ב שבט התשפ"א (15.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


התחמושת שהצילה את העיתונאי
"השלטונות המצריים עקבו אחריך מרגע שירדת מהמטוס. הם תכננו לטפול עליך עלילה ולאסור אותך בתוך יממה. מה שעצר אותם הייתה התדהמה לנוכח הקשרים שיש לך כמעט עם כל השגרירים במצרים. גם הגלויות ששלחת לרחבי העולם הוכיחו על פופולאריות בינלאומית"

טו תמוז התשע"ז (09.07.2017)

הרב גרשון יעקובסון ז"ל היה מהעיתונאים היהודים המוכרים ביותר בארצות-הברית. בעיקר הוכר כעורך העיתון המפורסם באידיש 'אלגעמיינער זשורנאל'. היו שנים ששימש גם ככתב העיתון 'ידיעות אחרונות' באו"ם. הסיפור הבא התרחש עמו בשנת תשכ"ח (1968), פחות משנה לאחר מלחמת ששת-הימים.
 
במוחו של הרב יעקובסון התבשל רעיון נועז: לסקר בעין יהודית את המתרחש במצרים שלאחר המלחמה. כאזרח אמריקאי הייתה לו אפשרות להיכנס לשטח מצרים וכך לתעד מקרוב את ליקוק הפצעים המצרי.
 
ימים ספורים לאחר שניגש לשגרירות מצרים בארצות-הברית וביקש אשרת כניסה למצרים, קיבל הרב יעקובסון טלפון מראש ה'מוסד' דאז, איסר הראל. "יעקובסון, הרעיון שלך מטורף. אתה מעמיד את עצמך בסכנת-חיים! המצרים מחפשים בכל דרך לנקום את העלבון הגדול שחוו במלחמה, וברגע שיגלו יהודי זר על אדמתם – אין ספק כי יתנכלו אליו. כניסתך למצרים אינה מעשה אמיץ, אלא מעשה טיפשי. אל תעשה זאת!".
 
הטלפון הבא היה מעורך 'ידיעות אחרונות'. גם הוא דחק ברב יעקובסון לוותר על הנסיעה. תשובת הרב יעקובסון, אל שני המתריעים, הייתה כי ישאל על כך את הרבי מליובאוויטש מלך המשיח וינהג לפי מה שיורה לו.
 
עמדת הרבי הייתה, כי הרב יעקובסון יכול לנסוע, בתנאי שיבצע שלושה דברים מיד כשהוא בא בשערי המדינה: להתאכסן במלון הכי יוקרתי. לצלצל לכמה שיותר שגרירים זרים ולתאם עמם פגישות לראיונות. לקנות גלויות רבות ולשגרן לידידים במדינות שונות בעולם. בנוסף, ביקשו הרבי כי ממש לפני הנסיעה יכנס אליו פעם נוספת, משום שרוצה לתת לו כמה דברים להעביר למצרים.
 
כאשר עלה הרב יעקובסון על המטוס בדרכו מצרימה, הוא נרגש מאוד, אבל לא פחד. הוא בטח ב'תחמושת' שקיבל מהרבי: שלוש העצות, והציוד שקיבל להעביר – זוגות תפילין וסכין שחיטה.
 
עצות הרבי היו כמובן הדברים הראשונים שביצע הרב יעקובסון במצרים. הוא השתכן במלון היוקרתי של קהיר, ולעיניה המשתאות של הפקידה בדלפק הקבלה, התקשר לשורה ארוכה של שגרירים זרים, לתיאום ראיונות. את הגלויות שרכש בהוראת הרבי, שיגר לחסידי חב"ד שהכיר המתגוררים באוסטרליה, דרום אמריקה, ארצות הברית, ברית המועצות ועוד.
 
קוריוז מעניין היה לו עם שגריר קנדה. זה האחרון כל כך התלהב מכך שמישהו רוצה לראיין אותו, עד שהגיע באותו יום אל בית-המלון בו שהה הרב יעקובסון ובמשך שבועיים ליווה אותו כנהגו האישי בכל מסעותיו במצרים.
 
סכין השחיטה שהיה באמתחתו של הרב יעקובסון, נועד, לפי הוראת הרבי, לשוחט המקומי. כאשר הגיע הרב יעקובסון אל השוחט עם הסכין, פרץ האיש בבכי נרגש. התברר, כי לא מכבר נפגם סכין השחיטה שלו והוא נותר במצוקה, מפני שהמצרים לא מאפשרים כעת ליהודים לרכוש סכינים ודברים חדים.
 
את זוגות התפילין העביר הרב יעקובסון לרב הקהילה, וגם שם – כמו אצל השוחט – התגלתה ראייתו הנבואית של הרבי. התברר, כי בבדיקה האחרונה שעשה הרב נמצאו התפילין שלו פסולות, ומכיוון שסופר הקהילה שהה בכלא באותם ימים, יחד עם עוד כמה מאחיו היהודים, על חשד שווא בסיוע לישראל – לא היה מי שיכתוב לו תפילין חדשות.
 
בסיום הביקור המוצלח, יצא הרב יעקובסון את מצרים והגיע לישראל דרך מדינה שלישית. למחרת הגעתו, התפרסמה ב'ידיעות אחרונות' כתבה בעמוד הראשי, תחת הכותרת 'גרשון יעקובסון חזר מביקור במצרים'. תמונת השער הייתה של הרב יעקובסון רוכב על גמל, על רקע הפירמידות.
 
למחרת פרסום הכתבה המרעישה, התקשר אליו אחד מבכירי ה'מוסד' וביטא באוזניו את התפעלותו הגדולה ממנו: "גרשון אתה גאון, פשוט גאון!".
 
"מה קרה?", לא הבין הרב יעקובסון את פשר  השבחים המורעפים עליו.
 
"שמע", גילה לו איש שיחו. "השלטונות המצריים עקבו אחריך מרגע שירדת מהמטוס. הם תכננו לטפול עליך עלילה ולאסור אותך בתוך יממה. מה שעצר אותם הייתה התדהמה לנוכח הקשרים שיש לך כמעט עם כל השגרירים במצרים. גם הגלויות ששלחת לרחבי העולם הוכיחו על פופולאריות בינלאומית. הערכתם הייתה כי אם יזיקו לידוען כמוך, יצרו לעצמם תדמית שלילית בעולם ולכן העדיפו להניח לך. הם אמנם הוסיפו לעקוב אחריך ולשמור את צעדיך, אך לא מעבר לכך.
 
"אמור לי", חזר והתפעל איש ה'מוסד', "כיצד הבריק לך הרעיון, ליצור תדמית של אישיות בינלאומית מוכרת?".
 
"לא אני המבריק", הודה הרב יעקובסון. "הפיקחות היא של הרבי מליובאוויטש"...

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter