כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


שני חזיונות ושני בנים
ימים ספורים לאחר מכן, בליל שבת, חלם האיש חלום בו ראה את עצמו במרכז חב"ד העולמי (המפורסם בשם מספר הבניין '770'), עובר לפני הרבי ומקבל את ברכתו לילדים. החיזיון היה מוחשי מאוד.

כה תמוז התשע"ז (19.07.2017)

הם גרים במעלות. מאז שנישאו חלפו עשר שנים ועדיין לא זכו לחבוק פרי בטן. הם ביקרו אצל רופאים רבים, ניסו גם אפיקי רפואה אלטרנטיביים – אך מאומה לא עזר.
 
ד"ר גד בן דרור, חסיד חב"ד תושב העיר, הכיר את כאבם מקרוב. בהמלצתו, התיישב הגבר לכתוב מכתב לרבי מליובאוויטש מלך המשיח. רשמית, משייכים בני הזוג את עצמם לחוג הכיפות הסרוגות, אבל תמיד הייתה להם זיקה עמוקה לחסידות חב"ד ובמיוחד לפעילות המבורכת שלה לזיכוי הרבים.
 
האיש קיבל על עצמו, בהצעת ד"ר בן דרור, להתחזק במיוחד במצוות מסוימות – "כדי ליצור כלי רוחני, שיכיל את ברכתו האלוקית של הרבי". את מכתבו לרבי הכניס בין דפי כרך 'איגרות קודש' – סדרה בת עשרות כרכים שמכילה למעלה מרבבת מכתבים של הרבי – והמתין לברכה שתופיע.
 
ימים ספורים לאחר מכן, בליל שבת, חלם האיש חלום בו ראה את עצמו במרכז חב"ד העולמי (המפורסם בשם מספר הבניין '770'), עובר לפני הרבי ומקבל את ברכתו לילדים. החיזיון היה מוחשי מאוד.
 
כאשר פקח את עיניו, עדיין באישון לילה, חש צורך לחלוק את החלום עם רעייתו. הוא העיר אותה וסיפר לה מה שראה. היא לא כל כך הצטרפה לרגשנות שאפפה אותו. אולי מפני שלא רצתה לפתח סתם תקוות. "חלומות שווא ידברו", ציטטה לפניו את מאמר חז"ל וחזרה לישון.
 
גם בעלה חזר לישון, ושוב מתגלה אליו הרבי בחלום. פני הרבי האירו באור יקרות. בעיניו התכולות והחודרות הביט בו ואמר: "כאשר תגיע מחר לבית-הכנסת לתפילת שחרית, תמצא כי שליח-הציבור יהיה עורך-הדין דוב גלזר והוא יאחז ב'פסוקי דזמרה' (מזמורים שאומרים בשלב די מוקדם של התפילה). לאחר שיסיים גלזר את תפילת 'נשמת כל חי', יבקשו ממך להחליף אותו ולהמשיך במקומו כשליח ציבור".
 
כאשר התעורר האיש בבוקר, היה מסוקרן להיווכח אם אכן יתקיימו הדברים ששמע בחלום. הוא הזדרז להגיע לבית-הכנסת 'יהלום' בו מתפלל ומצא כי שליח הציבור הוא – כן... עורך-הדין גלזר. והוא אכן אוחז ב'פסוקי דזמרה'!
 
שערותיו כמו סומרו למקומן. חלפו דקות אחדות, גלזר סיים את 'נשמת כל חי', והתסריט המשיך להגשים את עצמו: האיש 'שלנו' התבקש על-ידי הגבאי להחליף את גלזר.
 
לא הצליח האיש להכיל את רגשותיו. הוא עצר את מהלך התפילה, השליך הס בקהל ושיתף את כולם בהגשמת החזיונות המופלאים להם זכה אתמול (בקטע זה בתפילה אסור לדבר, אבל האיש עצמו עדיין אחז בקטע שמותר לדבר).
 
באותו שבוע, היו החיזיון והתגשמותו לנושא מרכזי לשיחה אצל רבים מתושבי מעלות. החולם בעצמו, שזכה להתגשמות ה'סימן', כפי שכינה את מה שקרה בשבת בבית-הכנסת, חיכה כעת בדריכות להתגשמות הברכה הנכספת.
 
ואמנם – כעבור חודש זה הגיע. רעייתו התבשרה כי החלו להתרקם בבטנה חיים חדשים. אולם ההמשך היה לא נעים. בעקבות סיבוך מת העובר. צערם של בני הזוג היה גדול מנשוא.
 
ד"ר בן דרור חזר לפניהם על דברי הגמרא, כי הברכה שרויה דווקא בדבר הסמוי מן העין. "בפעם הבאה שתתבשר רעייתך – ואני בטוח שזה יקרה", אמר הרופא, "תנצור לשון ואל תספר על כך ברבים".
 
האיש קיבל על עצמו לא לפטפט יתר על המידה. לשמחתם הגדולה, לאחר שנה נפקדה האישה ובתום תשעה חודשים נולד להם בנם בכורם. בסעודת ברית-המילה השתתפו ידידים רבים, ושמעו מחדש את סיפור החזיונות שהקדים את לידת הבן, שנקרא נתנאל. הוריו ראו בו מתנה אמתית שהגיעה מהא-ל.
 
ברכה מופלאה נוספת קיבלו בני זוג אלה מהרבי – לקראת לידת בנם השני. אצל האם הצעירה התפתחו כאבים עזים ובלתי נסבלים בבטן, והיא מיהרה עם בעלה לבקר את הרופא. מהרופא נשלחה לבדיקת אולטרה-סאונד, בה התברר כי סובלת מדלקת התוספתן ועליה לעבור ניתוח מידי. הרופאים היו זהירים. "עליכם לקחת בחשבון כי לניתוח כזו יכולות להיות השלכות בלתי הפיכות על העובר", העמידו את בני הזוג על רגישות המצב.
 
שוב, בהמלצת ד"ר בן דרור, כתב האיש מכתב לרבי והכניסו בין דפי כרך 'איגרות קודש'. כאשר פתח את הספר לראות מה כתוב בעמודים החופפים למכתב, מצא כי הרבי מנחה שם לבדוק תפילין ומזוזות. לאחר שביצע את הוראת הרבי והעביר את התפילין והמזוזות לבדיקה, היה רגוע יותר. כעת, בלב שקט, נסע עם רעייתו למרכז הרפואי 'רמב"ם' בחיפה, כדי לעבור את הניתוח.
 
כמובן, ברכת הרבי הגיעה – ולתדהמת הכול, בוטלה התוכנית לניתוח. באורח פלא, בסתירה מוחלטת לממצאים שהוכיחו הצילומים – התרפאה האישה מסבלה ושוחררה לביתה. בבוא העת ילדה בן שלם, בריא וחמוד.
 

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter