הפגישה באיבּה".
 
מסיים חיים: "הרווחה הגיעה ללוי בדיוק כפי שניבא הרבי".

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter